Опасни стоки

  • 2 862
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 29
Ето линк към страницата на RAPEX: http://ec.europa.eu/consumers/dyna/rapex/create_rapex.cfm?rx_id=141
Това са последните продукти, изтеглени от пазарите в ЕС поради това, че са опасни.

# 1
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Някои от детските неща купих и веднага изхвърлих, като столчето например. Детето няколко пъти падна от него, и слава богу се отърва само с цицини. Само че аз го купих преди 1 година.

Гумените играчки - също, на вид изглеждат много добре, но са все в устата на бебето и някаква интуиция ме накара да ги изхвърля. Сега вече не съжалявам. Купих ги от магазин "Хипо" преди няколко месеца.

А детския комплект, дето пише Girls на него се продава в магазините "Бокал", но на пипане не изглеждаше много добре. Също се продава от миналата година.

Значи тези неща са в търговската мрежа поне от една година, а са обявени за опасни едва сега newsm78

Последна редакция: чт, 26 юли 2007, 10:38 от luda

# 2
  • Мнения: 4 546
аз купих ваничката на КАМ  Confused

# 3
  • Мнения: 22 433
Бях се наканила да купувам такава ваничка на КАМ. Добре, че не съм все още-

# 4
  • София
  • Мнения: 5 721
Аз съм се спряла на такава ваничка.... но сега явно трябва да се ориентирам към друга...... Rolling Eyes Confused

# 5
  • Враца
  • Мнения: 173
и аз купих същата ваничка  Confused

# 6
  • Мнения: 102
Аз ползвам такава ваничка от 1 г. Shocked
И струваше 80 лв.............
Никъде не пише как може да се провери за евентуална вреда,не дай Боже baby_neutral

# 7
  • Варна
  • Мнения: 567
Аз съм си харесала същата, сега каква да си купя?

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Тези са от някои списания, които издава БНАП: Детска престилка (лигавник) с чесалка за венци, марка bertoni, Baby Care Cillection, Детска проходилка, Стока имитираща храна - грозде, Мебел за деца

# 9
  • Мнения: 4 546
бертони нещо много често се споменава май в такива изследвания. за помпата за кърма нещо да сте чули, че съм решила нея да вземам

# 10
  • Мнения: 1 380
Извинявам се но какво по-точно им е опасното на тези стоки? Матеиалите ли от които са направени или нещо друго? Аз не съм си взимала от тях и гледам каквото купувам да не е китайско и по-възможност марково, но все пак, знаеш ли, може пък да ми подарят за бебето и да знам как да реагирам. Като погледнах в страницата и забелязах, че доста стоки които са показани там са с произход Китай. Ако знаете колко много хора пазаруват от Илиенци, а там всичко е Китайско.......според мен има още доста стоки които са вредни и не са изложени, но аз по-горе писах. Отидете на Илиенци за да видите какво става пък някой продължават да си купуват от там. #Crazy

Последна редакция: чт, 26 юли 2007, 16:57 от sladkish4e

# 11
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Извинявам се но какво по-точно им е опасното на тези стоки? Матеиалите ли от които са направени или нещо друго? Аз не съм си взимала от тях и гледам каквото купувам да не е китайско и по-възможност марково, но все пак, знаеш ли, може пък да ми подарят за бебето и да знам как да реагирам.

Ами то си пише - опасност от травми, т.е. може лошо да падне от столчето или ваничката, играчките съдържат вредни химикали, т.е. отровни са, или пък лесно могат да бъдат разкъсани и изядени и т.н.

Веднъж бях купила едно колело - тип триколка с дръжка, ще ви постна снимки защото виждам, че още се продава. На 2та седмица кормилото се чупи и детето, тогава само на 2 годинки падна много лошо. Отока на главата му стоя 10 дена. Да не говорим, че можеше да падне върху счупеното и да си среже гърлото.
Допълвам, броих за колелото 70лв., тогава си бяха доста пари, купих го от един детски магазин на "Мадрид" в София.

