Практикуващи педагогическо захранване-да се преброим - част 2

  • 18 279
  • 290
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 947
   След като известо време и аз забелязвах, че дъвкането на пилешко бяло месо е трудна
работа, започнахме да ядем добре изпечени бутчета и пуешко, сварено много добре.

# 226
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
А как го даваш - накъсано на микродозички или на по-голями парченца и да дъвче?

# 227
  • Мнения: 1 947
    Давах и на малки парченца, а по-късно сама си ги взимаше с вилица.

# 228
  • Мнения: 339
Месото (без рибата) го давам все още кълцано, но му давам по повечко така че да си стане цяла хапка и да дъвче. Бяло пилешко месо и аз спрях да давам , първо че ми се струва доста сухо а и забелязах че излиза после в акото на власинки, сиреч не го преработва добре.

# 229
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Gracem виждам, че сте почти колкото нас и искам да те попитам какво си давала до сега на бебе? Селин до сега опита доста неща от нашата храна, естествено микродози! Но тя започна да проявява голям интерес и да иска още, но по-голямо количество смятам да й дам 7 месец! До сега сме опитали: морков-суров и сварен, картоф, броколи, карфиол, спанак, краставичка, зелен боб, зеле, ябълка-сурова, банан, круша-сурова, ананас, грозде, ориз, биологичен и пълнозърнест хляб.  Joy
Може и другите да напишете какво сте давали между 6 и 7 месец!  Peace

# 230
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
Аз давам месото (пилешко, телешко, риба) накълцано наситно. Някаде бях чела, а и педито ми каза че месото трябва да се дава накълцано до 2 год. възраст, защото така се увоява по пълноцънно. Разбира се става въпрос само за месото, другите продукти ги давам на малки парченца.
А сега паък да се оплача. От май месец ни мъчеха горните зъбки и сега най после излезнаха и 4-те ( за 1 седм.) #Crazy Допреди да излезнат като й давах цели солети и бисквитки например тя си ги грискаше грискаше си от банан и други.А сега иска да са на парченца иначе не ги яде. Съмнявам се дали изобщо дъвче - уж премята там през устата ама.  Thinking

# 231
  • Мнения: 2 652
Drize, аз мяй няма да ти помогна много, защото вие сте доста напред като гледам. Досега съм й давала само картоф и морков на малки парченца. Но при нас е все тая какво ще й сложа, защото тя засега проявява интерес само да ги хваща с ръка, но не и да си ги слага в устата (аз я чакам сама да го направи). Опитах веднъж да й дам парченце в устата, тя първоначално отвори еееей такава уста, налапа парченцето, попремляска го и после така се отврати, че чак притрепера цялата. Затова я караме по-бавничко.

# 232
  • Германия
  • Мнения: 8 102
Бебокът ми днес се самозахрани с една бисквита, отмъкната от ръката на баткото Rolling Eyes
Хич не му пукаше че вътре има шоколад, глутен и куп нездравословности.
 newsm78
остава ми надеждата да не си докара ядове от половин бисквита само Praynig

# 233
  • Мнения: 1 947
 Laughing може малко да се поопъпчи.

   А моето дете разни лекари все искат да го захранват с гумени мечета.
То, верно, че тук са много популярни, ама хем знаят, че е малка още, пък
и няма с какво да ги сдъвче, хем се чудят, че не и даваме... ooooh!

# 234
  • Мнения: 2 829
Да се похваля, Алекс започна да яде сам Grinning
Сипвам му ядене в купичка (например супа, с надробен хляб) и той гребе с лъжичката и лапа съвсем сам! Даже не разсипва! Но не всеки път де, само като му е кеф. Но ако иска да се храни сам отказва аз да му давам Grinning
Много е сладък и смешен Grinning

# 235
  • Мнения: 1 081
Ехееееееееееей, Яна, голям напредък:) Мартин пък нещо не се кефи на лъжиците, но с вилицата вече е факир. И е голям цирк, когато набучи нещо, което не е искал-почва да я размахва, докато "нещото" не излети я на тапета, а на пода...

# 236
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Браво Simple Smile
а всеки път ли иска да се храни сам?
И колко като количество изяжда?

Аз от 2 дни реших да измервам количеството храна и се оказва, че на трите основни хранения изяжда по 30 грама, което малко за нормално хранените деца и много за ПЗ  Mr. Green

# 237
  • Мнения: 2 829
Ами не, не всеки път иска да се храни сам, изяжда си същото количество, което яде обикновено. Повечето изяжда сам, но накрая му омръзва и аз се включвам и му давам аз с лъжицата още малко, колкото иска. Не съм мерила колко изяжда, на око бих го преценила между 100 и 200 грама, някой път по-малко, друг път повече. Аз НАРОЧНО не искам да знам по колко яде детето-това си е негова работа. Аз също не знам по колко изяждам. Детето е здраво, енергично, добре сложено, дори леко пухкаво-значи яде колкото трябва. Той вече умее да покаже че е гладен, а като се нахрани-казва си-бута яденето с ръчичка и вика "неее" Grinning
Дори ми е чудно че повечето майки се притесняват за яденето на децата си Grinning

# 238
  • Мнения: 54
Ох, притеснявам се че не се справям момичета Embarassed. Вече не знам какво може, какво не може да се яде. Нали уж да яде като нас, пък то се оказа че ние не можем да се наядем при толкова забранени неща (ако въобще съм наясно кое е забранено...). Не мога да се организирам да му предлагам различни неща от 4 до 6 пъти на ден Embarassed. Освен това той иска да яде повече от няколко микродози, при което аз трябва да му дам друг вкус да опита, ама аз нямам хиляда неща на масата. Дали защото е началото или аз съм си малко некадърна, ама хич не ми се отдава. Mr. Green
Моля ви дайте кураж и  някой и друг съвет.
Кажете какво правите за закуска преди мъжа ми да е поискал развод Mr. Green
Имам и една последна молба, как се слагат тези лентички с възрастта за да не повтарям всеки път че бебока ми е на 7м и 1 седмица.
Много благодаря  newsm51

# 239
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Аз не приемам Пз толкова буквално (а може и да съм в грешка)
Давам от нашето ядене, само ако е подходящо и е приготвено същия ден. Всеки ден и варя зеленчуци на пара. В нас почти на всяко ядене се ядат картофи, та винаги и тя яде картофи с нас Simple Smile
Слагам и моркови и тиква, каквото ми дойде на ум, като после ги дояждам след нея и пак сме яли едно и също. Варя и елда. Най ми е лесно като сме на супи, даже се пробвах последната да я пасирам на крем-супа и я замразих във форми за лед, да и вадя по малко, като реша, че ще яде супа. През деня давам плодове и бисквити. Сутрин или и давам хляб от моя сандвич, или каквото ям. Сега правя попара и за двете ни.
И както вече писах изяжда по около 30 грама на ядене. Не можах да го направя това с микро дозите. Бяха микро само първата седмица или като и давам нещо ново да опита и то от по опасните храни. От опитаните вече храни. давам да яде докато иска Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт