Отговори
# 690
  • Мнения: 31
Ето и моя "фаворит" за изработка на мебели - К2 - Добрич и по специално "специалистите" в София с "дизайнер" Мариана Желева. Първо ми падна врата на вградената миялна машина. Просто така – един ден врата се откача и пада. След намеса на монтажник – вече почти не се отваря, изисква значителна сила и физически слаб човек, трябва да легне върху нея. След като започнаха да падат дръжките на вратите, заради къси болтове, бяха навити така, че материалът е абсолютно наранен и разрушен. А там където се събират две и повече от две  плоскости на ъгъл – почти няма място, където да няма разминаване в нивото и то с повече от 5 мм , а вратата на секцията и вратата на витрината – почти около 1 см. На долният ред шкафове има три врати – на шкафа под мивката, на миялната машина и до тях под ъгъл 90градуса вратата на още един шкаф – и трите врати са с различни размери и ниво. Мили хора - К2 Добрич  ще е най-големият ви кошмар!

# 691
  • Мнения: 1
Здравейте,
Искам да предупредя за фирмата АЛФА ГРЕС (продават продукти на Roca и обзавеждане за баня)! Държат се с клиентите неуважително, не искат да сключат предварителен договор, не издават фактури и ако случайно наемете техни работници, цената ще бъде тройна. Абсолютни измамници!!!

# 692
  • Мнения: 14
Здравейте,
изказвам огромното си възмущение от фирма Диес Хоум, или както всички ги знаят Добрич строй. Правихме сериозен ремонт и за огромно съжаление решихме да закупим всичко от тях. Няма да изпадам в подробности, но ето какво се случи:
- първо ни консултираха грешно, добре че се усетихме навреме
- после супер много ни забавиха материалите които поръчахме
- и накрая се оказа, че трябваше да платим повече от това което ни бяха казали

# 693
  • Мнения: 7
Здравейте,
изказвам огромното си възмущение от фирма Диес Хоум, или както всички ги знаят Добрич строй.

Абсолютно подкрепям твърдението, че Добричстрой са некоректна фирма. Вие поне сте извадили късмет, че въпреки закъснението сте си получили поръчката. Защото при нас след нагли обещания и чакане около месец, накрая ни казаха, че не могат да ни доставят модела, който сме си избрали. Загубиха ни толкова много време и нерви, че повече никога няма да стъпя в магазина им.

# 694
  • Мнения: 1
Да ви предупредя да не наемате т.нар. майстор Слави - работи на територията на София, с дълга коса на опашка. Занимава се основно с вик, за другото вика други хора. Ще ви вземе двойно по-скъпо, и все нещо ще се окаже много сложно или специално, за което да ви иска още пари, като не си спазва уговорката. Чисто изнудване, просто ще си скъсате нервите с него.

# 695
  • Мнения: 2 140
Също така внимавайте за комбината Диди и Боби - Боби е висок и слаб, Диди е ниска - не само, че няма да изпълнят работата, а и ще ви завлекат с пари и материали. Иначе са големи ентусиасти и поемат да направят стени, боя, шпакловка, камини, накрая нищо.

# 696
  • Варна
  • Мнения: 58
Здравейте,

Не съм особено активна тук, но имам какво да кажа по темата, тъй като съм на етап обзавеждане на жилище и вече минах през какво ли не. Смятам, че мога да съм полезна все на някой.

На 22ри декември 2015 година поръчахме трапезна маса, 6 стола и допълнително текстил за възглавници за дивана ни от магазин за мебели Бали на ул. Бенковска във Варна. Мебелите се изработват от фирма в Троян. Срокът за изработка и доставка беше един месец, което ни устройваше. Предвид коледните и новогодишните празници поръчката ни се забави малко и дойде на 9ти февруари 2016. Приятелят ми беше у дома при получаването на поръчката. Когато платил остатъка от сумата му казали, че за касов бон трябвало да се отиде до магазина.