Ето това им е опасното на стоките.

sladkish4e, продължавай с марковите покупки, стига да не са с марката на БЕРТОНИ

# 12
  • Мнения: 4 546
абе то КАМ ги водят италиански, не китайски. и си мисли човек, че хубаво нещо взема. за цената да не говорим - хич не е ниска.  Shocked

# 13
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Ето за това колело ви говоря, изглежда хубаво и стабилно, но може да бъде доста опасно:

http://a117583.obiavi.portal.bg/Kolelo_Trikolka__s_Roditelsko_Upravlenie.html

# 14
  • Мнения: 1 380
sladkish4e, продължавай с марковите покупки, стига да не са с марката на БЕРТОНИ
Bertoni не съм купувала и не смятам да купувам. Един продавач-консултант в "Мале4ко" ми каза, 4е Бертони са китайски и лесно се чупели.
Ние си взехме количка на САМ, 900лв, ама от представителният им магазинна бул.Г.М Димитров. И гаранция си има и серификат за качество, им въпреки това жената която продаваше ме предупреди да я изпера заради бебето. Доколкото знам някой от количките на "шпингарските" марки нямат опция за сваляне на плата на количката за пране, което не е особено подходящо и то за новородено.

# 15
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Бертони са български, които се правят в Китай ... една от дъвкалките им съдържа високи нива олово или някаква друга гадост ...никога не бих купила нещо на Бертони ... както и на Чиполино ... които също са български, произвеждани в Китай

# 16
  • Мнения: 1 380
E добре, де според вас нормално ли е да пише, че са български и да ги произвеждат в Китай??? Twisted Evil
То като се замисли човек, знаете ли колко неща се произвеждат в Китай. Ми един прост пример, маратонки в магазините на Адидас са с материали на Адидас, но се правят в Тайланд и Китай, ама пак някой дават по 200-400лв.
Скоро четох във форума оплакванията на една майка, че са започнали да правят ментета на козметиката на Чико и детето се обринало.
 Е то живота ни в БГ е едно голямо недоразумение, камо ли стоките дето ги пазаруваме.
Ми какво ще кажете за праха за пране Ариел. Пълен боклук е този дето го купуваме в БГ. Донесоха ми от Гърция Ариел, ми мацки нищо общо с този тук, язък за рекламите дето му правят, че пере на ниски температури. Да да друг път.Петното от лютеница още виси на полата ми.  #Crazy

# 17
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Бертони са български, които се правят в Китай ... една от дъвкалките им съдържа високи нива олово или някаква друга гадост ...никога не бих купила нещо на Бертони ... както и на Чиполино ... които също са български, произвеждани в Китай

За Чиполино не мога да се съглася, ползвам много техни неща и съм много доволна, е не е качество за 1 000лв, като на Чико, но затова пък върши същата работа и е достатъчно здраво.

"...ментета на козметиката на Чико и детето се обринало." -
О, аз пък си мислех, че детето ми е капризно и затова се обриваше цялото. Така или иначе изхвърли всичко на Чико за мазане. А първото ми дете обожаваше техните продукти.
И тук искам да се оплача от памперсите. Напоследък май не мога да намеря свестни. Купувам си на Либеро от БИЛЛА, но мисля, че бебето се обрива от самите памперси. Сега пробвам с Hugies, и май е по-добре.


Май чета поста ти на части - и за Ариела съм съгласна. Менте е и това си е.

# 18
  • Мнения: 1 380
Aз от известно време ползвам Персил - сенситив и сме много доволни в къщи. Мъжа ми само се оплакваше, че като пера с бебешки прах и дрехите му миришат на бабешки сапун, но откакто пера с Персил даже може и без омекотител и пак миришат хубаво. И за сега не съм се обринала, което си е направо постижение. дано да не го развалят и този прах.
А ина4е  luda си права, че не може човек да си купува неща за по 1000 лв, всеки път. И аз смятам, че на тези марки може да се намери и нещо добро.

# 19
  • Мнения: X
На децата им подариха такива столчета

и смело мога да кажа, че наистина са опасни.Едното се счупи още на първото сядане. ConfusedА колко са нестабилни -просто не е истина!

# 20
  • Мнения: 417
Нашата проходилка е Бертони и столчето за хранене също.Досега не съм имала проблем с тях.А относно козметиката Чико са пълни боклуци(Нивеята сигурно са по хубави от тях).Бях купила един шампоан за коса и тяло на малката и цялата се обрина от него,да не говорим,че са страшно ароматизирани.Сега ползвама Мустела и съм доволна.Тук в България няма почти нищо свястно,както сте споменали по нагоре праха за парне Ариел,на мен ми го носят от Германия и наистина няма нищо общо с този в Б-я.

Общи условия

Активация на акаунт