Биде?

  • 28 673
  • 88
  •   1
Отговори
# 60
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Имаме комбиниран моноблок в банята, много ми е удобно и практично /имаме още една много малка баня, където душа за къпане служи и за подмиване/. Ползвам бидето след всяка нужда, по време на месечните неразположения и в тези случай винаги ползвам банята точно заради бидето. С душ ме дразни факта, че винаги остава вода в слушалката и тя изтича на пода веднага щом я поставя на мястото й на стената. Освен това да се разсъбличам всеки път за да се подмия, ми то става цяло къпане. Но определно е въпрос на навик, ние преди това не сме имали и си се миехме с душа. За мен сега е много по-удобно.
Относно мивките - няма лошо да са две - стига да има място и желание за поддръжка. Ние в къщи се справяме без проблем с по една и в двете бани.

# 61
  • София
  • Мнения: 2 896
"Отживелица"  #Crazy Откога измиването след тоалетна стана демоде  newsm78 Mr. Green
Може би откакто фармацефтиката напредна и има всякакви лекове за хемороиди  Laughing

Шегата настрана - имаме и си го ползваме усилено - намирам го за много удобно и практично  Peace

Измиване след тоалетна? #Crazy Shocked #Crazy Че кога е било "моде"? Laughing Това е традиция в някои арабски страни изключително. По простата причина че си нямат тоалетна хартия. Laughing За Иран ли, за Ирак ли четох... newsm78 В някои турски или помашки семейства също знам че е прието.
Вие след тоалетна миете ли се? Crazy

А ти не се ли миеш?  Shocked   Sick
Случвало ми се е да разбера за някой мъж, че не се мие след тоалетна и съм се отвръщавала яко, а нали уж жените сме по-чисти...явно не.


По темата - в момента, където живеем сме под наем и банята е правена без биде, но при майка ми си имаме /тя го мие с белина всяка сутрин, защото се ползва от повече от 1 човек/. След време ще си сложим задължително, далеч по-необходимо ми е от втора мивка.

# 62
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В проекта за новата къща сме предвидили биде.
Сега у дома всички бягаме до банята, а това не е много удобно, ако има външен човек вкъщи.

# 63
  • Мнения: 46 534
В проекта за новата къща сме предвидили биде.
Сега у дома всички бягаме до банята, а това не е много удобно, ако има външен човек вкъщи.

Няма ли мивка в тоалетната?

Въпреки, че имам едни приятели без даже канал няма, ак имаше поне можеха да носят вода и да мият, сега забърсват с мокри кърпи, но винаги мирише  Sick

# 64
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В проекта за новата къща сме предвидили биде.
Сега у дома всички бягаме до банята, а това не е много удобно, ако има външен човек вкъщи.
Няма ли мивка в тоалетната?
Има, но няма топла вода, а и тоалетната не е удобна за миене, остава варианта за носене предварително на съд с вода, но пак не е много удобно.

# 65
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Няма ли мивка в тоалетната?

На много места съм попадала, където няма мивки в тоалетната. За мен лично това е адски непрактично, но има и такива тоалетни.
Аз предпочитам в пъти баня и тоалетна на едно място, отколкото тоалетната да е без мивка.

# 66
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
На много места съм попадала, където няма мивки в тоалетната. За мен лично това е адски непрактично, но има и такива тоалетни.
Аз предпочитам в пъти баня и тоалетна на едно място, отколкото тоалетната да е без мивка.
Така са проектирани жилищата преди време. Тоалетните малки, колкото да влезе един човек, няма сифон на пода, а какво остава за биде. Много  е неприятно да се ходи до банята всеки път.

# 67
  • Мнения: 1 174
Нямаме биде вкъщи, понеже нямаме място за такова, както и за втора мивка.Но майка ми си сложи комбинирана тоалетна чиния с чучур за подмиване, както при бидето и е много удобно, по-удобно от ползването на ръчния душ.

Ние имаме биде и аз си го ползвам най-редовно. Друг е въпросът че сме имали и доста смешни ситуации с бидето.
Laughing
Да не би някой гост да го е ползвал по голяма нужда? Wink

# 68
  • Мнения: 13 512
Винаги съм имала и ползвала биде- от ранното ми детство -в чужбина, след това  в апартамента на родителите ми, сега и в моя. Ползвам го, научила съм и децата ми  да го ползват. Но след последния ремонт, в моята баня нямаше място з биде и си остана само тоалет и много се дразня- ползвам от мокрите кърпи на Нивеа,които се разтварят и могат да се пускат в канализацията. При следващия ремонт, ще си сложа дъска-биде.
Този душ,койот е на снимката няма нищо общо с удобството на бидето.Наистина се оливаш с него или трябва да се съблечеш гол, за да се подмиеш-  Naughty
Не мисля,че е отживелица, защото не знам някога да е било модерно.Просто е въпрос на навик  .

# 69
  • Мнения: 1 715


А пък тоалетна чиния с вградено биде или пък капак за тоалетна с чучурче за подмиване - това направо трябва да се забрани от санитарните органи! Само който никога не е мил тоалетна не може да си представи на какви невероятни места прониква мръсотията. Няма просто такъв вариант хората да си ползват тоалетната по предназначение и чучурчето за вода да остане чисто! А пък да се миеш с водата от него е все едно да се миеш с водата, дето е вътре в тоалетната! 


 
  Peace

# 70
  • Мнения: 13 512


А пък тоалетна чиния с вградено биде или пък капак за тоалетна с чучурче за подмиване - това направо трябва да се забрани от санитарните органи! Само който никога не е мил тоалетна не може да си представи на какви невероятни места прониква мръсотията. Няма просто такъв вариант хората да си ползват тоалетната по предназначение и чучурчето за вода да остане чисто! А пък да се миеш с водата от него е все едно да се миеш с водата, дето е вътре в тоалетната! 


 
  Peace
не съм се замисляла за това,гадно си звучи.  Sick

# 71
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729


А пък тоалетна чиния с вградено биде или пък капак за тоалетна с чучурче за подмиване - това направо трябва да се забрани от санитарните органи! Само който никога не е мил тоалетна не може да си представи на какви невероятни места прониква мръсотията. Няма просто такъв вариант хората да си ползват тоалетната по предназначение и чучурчето за вода да остане чисто! А пък да се миеш с водата от него е все едно да се миеш с водата, дето е вътре в тоалетната!
Малий-й, съвсем извратено ми прозвуча!!!!  Shocked


 
  Peace

# 72
  • Мнения: 6 390
Биде-то е голямо удобство, въпрос на навик, а не на мода е да ползваш биде!
Въпросния душ ми се струва в пъти по неудобен от биде-то.
човек не ползвал никога биде, не мисля че може разумно да коментира темата Grinning
А за гостите и биде-то - голяма фантасмагория ми се вижда Wink
На гости никога не бих ползвала биде, минимално защото не си нося кърпа за бърсане в дамската си чанта  Wink

Последна редакция: ср, 26 сеп 2007, 15:10 от Eli_cz

# 73
  • Мнения: 13 512
А пък тоалетна чиния с вградено биде или пък капак за тоалетна с чучурче за подмиване - това направо трябва да се забрани от санитарните органи! Само който никога не е мил тоалетна не може да си представи на какви невероятни места прониква мръсотията. Няма просто такъв вариант хората да си ползват тоалетната по предназначение и чучурчето за вода да остане чисто! А пък да се миеш с водата от него е все едно да се миеш с водата, дето е вътре в тоалетната! 

 
 
Не съм съгласна. На вилата в две тоалетни сложихме такива дъски. Е, каквито и упражнения да правя, няма как да го  о****.  Чучура е в основата на дъската и не виждам как може да се изцапа. Говоря от личен опит.
Сега и в апартамента си махнах бидето от банята на децата и ще сложа такава дъска. Много практи4на я намирам.

# 74
  • Мнения: 8 999
"Отживелица"  #Crazy Откога измиването след тоалетна стана демоде  newsm78 Mr. Green
Може би откакто фармацефтиката напредна и има всякакви лекове за хемороиди  Laughing

Шегата настрана - имаме и си го ползваме усилено - намирам го за много удобно и практично  Peace

Измиване след тоалетна? #Crazy Shocked #Crazy Че кога е било "моде"? Laughing Това е традиция в някои арабски страни изключително. По простата причина че си нямат тоалетна хартия. Laughing За Иран ли, за Ирак ли четох... newsm78 В някои турски или помашки семейства също знам че е прието.
Вие след тоалетна миете ли се? Crazy

Да, аз се мия задължително. Ползвам каничка, малко шише с мин. вода, просто с шепа си наливам от близкостояща чешма. С тоал. хартия си бърша мокрото измито дупе. Независимо какъв продукт съм сътворила - винаги се мия. Не ползвам мокри салфетки. И винаги намирам начин да го направя.
За мен бидето не е върха на хигиената, честно казано, още повече, че се измокряш много повече, отколкото ако си полееш с някакъв подходящ съд, така че е почти невъзможно да се използва без да се съблечеш изцяло от кръста надолу. А щом веднъж си се съблякъл, какво пречи просто да се мушнеш под душа.
На всичкото отгоре е още едно нещо, което трябва да се мие често!

Общи условия

Активация на акаунт