Важно - машина за хляб - 4 част !

  • 45 626
  • 354
  •   1
Отговори
# 45
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Малко като,че ли ми бие на Добруджанската каварма - на тънко тесто,отгоре с каймаци и сирене,яйце...

не съм яла такава кавърма.
във фламкухена няма яйце, нито кайма!!! само сметаната с лук и бекон.
аз не ям месо, затова я правя с праз, че има по-лек вкус. върху праза се настъргва и кашкавал, ама не ми се занимаваше.
тестото е тънко и хрупкаво и не е като на пицата.

# 46
  • Мнения: 11 747
да,аз не казвам,че е съвсем като пица,направих бегла аналогия. Peace
В кавърмата няма кайма,под "каймаци" имах предвид каймак от домашно,овче мляко.В днешни дни се заменя със заквасена сметана поради това,че горното не се намира.Затова и ми напомни на нея.

# 47
  • Мнения: 11 607
Малко като,че ли ми бие на Добруджанската каварма - на тънко тесто,отгоре с каймаци и сирене,яйце...


Моля,Мама Цоцоланка да се включи с по-точна рецепта на Добруджанска каварма,ако знае,че баба ми не е вече измежду живите...

Ти си я описала долу горе добре......Баба и майка така я правеха......И сега така я правят като реши майка ми да точи....Мисля,че слагаше малко сода, без мая е.....Содата или в хладка вода, или в кисело мляко и знам,че май с вода по-хубаво ставало.....Та точат на тънко корите...Поизпръхват, слагат сирене, набират като хармоника, и отгоре разбито кисело мляко с яйца. Тавата майка ми маже с маргарин, или с олио,а май баба ми съмя виждала и с мас да маже(ужас,дано не е било мас,че тази мазнина хич не я тача).....

А само с хладка вода, сол и брашно, майка ми прави и един друг специалитет....Замесва си тестото и го разделя на малки топки....Всяка топка точи на тънко и след това слага сирене малко и загъва на кръст,като с пръсти леко натиска тестото да слепне.....И така всяка топка...Много е трудоемко, после пържи в тигана от двете страни и е много вкусно!(разчитам,че Мариета е на път за родилното,а не се мотае в готварския)...Казват му на това - кръстачки. Ако изявите желание, съвсем скоро ще бъда в Добрич и мога да помоля майка да ги направи и да снимам или поне да каже точната рецепта........Ако аз нещо бъркам...

Пина, но ти ме учуди.....Знаеш,че на баницата по нашия край казват каварма......Мислех,че това е остаряло и неизвестно понятие..... Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes  bouquet

# 48
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Тц, Маме, не позна, точно тук се мотая Mr. Green.

# 49
  • Мнения: 11 747
това пърженото,дето го описваш баба му казваше рогачки.Aко ти направят,да сложиш снимка,че вече нямам ясен спомен как изглеждаше.
За кавармата - баба и дядо имах в Добруджа  Hug - как да не зная.Мислех да пробвам с готови кори,но казваш,че сода се слага - значи все пак има набухвател,по-друго става.Някой ден ще го пробвам...


П.П. сега се сещам,че сестра ми твърдеше,че кавармата е без сирене.Я,вземи разпитай някой стар добруджанец при възможност,аз няма вече кой...

# 50
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
[Замесва си тестото и го разделя на малки топки....Всяка топка точи на тънко и след това слага сирене малко и загъва на кръст,като с пръсти леко натиска тестото да слепне.....И така всяка топка...Много е трудоемко, после пържи в тигана от двете страни и е много вкусно!

аз това го знам като гюзлеми... тук го харесват като го правя, но на мен ми идва мазничко.

# 51
  • Мнения: 11 607
това пърженото,дето го описваш баба му казваше рогачки.Aко ти направят,да сложиш снимка,че вече нямам ясен спомен как изглеждаше.
За кавармата - баба и дядо имах в Добруджа  Hug - как да не зная.Мислех да пробвам с готови кори,но казваш,че сода се слага - значи все пак има набухвател,по-друго става.Някой ден ще го пробвам...

Може и да няма, незнам...като си отида в добрич след броени дни - ще питам!Обезателно и ще кажа на майка ми психически да се подготви да прави кръстачки,че вече жената я боли къде ли не и не ми се иска да я тормозя, но този път и аз да гледам по-внимателно,че да взема да взема да се науча ли????? newsm78 newsm78 newsm78Май вече съм голяма????Че да чакам само наготово????asyalein, не стават мазни, въобще не са мазни! Значи ще и кажа да направи и да опиша процеса подробно!

# 52
  • Мнения: 11 747
Опиши Мамо Цоцоланке,аз имам голям интерес.Може и да се научиш,че ние докато се канехме,вече нямаше от кого.То докато имаше кой да прави,какво ни интересува как ставало.

тази тема вече и върви да се казва "чудесии от тесто"  Mr. Green

# 53
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Може и да се научиш,че ние докато се канехме,вече нямаше от кого.То докато имаше кой да прави,какво ни интересува как ставало.


и двете ми баби ме научиха да готвя. готвеха по много различен начин, та имам 2 гледни точки...

баба ми е от Северна България. никога не съм можела да ям каквото готвят там (от където тя е родом, тя готвеше малко по-различно)Sick
все бяха някакви мръвки, все някакви мътни супи, с плуващи кокоши крака Sick кошмар ми беше там да ходя...
спомням си и някакви кюфтета от риба. ooooh!
голям тормоз беше за мен, чесно...
аз се научих от нея да меся, но само това...кухнята ми се различава доста от нейната.
по нататък , ако имам време ще пусна рецепта и обяснения за тортиля. но не испанската, а мексиканската,...мммм много се тачи в нас. Peace

# 54
# 55
  • Мнения: 812
упс...Опитах се да кача снимка на произведението си, но както е видно опитът пропадна...
Някой ще ми обясни ли как да го направя? Предварително благодаря!

# 56
# 57
  • Мнения: 1 799
Уф че красоти пак  Rolling Eyes Невъзможни сте просто. Ако имах време, веднага щях да се хвана с нещо. Ама нямам, никакво.
 Пина, много си права, че сърцето ми не трае  Laughing

Lebeduna, добре дошла сред нас. Намерила си правилния път и то доста бързо. На рецептите от книжката аз никакво доверие нямам. Наистина тестото трябва да се "почувства". В крайна сметка е жива материя  Simple Smile Аз го разбрах, макар и след няколко неуспешни опита.

И аз за пръв път чувам, че на баница се казва каварма. Ние използваме думата, ама с "Ъ" за друго нещо. Манджа с много лук и месо или дробчета.
А за кифличките на лабрекс, както за кухените на асялайн не искам да коментирам. Просто ще кажа, съжалявам, че нямам време  #Cussing out

Асялайн, няма ли мая в тестото за фламкухена? И защо флам? Фламбира ли се? Или самият лук наподобява огън?

Мамо Цоцоланке, непременно да искаш рецептИТЕ  Laughing от майка ти и после да докладваш. А тези кръстачки много приличат по начин на приготвяне на онези грузинските.

# 58
  • Мнения: 11 747
Кати,сигурно е флам,щото се "обжарва".Аз бая разгледах из нета и то се пече къде на пещ,къде направо върху горелка.
А кръстачките/рогачки/гюзлеми верно прилича на хачапури.И аз си го помислих,но не съм ги пробвала.

# 59
  • Мнения: 1 799
Ооооо, аз ги правих с онова неостаряващото тесто. Стават много хубави.
А днес, за да не съм съвсем "капо" Laughing, правя хляб с кашкавал и чесън.

Общи условия

Активация на акаунт