Uraaa! Плуване за бебета!!!!! - 2-ра част

  • 18 789
  • 314
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 1 555
Tristia - ara75 е права и се чудя дали наистина да не изчакам още един-два месеца.  Thinking Оффтопик - Благодаря много пожеланията, да ви се връщат!  Hug Hug

# 301
  • Мнения: 274
Tristia - ara75 е права и се чудя дали наистина да не изчакам още един-два месеца.  Thinking Оффтопик - Благодаря много пожеланията, да ви се връщат!  Hug Hug
Да, мисля че от 8 месеца е най-добрев басейна. Ако преди това измисля нещо с вана или леген, ще ви имам предвид.  Или пък ако науча нещо ново Hug

# 302
  • Мнения: 197
Здравей ara75,благодаря за информацията.На Марио всъщност 'проблема' му е,че търси 100% внимание.В моя случаи нямя как да стане CryДоскоро си скубеше косата и я ядеше-обръснах го гола глава,за най-малкото нещо се тръшка и си удря главата в земята и т.н.Заведох го на невролог-не му стигал калций и затова ядял коса.Заведох го на психолог-забавено му било развитието -трябвало вече да спринтира rotfImboПроблема на всички "специалисти"е,че слагат всички деца под един знаменател.  Май ще трябва да водя само близнаците да плуват.За помощ за третия направо са се наредили на опашка smile3521   Голямото ми момче е родено на една дата с малката ти красавица...

Последна редакция: нд, 23 мар 2008, 10:23 от elito-3

# 303
  • София
  • Мнения: 6 260
elito-3, Александра е имал подобни на твоите проблеми с дъщеричката си, още докато е живяла в Русия. Тамошните лекари препоръчали точно да започне да се занимава с плуване.  Peace Всъщност така и самата Алекс се запалва по бебешкото плуване и лека-полека то се превръща в нейна втора професия. Мисля, че ще има за какво да си поговорите. Междудругото дъщеря й вече е една прекрасна девойка, която се явява нещо като помощник-треньор. И следа няма от "бебешките" й проблеми. Hug За тръшкането - не  е нещо ненормално за периода годинка-годинка и 1/2. Всички деца минават през такъв период в по-лека или по-силна степен, като и неговата продължителност варира. За косата - май не се сещам за друг подобен случай в моето обкръжение, но си мисля, че при вас нещата са и по-сложни, тъй като сте многодетно семейство с близнаци и батко с малка разлика от бебчетата. А за прохождането - аз си карах бременността по книга на френска авторка, така че продължих да се придържам и в отглеждането на Ади към тази школа. Та във Франция децата прохождат средно на годинка и два месеца, въобще в модерните страни се счита, че децата следва да прохождат най-рано след годинката или  около нея. Още се чудя на амбициите на някои баби да натоварят максимално гръбнака и ставичките на едно бебе, само и само да проходи колкото се може по-рано, посредством всякакви методи и по възможност преди това да не е пълзяло, за да не се "цапа".  ooooh! Така или иначе и според мнението на повечето български педиатри, чиито мнения съм чела, и според френските, за реален проблем и притеснения може да се говори, ако детето не е проходило до годинка и 1/2. Междудругото децата, които се занимават от бебета с плуване, се изправят и прохождат сравнително по-рано, като това се случва съвсем естествено, без излишно и неправилно натоварване, защото, както знаем, във водата тялото е по-леко и ставите се заздравяват без или при значително по-нисък риск от травми.  Hug

# 304
  • София
  • Мнения: 626
Сия, ходили ли сте на плуване? Организира ли се занимание в събота?
Позрави   bouquet

# 305
  • София
  • Мнения: 6 260
Рали, тази година още не.  Sad Мисля, че Теди (ara75) ходят - можеш да я питаш в темата или на лични, каквото те интересува.  Wink А за събота също не знам, аз така или иначе след "оная" случка предпочитам понеделник и четвъртък след смяната на водата.  Hug

# 306
  • Sofia
  • Мнения: 849
Рали, тази година още не.  Sad Мисля, че Теди (ara75) ходят - можеш да я питаш в темата или на лични, каквото те интересува.  Wink А за събота също не знам, аз така или иначе след "оная" случка предпочитам понеделник и четвъртък след смяната на водата.  Hug
Аз май съм пропуснала нещо - коя е "оная" случка.