Преди да се прибера минах през магазина и си взех касовия бон. Като се прибрах у дома и видях мебелите ми се доплака:

1. Масата беше чудесна, НО едната й царга беше опръскана с байц венге. Можете да си представите това как изглежда в/у една маса цвят светъл орех.
2. Тапицерията на столовете беше объркана.
3. Столовете бяха с ужасно много дефекти. Например 5 от 6 стола се клатеха; не бяха изшкурени както трябва и като цяло бяха доста груби на пипане; на единият стол даже му бяха объркали посоката на едното краче; тапицерията на всички столове беше монтирана ужасно.
4. Допълнителният текстил липсваше.

На 10ти февруари дойдоха да си вземат "красотите" обратно. Подписахме документ за рекламацията, изготвен лично от мен, в който бях упоменала всичките си забележки. Беше ми казано, че до един месец трябва да си ги получа обратно.

Тъй като мина повече от месец, миналата седмица посетих магазина им и ми беше казано, че трябвало да пристигнат края на тази седмица. Днес е краят на седмицата и разбира се управителят на фирмата не си вдига телефона.

Ситуацията е такава, че преди 3 месеца си платихме като попове, а все още се храним на пластмасова маса и столове.

Съветвам никой ама никой да не си купува нищо от магазини Бали в гр. Варна.

# 697
  • Мнения: 3
Мили мами,

Аз също искам да ви предупредя за един конкретен майстор. Казва се Петър и е изключително некоректен, скъп и безразсъден.
При нас пое ангажимент да направи основен ремонт на жилището ни, който така и не завърши..

Работи в София, ние стигнахме до него по препоръка, но се оказа, че на едно място си върши работата, а на следващите пет лентяйства, мотае се, докато се прави на голям разбирач, прави едно и съсипва още десет неща. Дава оферта веднага, идва навреме на първите срещи, винаги е любезен, поставя адекватен срок и с това спечелва клиентите си. Когато обаче се стигне до реална работа, можете да забравите. Няма да си вдига телефона, ще му се случат всевъзможни спешни неща, ще е забравил за какво сте се разбрали, ще претупа, ще омаже, ще съсипе всичките ви планове, ще ви скъса нервите и най-лошото на финала ще се чудите дали преди основния ремонт нещата за оправяне не са били по-малко, отколкото след него...


Няма да описвам личните си драми с него ... само ще кажа, че взима интериорни решения по собствено усмотрение (такива които не могат да бъдат поправени / променени в последствие), работи бавно поради факта, че се нагърбва с по 4-5 големи обекта ... и най-важното -- работи некачествено.

Ще го познаете по телефонните му номера : 0884 950 525 и 0894 494 280
Внимавайте се него, защото е доста харизматичен и има дар слово. Лъже безочливо и използва трите си деца за щит на своеволната си, посредствена работа...

# 698
  • Мнения: 9
Атанас Вълчанов, фирма "Ремонти Бургас" (сайтът е remontiburgas), телефон 0899141230 е или силно некомпетентен, или е мошеник. Предстоеше ми сериозен ремонт на апартамента и тъй като никой от познатите ми не можа да ми препоръча майстор, бригада или фирма, то се зарових в нета и се спрях на няколко фирми. След оглед и оферти, сключих договор и платих 70% аванс на Атанас Вълчанов. Първата лъжа установих при подписването на договора, тъй като на сайта се представя за фирма, а договора беше сключен като физическо лице. За аванса не получих фактура, а някаква хвърчаща бележка. Присветна ми, но реших да продължа с него, тъй като гонех срокове за започване и завършване на ремонта, а пък и в гугъл излизаха 3 добри отзива за работата му. Трябваше да се сменя дограма, да се прави шпакловка и измазване на апартамента, да се сменят вратите и да се направи кухненски бокс с шкафове, вградена мивка и абсорбатор. Ремонтът беше претупан и качеството е отврателно. Шпакловката е на буци, отдолу си личи мрежата, която е използвана при шпакловането. Боядисването е на петна. Кухненският бокс е така направен, че сега трябва да търся друг майстор, за да оправя поразиите: от 3 шкафа за монтаж, единият е счупен при монтажа, единият е монтиран на криво, а и трите са хванати с по 1 винт на стената и висят. За абсорбатора дори няма пробита дупка, отгоре на всичко е монтиран на 50 см от котлона, при указание на производителя за минимум 60 см. Плотът на мивката е от обикновено ПДЧ, няма водопредпазваща лайсна, мивката е просто нахлузена в дупката и дори не е залепена (като я побуднеш отдолу се вдига). Пиша тук, ще пиша и на други места в нета, защото тази фирма я намерих с търсене в нета и ще се радвам, ако поне мога да предпазя други хора от същите неприятности, които имам аз сега. Т.н. майстор, естествено, след като си взе парите, изобщо няма и идея да си оправи работата, въпреки че му се обадих. Моя е грешката, че му платих.

