Германската Нова Медицина на д-р Хамер

  • 127 788
  • 884
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 4 392
Много разводнявате темата...

Танина , на английски можеш да четеш от сайта на Марколин. По- горе дадох линк.

# 211
  • Мнения: 598
о.к.

Но да кажа само, че аз от всичко, което изчетох по темата, а и не само по темата, сама за себе си прецених, че в основата на всички болести е чувството СТРАХ, БЕЗПОКОЙСТВО и кой както иначе иска да го нарича. Интересно ще ми е да прочета и още от писанията на Хамер, но според мен решението на всички емоционални както той ги нарича проблеми е - ЧОВЕК да успява да си регулира страха в умерени граници и по този начин няма да изпада в това състояние, което Хамер нарича ЕМОЦИОНАЛЕН ШОК. Повече усмивки, позитивни мисли, верни приятели и партньори, на които да се опреш в труден момент и ТОВА Е РЕШЕНИЕТО  Peace Надявам се да се намерят хора, които да ме подкрепят във верността на това мое изказване.

# 212
  • Мнения: 4 392
о.к.

Но да кажа само, че аз от всичко, което изчетох по темата, а и не само по темата, сама за себе си прецених, че в основата на всички болести е чувството СТРАХ, БЕЗПОКОЙСТВО и кой както иначе иска да го нарича. Интересно ще ми е да прочета и още от писанията на Хамер, но според мен решението на всички емоционални както той ги нарича проблеми е - ЧОВЕК да успява да си регулира страха в умерени граници и по този начин няма да изпада в това състояние, което Хамер нарича ЕМОЦИОНАЛЕН ШОК. Повече усмивки, позитивни мисли, верни приятели и партньори, на които да се опреш в труден момент и ТОВА Е РЕШЕНИЕТО  Peace Надявам се да се намерят хора, които да ме подкрепят във верността на това мое изказване.

Цитат
...че в основата на всички болести е чувството СТРАХ, БЕЗПОКОЙСТВО
Не това е новото. То това е ясно, даже и за традиционната медицина..
Проблемът е не в конфликта. Ние се сблъскваме с тях всеки ден.. Лошо става, когато този конфликт ни свари неподготвени, като гръм от ясно небе и го изживеем в изолация..Иначе със страха и безпокойството има начин да се справим..
Между другото, днес ми попадна информация, че  страхът понижава имунитета.
А това , което е открил д-р Хамер, са строги зависимости, биологични закони. Феноменални и гениални открития!
Иначе за нуждата от позитивна нагласа и добри приятели си права.
А пък хората все търсят вълшебното хапче при чичо доктор. Confused

# 213
  • Мнения: 598
Наистина, евала му на човека, че е положил толкова труд, но тъпото е, че светът не го е оценил все още. Аз сега пак се ровя в неговите основни съждения и търся отговори за себе си.

# 214
  • Мнения: 4 414
аз имам въпрос. моля, да ме извините, ако нещо не съм допрочела и затова не съм разбрала Embarassed
майка ми има проблем със ставите, аз също имам такъв/при влажно време ни болят, често си навехваме глезени и колена/, дъщеря ми за сега няма проблеми, но ставите и са като нашите - "по-хлабави". традиционната медицина нарича това "фамилна обремененост", "наследствен фактор" и т.н.
как гледа на това ГНМ? т.е. как се обясняват едни и същи болести, повтарящи се в семейството? бих искала ако има някакъв нерешен конфликт, който се предава по някакъв начин, да не го предавам на дъщеря си...

# 215
  • Мнения: 3 506
Логично е да предаваме нерешените конфликти на (част от) поколението си. При ГНМ-то вероятно това би било формулирано като склонност или предразположеност към определен тип конфликти.

В нашето семейство е така с късогледството/астигматизма. Баща ми има много голям диоптър, аз - по-малък (със сходен характер сме), братята ми, които имат повече от характера на майка ни, нямат никакви проблеми с очите, сестра ми имаше също астигматизъм, но май го израсна (не съм питала наскоро). Сега историята се повтаря с моя син, който е с астигматизъм Sad Малката няма (засега).

