С какво миете паркета в детската стая?

  • 3 648
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 364
само с вода.
в стаята на бебето освен прах, няма друго какво да се почиства.
а какъвто и да било препарат, не може да се изплакне добре. едно лазещо и ближещо наред бебе по намазан с препарат под - не искам да си помислям.

# 16
  • Мнения: 107
Здравейте,
доколкото знам миенето с вода е вредно за паркета, тъй като е възможно да се подуе. Аз използвам продукт, който е специално за почистване на паркет и съм много доволна. Излиза доста изгодно, понеже една бутилка я използвам вече два месеца.Няма мирис и почиства добре. За съжаление не се продава във всички магазини. Аз си го купих от специализиран магазин за паркет на бул.'Цар Борис 3'номер 7.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 364
meaculpa,

паркетът може да се подуе, ако наводниш стаята, но не и ако избърсваш с намокрена четка или кърпа. Simple Smile
препаратите са хубаво нещо, но никога не можеш да ги отмиеш напълно от паркета. а бебетата лазят, пипат с ръце, пъхат в устата, даже понякога и ближат самия паркет. помисли за това.

# 18
  • Мнения: 7 106
С "бракуван" шампоан или препарат за чинии като Никол. И аз ползвам Фрош  Laughing.
Само веднъж на 10-15 дни може да го мина с Пронто, за да му направя кефа (на паркета). Дъщеря ми от 3 месечна расте на пода, жива и здрава е  Wink.

# 19
  • Мнения: 107
Здравей jam,
Да, ще се подуе, ако стаята се наводни, но и ако кърпата, с която се почиства не е изцедена добре водата ще проникне в дървото. И може да не се подуе веднага, но след време.
А иначе за препаратите...всеки решава за себе си, но този който аз използвам не е токсичен и не съдържа вредни химикали.Даже на снимката на бутилката има бебешки крачета:)

# 20
  • Мнения: 8 999
Никога не съм се вманиа4авала - просто с прахосмука4ка. Само понякога с влажен парцал микрофибър.

# 21
  • София
  • Мнения: 9 865
Поне по веднъж седмично минавам паркета в детската стая с препарата на Фрош за под.Препарата е с оцет,миризмата му не е тежка и неприятна,екологично чист е и измива добре.Като цяло съм изключително доволна от продуктите на Фрош. Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 6 364
Здравей jam,
Да, ще се подуе, ако стаята се наводни, но и ако кърпата, с която се почиства не е изцедена добре водата ще проникне в дървото. И може да не се подуе веднага, но след време.

не си права за водата. от влажна кърпа, не тече вода. освен това, паркетът е лакиран и фугиран, нищо не може да влезе в дървото. и най-накрая - колкото мокриш с влажната от вода кърпа, точно толкова мокриш с влажната от препарат кърпа. степента на мокротия е еднаква. логиката ти не е правилна, просто.
а иначе, ако има препарат, който е обозначен като подходящ за бебета - с радост бих го ползвала и аз. кой е той?

# 23
  • Мнения: 107
jam,
Мисля, че тук вече става въпрос на личен избор.Аз не бих рискувала, а и не мисля че с вода се почиства добре.Ако беше така, нямаше да я има индустрията на почистващите препарати,нали?Повече за продукта, който аз използвам можеш да прочетеш тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=196289.0
Казва се Бона и съм много доволна. newsm53 Wink

Общи условия

Активация на акаунт