# 699
  • Мнения: 124
Братята близнаци от Г.Оряховица-Младен и Николай.Некоректно отношение.След уговорка през м.февруари за започване на ремонт в началото на май и многословни жалвания от тях за некоректни клиенти,които ги търсят за работа и после се отмятат, направиха същото с нас.Седмица преди началото, с разтурен апартамент и закупени материали ни оставиха в “небрано лозе“.

# 700
  • Мнения: 22
Здравейте! Предстои ми поръчка на комарници като мислех да го направя от "Ворошилов". Изчетох коментарите тук, но все пак са от преди шест години....Някой може ли да сподели по-нов опит? Търся мнение и за Унитех. Предварително благодаря.

# 701
  • Мнения: 99
Гледайте не само цените на профилите, ако става дума за комарници на панти може да трябва да се доадаптира настоящата дограма за нужните отстояния за монтаж и това се добавя към цените.

# 702
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Здравейте! Предстои ми поръчка на комарници като мислех да го направя от "Ворошилов". Изчетох коментарите тук, но все пак са от преди шест години....Някой може ли да сподели по-нов опит? Търся мнение и за Унитех. Предварително благодаря.

Избирай спокойно! Simple Smile За комарници няма какво толкова да се обърка. Да не говорим, че един що-годе грамотен мъж може и сам да си ги монтира, дори и избработи.

belief Имаш предвид монтаж с изнасяне заради дръжки ли?

# 703
  • Мнения: 99


Не за дръжки, има си едни изисквания за самото монтиране, по няколко милиметра за закрепване.
Мисълта ми е, че като гледате цените и правите бюджет, гледайте не само общо материали, изработки, но и за допълнителните работи. Да имате предварителна оценка, а после да се захващате с едни или други.

# 704
  • Мнения: 3
Много харесвам теми като тази , аз мога да се оплача от пишман майстор -Румен от Радомир , но като цяло предлага услугите си предимно в София . Работим с него от години, препоръчан майстор- цялата рода с него си правят ремонтите . Миналата година по това време имахме теч от покрива , времето беше досущ толкова гадно колкото и сега -само дъждове и в стаята протече вода от покрива и стените прогизнаха!! #Cussing out
Но хайде , къщата е на 20 години , дошло и е времето , викнахме майстора , взе купчина пари и при първия дъжд -айде пак същата работа , абе като цяло много добре си свърши работата като баш майстора и , хубави измами въртеше да дръпне още някой лев , досущ цигански истории!   tantrum newsm61:2gunfire: #Cussing out
Чуете ли за Румен от Перник -бягай!
  newsm78 А няма ли тема за белия списък ?
Масово се оплаквате от лоши мебели и интериорни дизайнери , мога да ви препоръчам много коректни , хубав вкус , стил , отличен клас мебели . Цените са прилични , те са много коректни , занимават се и с обзавеждане на магазини , складове , хотели . Simple Smile Ако някой желае контакти , нека ме потърси на лично съощение или да кажете ,ако имате заинтересованост.  Thinking Hug

Общи условия

Активация на акаунт