# 307
  • Мнения: 174
Здравейте и от мен.
Ние преди малко се връщаме от Банкя, водата беше много топличка, страхотна.
Ходим за първи път, откакто плуваме- до сега бяхме мънички, но след 6-ти месец вече може, доколкото знам, малката е на 9м. Днес бяхме само ние с дете и Александра с нейните деца. Имаше и две-три жени.
Условията ни се видяха добри и най-важно водата е чиста, топла и децата много се забавляват.
Кари разбойничката, ако не се бъркам и си ти за която се сещам , искам още веднъж много, много да ти благодаря, за услугата, прекрасна си   bouquet  bouquet  bouquet
Да,аз съм, здравей Grinning
Ние днес ходихме на басейна и бяхме сами аз,тати и Кари, и Алекс я нямаше.
Водата беше по-хладка 34- 34,5 град.. Казаха че преди малко са я сменяли, но не беше като в понеделник.
Но пак беше супер, постояхме 1 час и си тръгнахме преди да ни изгонят, пише че в 19 часа заключват басейна (някой беше писал че е ходил към 19 часа), но лелката наистина се беше облякла и заключи след нас.

Последна редакция: пн, 24 мар 2008, 23:18 от Кари разбойничката

# 308
  • Мнения: 984
Здравейте, аз от кога чакам малчо да попорасне и да ходим и ние да плуваме. Виждам че две мами от нашите отчетни вече ходят така че и ние ще пробваме  Mr. Green
Кари разбойничката, nellyani  Hug
Искам да попитам на бебоците бански ли слагате или...  newsm78
Добавям:
С голям ентусиазъм проетох последните няколко странички. Видях за банските  Embarassed
Само се притеснявам, че малчо няма специална подготовка. Няма да има проблем с басейна или душовете, но не сме правили плуване във ваничка. Има ли още някой който е започнал направо със басейна или няма да стане  Confused
И щях да питам как се стига до там, но видях че има предложения за возене  Rolling Eyes Ние сме до ул. Одрин - ако някой може да ни подбере ще съм много благодарна  Hug

Последна редакция: вт, 25 мар 2008, 00:25 от беболинчо

# 309
  • София
  • Мнения: 6 260
Рали, тази година още не.  Sad Мисля, че Теди (ara75) ходят - можеш да я питаш в темата или на лични, каквото те интересува.  Wink А за събота също не знам, аз така или иначе след "оная" случка предпочитам понеделник и четвъртък след смяната на водата.  Hug
Аз май съм пропуснала нещо - коя е "оная" случка.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=92034.200

# 310
  • София
  • Мнения: 6 260
Момичета, май е време за нова тема. Някой наема ли се да я пусне?  Hug Аз съм на работа и ще мога чак довечера. Иначе е добре в първия пост да има линкове към първите две теми плюс адреса на басейна и мейла на Александра (като сме говорили с нея е казвала, че предпочита да си разменяме телефоните й на лични, а не да ги постваме в темата). Тя самата няма много време да чете, а и избягва да пише, за да не излезе, че си прави реклама.

# 311
# 312
  • Край морето
  • Мнения: 139
Момичета,

Ако сме здрави в четвъртък сме в Банкя. С кола съм и мога да взема с някой с мен.  Тръгвам от 40-та ясла в Надежда. После по Христо Силянов,Връбница (по пътя на 83), моста, Сливница и Банкя.
Ако някой го устройва и иска да ми пише на лични.

# 313
# 314
  • София
  • Мнения: 6 260
Simmona, цъкни на линка, който си дала, после на "басейн" в първия пост и ще ти излезе адреса + карта.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт