За заплатите на учителите и стачката

  • 35 463
  • 1 062
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 196
ти мислиш, че като им дадат по 3000 лева заплата, качеството на образованието ще се повиши  и децата ще имат респект, а културата ще процъфтява?  Laughing

Ето това е най-правилният въпрос! И да им удвоят заплатите, това на качеството на обучение на МОЕТО дете няма да се отрази по никакъв начин.

Един частен урок по математика между другото е 10 лв., а по български - 8. И чужди езици почти всички деца учат на частно. И като гледам колко обяви има за частни уроци, та тях само най-некадърните учители не ги предлагат.

Тъй че на мен ми е абсолютно безразлично, какви ще са заплатите на учителите точно на даден етап. Като им вдигнат заплатите, аз да не престана да си плащам десетте лева за час математика? А да не би да си плащам защото толкова добре са ми научили детето? Защо като са толкова прекрасно читави, 90% от децата посещават частни уроци?

Ми да се оправят тогава.

# 46
  • Мнения: 189
Нямам нищо против учителите да взимат и по 5000 лв, но се съгласявам с Лени, че не заплатата те прави добър учител. Не съм гледала предаването, но въпросът е доста коректен. Всички, които учат за учители знаят, че професията не е добре платена. Ако аз постъпвам на работа и ми дават 200 лв, няма да се съглася и след това да почна да рева, че са много малко. Да, ниски са им заплатите, на много хора са. Всеки има право на протест, но ми се струва доста манипулативно от тяхна страна - започна учебната година и се започнаха протестите.

# 47
  • Мнения: 6 167
за една стачка не е необходимо винаги да се изнудва обществото. има и по-цивилизовани начини.



Не може ли сега да покоментираме частните уроци от 15 лв/час? Защо са нужни на децата? А?

защото им плащат по 300  и те преподават, като за 300 .
но иначе всички са много умни, знаещи и можещи учители и ако им дават 4000 лева ще преподават, като за 4000 лева.
и на тях не им пука, че ти ядеш боб, за да плащаш от твоите мизерни 300 уроци по 20 и да буташ детето напред по веригата.

# 48
  • Мнения: 288
да питам нещо, което и в др. тема го има .. защо не стачкуваха лятото тези унизени учители?
досега да са си провели преговорите и да са си получили увеличението.
за една стачка не е необходимо винаги да се изнудва обществото. има и по-цивилизовани начини.
хората не могат да рискуват отиване на работа, защото трябва  да плащат после частни уроци на децата си  и увеличения на благородните сектори,както и на нЕкои ватмани.

 Лени, а аз да питам защо на обществото му пука кога стачкуват учителите.
   

предполатам, защото, няма да има къде да оставят децата си, за да отидат те на свой ред на работа и учителите изнудват точно този момент. блокаж. точно като ватманите. кой каза помощтно училище?
 Това за помощното училище не го разбрах. newsm78
   А къде са оставяли децата през лятото, нали всички работят без отпуски, от сутрин до вечер. Май и ти смяташ училището за евтин пансион. И явно и обществото иска да е точно това.

# 49
  • Мнения: 25 724
Дразня се от факта,че те стачкуват постоянно,на година по два-три пъти.Окей,нека им вдигнат заплатите,от утре по-добри учители ли ще бъдат?Или ще излязат пак?Само ми отговорете на един въпрос и спирам да ви ядосвам с постингите си-защо учителите да имат по-спешна,голяма,важна нужда от пари и трябва да им уважим исканията ВЕДНАГА,а други служители не?Вие например,достатъчно пари ли вземате,че така скачате?

Скачай и ти, рожбе, скачай и искай, кой ти пречи? Ама те мързи, че е по-лесно да плюеш по тези, които се осмеляват да го сторят.  Sick
Би ли споделила каква високоинтелигентна и общественополезна дейност извършваш и срещу каква пара, та да посравним ти пък за какво се пОтиш в тоя живот?  newsm78
Дано поне тогава да разберем защо не можеш да схванеш най-очевадното - че не може този или онзи сектор да са облагодетелствени за сметка на другите. Всички сме навързани като свински черва. Ей - го на, един обикновен търговец без образование го схваща, за да заяви на продавачките си при поредното им питане за повишение: "Когато вдигнат заплатите на всички останали и на мен ми се вдигне оборотът, тогава ще повиша и вашите заплати!". Просто и ясно!
Ама някои май са тоооолкова прости, че и такива елементарни неща не могат да схванат.
Иначе плюенето може да го превърнем в национален спорт - мнооого ни бива в това.  Peace

# 50
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
Гаранция!!!
Най-малкото, ще се промени отношението към учителите като към нископлатени слуги, дето са длъжни не да обучават ученици, а да пишат оценки, достойни за разбирането на всеки родител за собственото му дете.
Да бе, да... по тази логика излиза, че в частните училища, където заплатите са по-високи, всички учители са по-по-най, а децата - още по-добре научени...едва ли не.