Уви, децата копират (може би дори подсъзнателно) много повече от нас, отколкото ни се иска Sad Когато рових из нета за алтернативи на очилата, ми попаднаха много интересни снимки - как хората, които наследяват очните проблеми в едно семейство, имат почти едно и също изражение (поглед). Бяха дадени един до друг майката (примерно с късогледство), едното дете (когато още няма проблем), същото дете (след появата на проблема) и другите деца в семейството - беше очевадно как изражението на детето, развило очен проблем, се беше променило, заприличвайки изцяло на майчиното.

# 216
  • Мнения: 4 392
Логично е да предаваме нерешените конфликти на (част от) поколението си. При ГНМ-то вероятно това би било формулирано като склонност или предразположеност към определен тип конфликти.

Не съм го срещала написано май, но и аз така си го обяснявам, защото съм си блъскала главата над това. Точно така: предаваме нагласата си, предразположеността си към конфликти, душевността си  на децата. Давам си сметка за това всеки ден, като гледам реакциите на дъщеря ми.. Confused

# 217
  • Мнения: 4 414
Бяха дадени един до друг майката (примерно с късогледство), едното дете (когато още няма проблем), същото дете (след появата на проблема) и другите деца в семейството - беше очевадно как изражението на детето, развило очен проблем, се беше променило, заприличвайки изцяло на майчиното.
това е много интересно, но май в моя случай не важи - имам астегматизма, дори очите на баща ми, но погледа на майка ми. и това не е само мое мнение, всичките ми познати го отбелязват.

по-горе имаше въпрос за ставните проблеми, но и аз да попитам с какви конфликти се свързват?

# 218
  • Мнения: 2 761
Танина, 6те ти пи6а на ли4ни.


 Лошо става, когато този конфликт ни свари неподготвени, като гръм от ясно небе и го изживеем в изолация..
А това , което е открил д-р Хамер, са строги зависимости, биологични закони. Феноменални и гениални открития!


Амарена,конфликта ни сварва неподготвени,за6тото 4овек така е избрал да живее,4е все да изпитва безпокойство и страх от неизвестното и най-ве4е от смъртта.Ако успее да осмисли по-добре какво прави няма да може ни6то да го свари неподготвен.С една дума трябва да се нау4и да приема вси4ко и от всяка ситуация вместо да се вайка да намери някаква нова възможност за себе си.Примерно както Хамер е стигнал до 5 биологи4ни закони след смъртта на сина си.Ако не бе6е се слу4ило това оба4е, той едва ли 6те6те да ги открие.

А между другото аз ли4но намирам,4е тези закони са били открито много преди него.ДАО(пътят) е то4но това-връзката между ду6ата ти,мозъка и органите.Китайците са го знаели от време оно.Топлите и студените фази са "ин" и "ян".Такава връзка си правя аз.

Просто Западът открива не6тата доста късно.Но хубавото е,4е поне има въжможности да използа техника и да съ4етае изто4ните у4ения с модерните технологии.

# 219
  • Мнения: 3 506
това е много интересно, но май в моя случай не важи - имам астегматизма, дори очите на баща ми, но погледа на майка ми. и това не е само мое мнение, всичките ми познати го отбелязват.

Може. По принцип в този сайт всичко беше обяснено с "неправилен" начин на гледане, прекалено взиране, напрягане. И още четейки го, си помислих, че вероятно не е само това причината (затова и не се хванах с упражненията, които даваха там). Или че има повече от един механизъм на "унаследяване". Не знам дали обърна внимание, аз също говоря за характер, иначе като изражение и аз като че ли повече приличам на майка ми. Все пак снимките наистина бяха впечатляващи.

# 220
  • у дома
  • Мнения: 708
Логично е да предаваме нерешените конфликти на (част от) поколението си. При ГНМ-то вероятно това би било формулирано като склонност или предразположеност към определен тип конфликти.

