Как да си направя ресни против мухи?

  • 22 396
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 312
На морето, в квартирата в която бяхме, хазайката беше сложила стара рибарска мрежа на балконската врата. Леко набрана и от две части, за да се минава по средата (като снимката на камелия). Ако си морско чедо (съдя по никнейма и аватара ти) сигурно си виждала такива.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 951
Днес ходих на изложението в НДк.Имаше страхотни ресни.Бяха направени от мъниста и дървени топчета.Определено са добри.

# 17
  • Габрово
  • Мнения: 336
Точно днес разглеждах един сайт, в който имаше нещо подобно - ето тук

А вчера на една книжарница видях ресни от изрязани окръжности от нещо, което ми напомня на пластмасовите папки - тези, които са меки, но по-чупливи. Бяха два цвята и две големини, захванати помежду си с някакви спиралки, предполагам, че ще стане и с кламери. Дано да ме разбра, че както го обясних  Crazy

# 18
  • Мнения: 2 759
                  Мерси Nushi   bouquet.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 561
не е баш по темата, ама в Айко  има прекрасни решения

# 20
  • Русе
  • Мнения: 2 354
една идея и от мен - ресни от коркови тапи: 

# 21
  • Мнения: 8 505
От едри мъниста с широка дупка.Добре е да са поне 1-1.5см в диаметър.Подходящи са и сферичните,и цилиндричните.Нанизват се по следния начин:мънисто,възел,мънисто,възел и т.н.,като може да се остави малко разстояние,за да се получи нещо такова:

   @  възел
   !
   !     връв
   !_
 /    \
(      ) мънисто
 \ _ /
   @   възел
    !
    !    връв
       и т.н.

# 22
  • Мнения: 6 017
Много интересни ресни предлагате....

# 23
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
може да си направиш ресни с мъниста от стари списания.подобно на това от корковите тапи, но си правиш сама мънистата:




# 24
  • Мнения: 1 544
asyalein, reflex - жестоки сте  Heart Eyes  bouquet

# 25
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
asyalein, reflex - жестоки сте  Heart Eyes  bouquet

Пираня дано успееш да си направиш...
аз не успях Confused

ползвах рекламните каталози на магазините, но явно трябва да е по-плътна хартията.
а и трябва да намериш да е с подходящи цветове....

ако ти трябва с по-широка дупка, навивай на молив или кука за плетене.
аз ползвах дървено шишче.

за да ти издържат по-дълго време ги лакирай.

# 26
  • Мнения: 1 544
Ще видим кога ще се наканя да експериментирам, но ще се отчета с резултата!

# 27
  • до морето
  • Мнения: 208
Идеите на asyalein и  reflex  са много добри   bouquet!
Аз имам една идея към тази на asyalein .Ако преди работа листите от списания се потопят в боя за яйца и после се оставят да изсъхнат ,мисля че ще се получат интересни цветове.
Ако някои е пробвал нека покаже нагледно.

# 28
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Идеите на asyalein и  reflex  са много добри   bouquet!
Аз имам една идея към тази на asyalein .Ако преди работа листите от списания се потопят в боя за яйца и после се оставят да изсъхнат ,мисля че ще се получат интересни цветове.
Ако някои е пробвал нека покаже нагледно.

аз ги правих мънистата, направих около 30, но така и не ми харесаха...

това за топването в боя за яйца не ми се струва удачно, защото като изсъхнат хартията ще се накъдри и няма как да свиеш мънистото.

по-скоро след като всички мъниста са направени могат да се боядисат с някаква акрилна боя и да се лакират. така може да се направи някаква шарка на самите ресни при реденето.

# 29
  • Мнения: 1 544
Идеите на asyalein и  reflex  са много добри   bouquet!
Аз имам една идея към тази на asyalein .Ако преди работа листите от списания се потопят в боя за яйца и после се оставят да изсъхнат ,мисля че ще се получат интересни цветове.
Ако някои е пробвал нека покаже нагледно.

аз ги правих мънистата, направих около 30, но така и не ми харесаха...

това за топването в боя за яйца не ми се струва удачно, защото като изсъхнат хартията ще се накъдри и няма как да свиеш мънистото.

по-скоро след като всички мъниста са направени могат да се боядисат с някаква акрилна боя и да се лакират. така може да се направи някаква шарка на самите ресни при реденето.
мда, като се замисля, могат да се напръскат с цветен спрей-цвят по избор

Общи условия

Активация на акаунт