ЕПИЛЕПСИЯ - 2

  • 109 832
  • 890
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 540
когато излезе соц. отценка или по добре попитай социални ви работник или джипито

# 31
  • Мнения: 1 040
здравейте моя син има парциална симптомична епилепсия той сега е на 1,4м получи пристапите на 2месеца при всяко заспиване правеше пристап на ден по 7-8  сега вече ги прави и в будно састояние на ден по 2 пристапа вечер пие конвулекс,ривотрил,фенобербитал бяхме при д-р иванов в пловдив но той се изчерпа по неговия вьпрос и като видя че не му помат лекарствата   и ни пращта за операция в чужбина преместихме се при литвиненко но за сега не е променил лечението незнам вече какво да правя дайте ми сьвет

# 32
  • Мнения: 43
дъщеря ми е пила фенобарбитал пет години през които не е имала нито един гърч, след като спряхме лечението по лекарско предписание осем години също нямаше припадъци. Сега от четири години пие трилептал а от един месец и ривотрил, но пристъпите не спират. Тя е на 16 години.и тайно се надявам да преминат с минаването на пубертета, обаче като че резултатите не са много обнадеждаващи. newsm17

# 33
  • Мнения: 199
здравейте моя син има парциална симптомична епилепсия той сега е на 1,4м получи пристапите на 2месеца при всяко заспиване правеше пристап на ден по 7-8  сега вече ги прави и в будно састояние на ден по 2 пристапа вечер пие конвулекс,ривотрил,фенобербитал бяхме при д-р иванов в пловдив но той се изчерпа по неговия вьпрос и като видя че не му помат лекарствата   и ни пращта за операция в чужбина преместихме се при литвиненко но за сега не е променил лечението незнам вече какво да правя дайте ми сьвет
Здравей,
добре дошла при нас макар, че повода ти и на теб не е приатен.Чела съм, че операциите не са препоръчителни и че се правят само в определени случай, според мен се допитай и до някой друг лекар за операцията.Късмет!

# 34
  • Мнения: 3 540
emaki опитай в София при др. Христова работи в Токуда и има договор със здр.каса
Успех Hug

# 35
  • Мнения: 1 040
благодаря че ми отговорихте в началото на октомври ште ходим при литвиненко и ште му правят ямр и незнам страх ме е да не са лоши резултатите

# 36
  • Мнения: 3 540
Според мен е по добре да се открие причината за проблема и да се направи необходимото, отколкото да сте в невидение и проблема да се задълбочава както е при вас. Peace

# 37
  • Мнения: 161

Здравейте,скъпи изстрадали майки!Не съм писала отдавна,но преди 2 дни пак имахме пристъп!Вече не знам какво да си мисля,3 години нямахме припадъци,а сега от 1 година през 2 месеца!При последният кръвното му беше 174 на 70,моля ви кажете ми знаете ли за връзката припадък-кръвно налягане!Съгласете се,че не нормално за 18 годишен!Вече започнаха да ме мъчат съмнения,дали пък не е грешна диагнозата,кое е първо-кръвното или припадъкът,от високо кръвно припада ли се?Сърцето ми е свито,след няколко дни трябва да замине в София,да учи,как ще се справи абсолютно сам,ами ако отново се случи/да не дава Господ на никого/,а София е толкова далеко от нашият град!Моля ви ако можете да ми помогнете с информация или съвет ще ви бъда благодарна!Много здраве на слънчицата ни и успех в борбата ни! Heart Eyes

# 38
Здравеи sisi67! Никога не съм се сещала да меря кръвното при припадък. Мисля, че е нормално да е високо преди и ниско след това. Но едва ли първоппричината е високо кръвно. От него могат да се случат други работи..., но припадък... newsm78. Направете ЯМР, от него става ясно всичко. Пък за ученето, ако е необходимо може да се прехвърли задочно по болест, сигурно има такъв вариант.
Желая ви всичко да е наред! Hug

# 39
  • Мнения: 199
juliet7 какво стана в училище след припадъка, имате ли още проблеми, детето как е

# 40
  • Мнения: 1 040
здравейте мили мами тази вечер сина ми направи пак два но силни пристапа а литвиненко е в отпуска вазможно ли е да ги прави от забките в момента му никнат три наведнаж сте сам ви благодарна ако знаете нешто по вапроса

# 41
  • Мнения: 43
Пристъпите може да са провокирани от никненето на зъбките, но трябва непременно  да се консултирате с лекар.
Съвета ми е да се обадите на бърза помощ и те ще ви откара в спешен кабинет, където има невролог.
Когато дъщеря ми направи пристъп се обадих  и ни закараха във втора градска.

# 42
  • Мнения: 204
emakj ,препоръчвам Ви доц.В.Божинова.Тя работи в Детска Неврологична Клиника в София и се занимава с деца с епилепсия и други неврологични проблеми.
Също Ви препоръчвам да откриете проблема и лечението,вместо да гадаете!
Успех на Вас и късмет на детенцето Ви!!!

# 43
juliet7 какво стана в училище след припадъка, имате ли още проблеми, детето как е
Не е имала от тогава, но стреса който изживях.., нямам думи да го опиша.
Оказа се, че учителката се е уплашила безумно, защото в момента когато е започнал пристъпа е била в коридора и е оставила децата сами. Когато се е върнала, намерила я на земята, а децата около нея.. Cry Явно гледката наистина е била страшна, защото не се знае какво си е ударила.Когато отидох /3-4 минути по-късно, защото училището е срещу нас/, тя вече седеше на чина и рисуваше.
Засега мисля да не я пускам известно време, докато се успокоят нещата /най-вече учителката/, пък по-натам лека полека пак ще ходи. Немога да я затворя в къщи, тя непрекъснато пита за училището. Пращам я единствено на английски, защото го платихме вече, пък и две седмици провеждат подготвителни занятия, по 45 мин., т.е риска е по-малък. Всячески се стремя да се развива като нормално дете, каквото и да ми струва това и най-вече да се чувства като такова. Слава Богу не се е комплексирала от заболяването си за сега. Като цяло от известно време припадъците силно намаляват, надявам се тази киста най-после да е започнала да се свива.
Желая здраве на вички.  bouquet

# 44
Zdraveite na vsi4ki,
ot skoro sina mi Sashko 1g. e s diagnoza refleksna epilepsia za koeto osven che pie depakin ne mi obiasniha nishto drugo.Kakvo znachi tazi forma na bolesta?po leka li e ili po tejka. kakvi mogat da sa stranichnite efekti na lekarstvoto?Vnushavam si che se darji stranno, mnogo e agresiven, zaspiva kasno sled 23h.Ako niakoi moje da mi kaje neshto po vaprosa blagodaria Vi predvaritelno.Biahme i pri Ivanov i pri Piskova ot pld no te samo izpisvat lekarstvata i ne davat mnogo obiasnenia

Pozdravi na vsichki maiki i dechicata

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт