ИСПАНИЯ- Barajas nuevas sobre cuentas viejas или отново"Ние и преживяванията ни"

  • 23 799
  • 285
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 128
И аз не съм съгласна с твърддението,че повече от чистачка не можело да станем.Според мен всичко си зависи от собствената амбиция,от това с какви хора ще се събереш,как ще се продадеш на останалия свят и т.н.Ако се чувстваш схлупен и несигурен и останалите ще те виждат така.А ако пък найстина не се намери работа каквато се желае винаги остава вариянта да се направи собствен бизнес.Още повече,че има възможност за много субсидий за млади жени......и т.н и т.н.Лесно няма разбира се,но пък и никой не ни го е обещал Mr. Green
А за езика.....абе момичета,какви са тез притеснения Laughing.Я смело напред.На мен пък винаги испанците ми възкликват как тези който идваме от изтока колко бързо сме им учили езика(и винаги сравняват как говорят нашите футболисти с Бекам например Crazy) и как те ако се видят в България бъкел няма да обелват.И аз първите шест месеца някакъв спеч бях станала,обаче после се отпуснах.И каквото не ми е ясно все питам как се казваше Mr. Green.Мъж ми ми казва,че хубаво го говора,нещо с което аз не мога да се съглася.Но това не означава,че се притеснявам Mr. Green.Ляво,криво .....ще ме разберат така че спокойствие и увереност му е майката HugХодете по паркове с други мами,слушайте радио,гледайте телевизия и четете испански книги,списания,вестници....Да ви призная,идея си нямам как се казват различните времена на испански.....обаче си ги шпрехам което е важното Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Малииииииииииии.........умря циганката дето ме хвалеше,та си се похвалих сама Mr. Green Mr. Green Mr. Green
С всичката тази простотия която изръсих искаха да кажа само,че сигурно много от вас говорят по добър и правилен испански от моя,просто е нужно да си го повярвате Hug Hug Hug

# 46
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
ето ме и мен
днес ме хванала една мания да готвя и подрреждам но се<спрях на време 4е да не се преуморя
за дрешките да има ребахи и то страхотни, но за малко по големи4ки не съвсем бебешките (да не забравяме 4е тук си имаме само 3 магазина, което е от много голямо зна4ение), вси4ко в бг ми излезе около 350/400? и съм много доволна супер неЩица много свежи не само сини и розови
но мнения разли4ни
виж тук има страхотни бебешки обувки а аз нали съм си маня4ка на обувки моето беб4е си има ве4е 5 4ифта  #Crazy
нямаме си якенце къде да ходя да търся дайте идея
за законен престои се смята от момента на полу4аване на документите не от подаването
май4ински се полагат само на майка трабахадора, пак по закон, т.е. баЩата не може, освен ако майката не се откаже от май4инските в полза на баЩата, като тя трябва да се върне на работа, а баЩата да си вземе отпуск за гледане на дете (незнам дали го обясних правилно, с две думи майката трябва да има документи и да работи за да ги полу4ава баЩата)
много объркано стана май
аз имам нова екстра киселини това поне до сега не знаех какво е но се оказа, 4е моето 4ове4енце Ще си има коси4ка
утре съм при заместника (заместни4ката) на ли4ната за болни4ния стискаите палци

# 47
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Здравеите моми4ета.. Отдавна не бях влизала във форума, може би затова липсвам от списъка в тази тема... макар 4е все о6те не са ме изтрили от кои сме ние...
Надявам се намесването в темата да не изглежда като натрапване



за 2г легален престои се смята 2г с резиденция

От датата на подаване на документи за резиденция или от получаването й? newsm78
Удостоверение за легален престой се вади от полицията  отдел extranjeria (за комунидад  мадрид  единствено от полицията General Pardiñas  metro Diego de Leon .изпра6тат  ти го по по6тата в срок 45 дни от датата на подаване)

Последна редакция: чт, 23 авг 2007, 22:45 от sl

# 48
  • Мнения: 40
Цитат
На мен пък винаги испанците ми възкликват как тези който идваме от изтока колко бързо сме им учили езика(и винаги сравняват как говорят нашите футболисти с Бекам например ) и как те ако се видят в България бъкел няма да обелват.
Фрики, и на мен така ми казват. А като им кажа,че съм тук от 5 месеца, съвсем онемяват.Е аз им обяснявам, че в България съм ходила на курсове и естествено това оказва влияние.Но съм забелязала, че те много се радват на това, че учим толкова бързо. Те по-принцип си се радват, когато човек успее в нещо, това поне са моите наблюдения и това е едно от качества им, които много ми харесват.
А за това, че всички трябва да работим като чистачки, естествено че не е правило. Всичко зависи от нагласата, мечтите и от вазможностите, които ти се предлагат. Няма нищо лошо в това да работиш като чистачка за известно време, ако нямаш друга възможност и обстоятелствата го налагат. Хубаво е, обаче, човек да не спира да мечтае и да реализира мечтите си.
 newsm10

# 49
  • Мнения: 2 825
sl, драго ми е да те видя отново сред нас и се надявам по-честичко да се появяваш  Hug

..... Sin embargo, la madre podr? ceder al padre el cobro.
...

Според вас как точно се тълкува това изречение  newsm78
За мен това означава, че майката може да прехвърли плащането на бащата без проблеми  Confused newsm78

Като цяло си мисля, че още никой нищо не знае и всеки приказва на изуст... на мен в Инема жената като я питах дали ще ме огрее (и аз нямам 2 год с резиденция) и тя ми каза, ами да, че то тодо ел мундо ги кобра ... а върви разбeри кой крив и кой прав.  Close Тъпо е, че на мен ми дадоха резиденция по арайго, с което ми признаха, че съм живяла 2 години на територията на Испания и то без да я напускам, а сега един вид, ще ми ги отрекат тези две год... не намирам логика... ама в крайна сметка каквото стане, като сме ги правили бебетата, нямаше никакви помощи и пак сме били готови да ги раждаме  Mr. Green

# 50
  • Мнения: 409
Здравеите!Ние сме добре и сме все о6те в БГ Wink Имах ядове с паспорта на Хектор #Cussing out,вместо Hector napisali Hektor на латиница.Вапреки 4е жената ме бе6е накарала да напи6а правилно как се пи6е.Днеска 6те ходя да го взема и като си представя какав народ е там ooooh!,и няма климатик ватре на опа6ката може да припадне6.За работата и аз искам да си намеря не6то до обяд и да го дам на градина моя хубавц.В4ера доиде на гости моя братов4ед които е в Гарция и не бяхме се виждали далго време Sad.Ами това е целувки на вси4ки и скоро 6те 4акаме новини за сладдки бебоци Laughing

# 51
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Добро утро!! Днес е петък!  Mr. Green


Предлагам лека закуска, като начало:




От датата на подаване на документи за резиденция или от получаването й? newsm78

На самата тархета си пише датата, от която те водят официално в Испания.

Рози, не се ядосвай, това може да се оправи, още повече, че основните му документи са ипсански, нали? Няма да му се налага да ползва в Испания бг си документи. Другото лято като отидете, ще му го смените, ако не стане това лято. Колко време още сте в Бг?

Клара, според мен тази жена, която ти е казала, че всички ги взимат, съвсем не е наясно със закона.  Thinking Въпреки, че не се знае какви вратички са оставени. Поне да бяха написали при какви условия майката преотстъпва на бащата правата.  Close

Сл, аз влизам от доста време в темичката, но не съм те засичала тук май, наистина отдавна не си писала. Ще те включим в списъчето ни, кажи само нещо за теб!  Hug


Лек ден от мен!   bouquet

# 52
  • Мнения: 235
ХАйде пак испански простотии #Cussing out.
Изкарах си емпадронамиенто на втория ден(през декември), тархета санитария ми дойде след един месец, подала съм документи за комунитария през април и още си я чакам #Cussing out ( може да дойде и тъп сертификат не знам). Обаче как е възможно от датата на получаване на документите да се счита за легалем престой! Те ми бавят вече 5 месеца документа за пребиваване, следователно те ми забават узаконяването. Би трябвало от датата на подаване! Още повече това емпадронамиенто също е логично да е за легален престой - нали е за адресна регистрация newsm78 ( узаконен престой). ИЛи друго - имам санитария, а не съм легално пребиваваща тук! Как стават тези неща?!

# 53
  • Мнения: 235
Удостоверение за легален престой се вади от полицията  отдел extranjeria (за комунидад  мадрид  единствено от полицията General Pardi?as  metro Diego de Leon .изпра6тат  ти го по по6тата в срок 45 дни от датата на подаване)


Какво е това удостоверение? newsm78

# 54
  • Мнения: 235
Това не е ли всъщност НИЕ-то? Аз като съм подала на Ген. Пардинас, чакам не 45 дни , ами много повече!

# 55
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Пепита, не датата на получаване, а на издаване, което е различно.  Peace Пример: пуснала си за документи на 1 август. Тархетата ти я издават на 15 август, а те викат да си я получиш на 15 септ. примерно защото са били в отпуска. Но датата, от която си легална е 15 август, както пише на тархетата. Също така датата на подаване на документите не може да играе роля, защото до издаване на тархета, всъщност не е сигурно дали ще ти я дадат въобще. В момента, в който решат, че ти дават право на престой, от тогава се води, че си легална. Не знам дали се изразих добре.  newsm78
Емпадронамиентото също не е обвързано с легален престой. Едно време като имаше вълни на легализиране, с него се доказваше, че си бил в Испания, за да получиш документ, че си легален. Не само с него, разбира се де, но това е друга тема. Същото е и със тархета санитария. Всеки в Испания има право на здравно обслужване, независимо дали е легален или не. Може и 5 години да си нелегален, но с тархета санитария.

А за документите, е хубаво да проверяваш по-честичко. Като те видят, че си заинтересована, стават по-бързо. А и кой знае, може да са ти ги загубили някъде. Колкото по-рано разбереш какво става, толкова по-добре. Peace 4 месеца наистина са много.

# 56
  • Мнения: 235
Благодаря, Вес!

# 57
  • Мнения: 217
Здравейте моми4ета  Hug ,отдавна не съм ви писала но бяхме 3 месеца в БГ а там ми беше трудно да се доредя на компа,имам племенница на 14 години и са едни 4атве и разговори  #Crazy ,но така е в побертета.Сега ще имам пове4е възможност да се включвам  Wink .Пожелавам ви лек и успешен ден и прегръдки на вси4ки мал4овци   bouquet

# 58
  • Мнения: 350
Привет и от мен!
Вес благодаря за инфото, защото и мен ме интересува. А знаеш ли къде и по какъв начин мога да науча дали са ми излезнали документите?
ROZI24 да не те учудва в бг винаги правят грешки, но според мен ако имаш време и нерви оправи паспорта на сина си навреме с правилното име, после са много разправиите.
ANETT това с кисилините при мен е редовно преди още да знам какво ще е момче или момиче, много ме мъчат. Като пътувам с метрото е ужас всякакви миризми и като ти стане лошо дори място не ти отстъпват. За целта да преодолея к-ните, една моя приятелка акушерка, а и майка ми ми го каза нещо сладко винаги с теб и вода за всеки случай. Аз си взех ментови бонбони и да знаеш има ефект
хем свеж вкус в устата хем и ти минават к-ните при мен действа. Стискам палци за болничния дано ти го дадат newsm10
lovely_ и не смятам да слушам никого. Пример за това е моя мъж всички му викаха защо записваш курсове няма да те вземат да работиш за тази работа, е поизмъчихме се 5 месеца, но виждам че си е заслужавало и в момента работи като информатико вече трети месец с испанци започна без никакъв стаж и тепърва ще се доказва, но все е по добре от това да работиш това което не искаш и не те влече. И аз покрай него се амбицирам да направя нещо за себе си тук, макар че преди време въобще не исках.
Днес момичета ме чака едно  newsm55 и  newsm28 та ще видим до къде ще я докараме при нас е много студеноо и хич не ми се излиза,но трябва поне хляб да взема.
Лек ден на всички!
 

# 59
  • Мнения: 2 825
Вес, аз затова казвам, че още нищо не се знае и всеки си тълкува закона както иска... то е ясно, че тази в Инем не разбира, при положение, че все пак има някакви условия за тези пари...
Казаха, чепървите ще почнат да гиизплащат октомври...аз като родя ще се съветвам с асесорката, ще видим какво ще каже, ако мога ще подам, а ако откажат - здраве да е  Simple Smile

Анет, за кисилините дъвча ментов орбит. Много ми помага, аз ги имам от 4-я месец  Sick пак, че само това имах, де от всички гадости  Wink

Общи условия

Активация на акаунт