Не съм го срещала написано май, но и аз така си го обяснявам, защото съм си блъскала главата над това. Точно така: предаваме нагласата си, предразположеността си към конфликти, душевността си  на децата. Давам си сметка за това всеки ден, като гледам реакциите на дъщеря ми.. Confused
Най много от това се страхувам - детето да не копира недостатъците ми, "конфликтите" с които не мога да се справя. Как да го избегнем? Ако си решим конфликтите, елиминира ли се и наследствената предразположеност у децата ни?
За страха се сетих за една сентенция "Страхът дава криле на това от което се страхуваме"

За докторите - да търсим ги веднага щом се почувстваме зле, защото НЕ се чувстваме компетентни как да се справим сами, изпадаме в паника веднага, а паниката май създава още конфликти. Затова е необходимо да прозрем първо същността на това което ни се случва и да потърсим причината.
Аз чистосърдечно си признавам - нямам достатъчно вяра, нито смелост, нито познание за да се справя сама.
Затова ми е нужен съвет, помощ, подкрепа, предполагам с болшинството от хората е така.
С ритуала на прегледа, анализа и рецептата - подсъзнателно получаваме увереност, че ще се оправим.
Друг е въпросът доколко са ни "уцелили" необходимото ни лечение.. 
За мен ГНМ е голяма надежда, все едно открехнах някаква врата. Но все още не съм прекрачила прага.
Във всеки случай все повече се надъхвам да не вярвам сляпо на всеки лекар, когато ми постави диагноза и да не се паникьосвам веднага. За мен е голяма крачка напред.   

# 221
  • Мнения: 3 506
Ако успее да осмисли по-добре какво прави няма да може ни6то да го свари неподготвен.С една дума трябва да се нау4и да приема вси4ко...

Да. Така е. Но едва ли е постижимо в рамките на един човешки живот. Тъй че въпросът с конфликтите и разрешаването им винаги и навсякъде, от Древния Изток до Модерния Запад, ще е актуален и ще бъде предмет на теории и учения...

# 222
  • Мнения: 4 392
Просто Западът открива не6тата доста късно.Но хубавото е,4е поне има въжможности да използа техника и да съ4етае изто4ните у4ения с модерните технологии.
Именно. Хамер не е открил Америка. Но е систематизирал всичко и ни е дал една МЕДИЦИНА (не хипотеза ) в ръцете, пък ние както искаме да я изполваме.Всеки си търси "лекарството". За един е йога, за друг религия, за трети хомеопатия. Но панацея няма. И съм сигурна, че и в ГНМ има какво още да се открие, но няма кой да го направи.. Sad  Хамер не може да практикува, съответно и да прави по- нататъшни изследвания, но и това, което е направил , е повече от достатъчно. Той сам казва, че това ,което се в ГНМ решава чрез разрешаване на конфликти, религиозните хора решават посредством молитва и т.н. Нали се сещаш: милосърдие, опрощение, пост, молитва... Peace

# 223
  • у дома
  • Мнения: 708
Ако успее да осмисли по-добре какво прави няма да може ни6то да го свари неподготвен.С една дума трябва да се нау4и да приема вси4ко...

Да. Така е. Но едва ли е постижимо в рамките на един човешки живот. Тъй че въпросът с конфликтите и разрешаването им винаги и навсякъде, от Древния Изток до Модерния Запад, ще е актуален и ще бъде предмет на теории и учения...
съгласна съм, постигнеш ли ниво да приемаш всичко без това да ти причниява душевни травми/конфликти, значи си се извисил един вид "над нещата" - достигнал си някакво божествено състояние на недосегаемост. Просто не го виждам реално осъществимо. 

# 224
  • Мнения: 9 100
по-горе имаше въпрос за ставните проблеми, но и аз да попитам с какви конфликти се свързват?
Моят въпрос беше подобен на един по-горен, аз питах за дископатия, радикулит, ишиас, шипове - все неща, котио при мен уж се обуславят от неправилна стойка на тялото и вдигане на тежко. Сега се сещам, че майка ми също има дископатия Confused

В момента чета статията от английски, за природата на туморите. Там се изумявам какво пише, просто не мога да го повярвам...туморите, които възникват след разрешаването на конфликта, т.е. като оздравителен процес, са най-страшните видове рак, например на костите (знам няколко случая). По думи на болните, костният тумор е много болезнен, силно агресивен, с лоши прогнози за лечение...ако туморът се поддава на третиране, се минава химиотерапия, за да намалее, после ако може да се махне оперативно...не знам как при такава диагноза може да не се прави нищо и да се постигне излекуване... Ами болките?  Sad

Общи условия

Активация на акаунт