Лени много правилно писа - няма връзка между това, колко добър е един учител и какво ще успее да налее в главата на детето ти, и заплатата му. Факт.

# 51
  • Мнения: 984
мишелон, изобщо не си противореча. малко се напъни, ако можеш.
Противоречиш си и ще ти кажа защо:
1. Учителката, която възпяваш, според думите ти, е ходила с "една жилетчица" през всичките 5 години, в които ти си била ученичка в съответното училище.
2. Тя ти е дала знания и е оформила у теб желание за придобиване на светоглед, който да ти дава свобода на мисълта и изказа.
3. Накрая каза, че не си предполагала колко й е заплатата или че това, което ти е дала е било въпреки малката заплата.
Ето това е противоречието.
Напънах се, май успях! Wink

# 52
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аз не харесвам Янка Такева.
Смятам, че трябва да има бонуси за добрите учители, но не виждам как практически може да се реши въпросът.

Има стойностни учители, за които пазя хубави спомени.
Има и откровени грешки, станали учители.

Но как едните да взимат повече, а другите не?

# 53
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
защото им плащат по 300  и те преподават, като за 300 .
И ти, и аз знаем, че това не е така Grinning
На един ще плащат 300 и ще те учи както трябва, а не като за 300. На друг ще дават пак 300, но няма да те научи на нищо.

# 54
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
Смятам, че трябва да има бонуси за добрите учители, но не виждам как практически може да се реши въпросът.

Предложението е за допълнителни пари, които обаче не могат да се дадат на повече от 60% от персонала. Това става след попълване на карти от комисия, които карти обаче може да види всеки учител, т.е. може да се сравни с колегите...и да настане мор в отношенията. Тъпо измислено, някак.

# 55
  • Мнения: 252
Изцяло подкрепям стачката на учителите. Срам и позор е ситуацията в училищата. Настръхвам като пиша по темата. Майка ми е с над 15 години стаж като учител заплатата й е мизерна.
Аз самата съм работила като учител 1 година въпреки, че нямам педагогическо образование. Напуснах заради заплащането. Директорката и колегите ми ме молеха да остана. Не искам след 15 години да мизерствам и аз.

# 56
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Дъщеря ми е 5 клас в 25 у-ще.Класната й беше казала ,4е вместо да си купува блузки по 10-15лв да ги дава за у-щето.
Бях потресена и сега 6 клас ,ще е в друго у-ще.
Отношениет на У4ители към у4еници е потресаващо

# 57
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
Изцяло подкрепям стачката на учителите. Срам и позор е ситуацията в училищата.
А заплатите на лекарите и медицинските сестри, изобщо на здравните работници не те ли потрисат също?

# 58
  • София
  • Мнения: 2 840
Гаранция!!!
Най-малкото, ще се промени отношението към учителите като към нископлатени слуги, дето са длъжни не да обучават ученици, а да пишат оценки, достойни за разбирането на всеки родител за собственото му дете.
Да бе, да... по тази логика излиза, че в частните училища, където заплатите са по-високи, всички учители са по-по-най, а децата - още по-добре научени...едва ли не.

Лени много правилно писа - няма връзка между това, колко добър е един учител и какво ще успее да налее в главата на детето ти, и заплатата му. Факт.

Чакай, чакай, Лени каза - заплата 3 000 лв.
При това говорим за държавните училища, частните са друга тема.

# 59
  • Мнения: 6 167
Мишелон, Мис Бу ме разбра, което все пак означава, че съм била ясна.
Зън-зън , най-малко аз мисля, че училището е пансион. Нещо вадиш изводи, да се намираш на приказка.
Говорим за сериозни неща. Никой работодател не дава пари ей така, защото трябва и защото на някой не му стигат.
Ако има система за оценка и поощрение - ще има и прогрес.  Това е истината.
Аз имах секретарка, която каваше " За 400 лева - толкова" , но връзката не е тая просто.
Връзката е - аз ти създавам условия ти с работата си да доказваш и постигаш все по-голям резултат и съответно заплащане. Не обратно.
Учителите , лекарите не правят изключение. Има система - има прогрес, няма система - няма нищо.

В Англия джипитата получават допълнителни пари за излекувани хора. Факт.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт