как перете...........

  • 3 439
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 544
Абсолютно всичко пера в пералнята, обикновено на 40 градуса

# 16
  • София
  • Мнения: 5 285
Откак имаме пералня (макар и стара), пера всичко в нея (вкл. сака, маратонки и раници).
Ползваме 2 програми - за бяло и за цветно и нагласяме градусите Simple Smile

# 17
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Особено ако си сигурна че са 100% памук можеш и на 80 градуса  Mr. Green

# 18
  • София
  • Мнения: 752
Всичко пера в пералня, попринцип рискувам ако се съсипе дрехата просто приклучвам с нея , но нямям за сега такива присто по-ниска температура и по-кусо центрофугиране и всичко е ОК

# 19
  • Мнения: 1 546
В пералнята!На по-ниски градуси. И аз всичко пера в пералня, нищо на ръка. Peace

# 20
  • Мнения: 1 475
В пералня пера всичко с изключение на бельото, някак си не го разбирам да си събираме бельото 1 седмица и да го смесваме- всяка вечер след къпане всеки си го пере сам, не го трупаме!А и знам, че бельо не е хубаво да се пере с прах за пране! Peace

# 21
  • Варна
  • Мнения: 261
Всичко се пере в пералнята,с изключение на бельото/когато не ме мързи/Само се съобразявам с материите и градусите.Нали точно за това са пералните с многото програми. Simple Smile

# 22
  • Мнения: 65
Мерси на всички,
днес набрах кураж и сложих въпросната рокля в пералнята на 30, с течен препарат за деликтани тъкани и без центрофуга. Резултатът беше, че на роклята нищо й нямаше, но пък и не се беше изпрала добре  #Cussing out
Или трябваше да сложа повече от препарата или може би следващия път ще рискувам с по-висок градус

# 23
  • Мнения: 4 187
След като направих от два, или три пуловера на мъжът ми (130кг),  подходящи такива за дъщеря ми (14кг), се научих. Просто спазвам указанията на дрехите  Grinning!

# 24
  • Мнения: 1 715
Ако една дреха не може да се пере в пералнята - не е за нашата къща.
 
Peace  wash

# 25
  • Мнения: 3 219
Цитат
и аз така + сакове, пердета, завивки, възглавници, изтривалката пред входната врата, текстилните щори, маратонки, всякакви обувки от плат, на детето количката, столчето за кола...и всичко, което е за пране
и наистина каквото стане!
не пера абсолютно нищо на ръка!!!

 Peace

# 26
  • Мнения: 4 546
в пералнята на 60 градуса. не ми е и минавало през ум да пера на ръка

# 27
  • София
  • Мнения: 205
В моята Пена  Wink пера всичко, като разпределям по цветове и тип на дрехите. Напр. не пера връхни дрехи с бельо. Бельото слагам в торбички с цип и така не се размъква при центрофугиране. И дамските чорапогащници пера така, но на 600 оборота. Вертикалните щори ги завивам на хлабави рола и връзвам с конец - изпират се перфектно.

# 28
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Как перете дрехи 100% памук или с високо съдържание на такъв? В пералня или на ръка? Има ли опасност, ако се пере в пералня на подходяща програма пак дрехата да се обезформи?
Дрехите от памук издържат на високи градуси. Затова обикновено гледам да купувам предимно такива. Най-много леко да се свият, но само при първото пране.
Пера в пералнята - белите на 70-80 градуса, цветното - 30-40градуса.

# 29
  • Мнения: 3 360
Абсолютно всичко пера в пералнята, обикновено на 40 градуса

И аз така-всичко в пералнята ,пък  каквото ще да става Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт