Синът ми има тикове

  • 25 872
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 524
Като по-малък и моят син имаше разни "тикове", като започна да си държи ръката свита в юмрук и не иска да я разтвори, следеше разни предмети с очи, абе изкарваше ни акъла, да чукна на дърво, всичко отшумя. Това лекарство го е приемал, мисля, че беше с жълт кантарион, но той го взимаше, защото трудно заспиваше вечер.

# 16
Прости искам да ви споделя, че детето ми пи въпросния Тиоридазин в продължение на два месеца, като променихме дозировката, но той продалжаваше да има тикове.Невроложката настояваше за даване на по-силни лекарства.На своя глава  спрях всякакви психотропни и му дадох Невробекс. Е, детето/да чукна на дърво/ се оправи за 10 дни. Консултирах се отново с невроложката му и тя бе категорична, че не може да се е подобрил от някви витамини, било събпадение...Отдавна съм стигнала до извода, че лекарите опитват хапче след хапче...пък дано се оправи и трудно приемат, че може да са сбъркали.

А кой лекар ти беше назначил лечението с Тиоредазин? Д-р Литвиненко или доц.Божинова? Защото ние сме ходили при д-р Литвиненко, той ни каза да не бързаме с Тиоредазин,но ако се усилят много тиковете, тогава...Аз така и не го дадох,а се обърнах към хомеопат и сега провеждаме терапия при него, но бърз ефект от там едва ли можем да очакваме.

# 17
  • софия
  • Мнения: 181
Има отърване от тиковете!!!!Моя син започна да мига  първо на 4г.и 6м.,правих ЕЕГ,пи Тиоридазин/от него нямаше никакъв ефект/,след това пи Ривотрил по схема и се оправи.След 2 години всичко започна наново,пак Ривотрил 3-4 месеца,2-3 месеца всичко беше о.к. и отново тикове.И тогава аз реших,че не може да пие тоя Ривотрил постоянно,пък и започваше училище и го заведох на хомеопат/просто не виждах друг вариант/.След 2 седмици и 4-5 препарата всичко приключи/ефекта се виждаше още на 3-4 ден/.Лечението продължи около 2-3 месеца,като останаха 2 препарата,които се пиеха само 1 път седмично .При сина ми имаше и други съпътстващи тиковете неща-той изпадаше в истерии нощно време,трудно го събуждах ,за да се успокои...всичко  изчезна.Пожелавам на всички деца и родители успех!!!

# 18
Има отърване от тиковете!!!!Моя син започна да мига  първо на 4г.и 6м.,правих ЕЕГ,пи Тиоридазин/от него нямаше никакъв ефект/,след това пи Ривотрил по схема и се оправи.След 2 години всичко започна наново,пак Ривотрил 3-4 месеца,2-3 месеца всичко беше о.к. и отново тикове.И тогава аз реших,че не може да пие тоя Ривотрил постоянно,пък и започваше училище и го заведох на хомеопат/просто не виждах друг вариант/.След 2 седмици и 4-5 препарата всичко приключи/ефекта се виждаше още на 3-4 ден/.Лечението продължи около 2-3 месеца,като останаха 2 препарата,които се пиеха само 1 път седмично .При сина ми имаше и други съпътстващи тиковете неща-той изпадаше в истерии нощно време,трудно го събуждах ,за да се успокои...всичко  изчезна.Пожелавам на всички деца и родители успех!!!


Елена, може ли да пишеш координати на хомеопата, който е помогнал на сина ти? Благодаря

# 19
  • Мнения: X
Ами в случай,че възрастен човек има тикове поправими ли са нещата според вас?

# 20
  • Мнения: 90
 Защо не се консултирате и с детски психолог? След като тиковете се дължат и на стрес, може би детето преживява нещо,което трябва да бъде извадено и преодоляно.

# 21
  • Габрово
  • Мнения: 94
На моя приятелка сина, който е на 6г., имаше тикове с очи и му предписаха Тиоридазин също. Пи, пи и не се оправи и им казаха да увеличат дозата, но тя отказа и понеже много се дразнеше от тиковете, почна да му прави забележки, накрая взе да му се кара и той отвикна. Това противоречи на всякакви психо подходи, но даде резултат. Може, разбира се, да е и случайно съвпадение.

# 22
  • Мнения: 1 674
Тъй като аз пуснах темата, синът ми, да чукна на дърво, вече няма такъв проблем. И не го оправи Тиоридазина.Просто детето го преудоля само. Невролозите, които консултираха детето, също ми намекнаха, че никога не е сигурно от какво ще му се оправи тика.
Но преди няколко дни бях на родителска среща. Когато се прибрах, синът ми ме посрещна на врата с уплашено изражение. И за мой ужас премигваше пак с очите. След като се успокои, че никой няма да му се кара за нищо, то нямаше и за какво, още същата вечер вече нямаше и помен от тикове.
Така че аз съм сигурна, че в моя случай става въпрос за прекомерен стрес, на който са подложени днешните деца. И това е съчетано с чувствителността на детето ми.
Аз изчетох доста по въпроса за тиковете при деца. Препоръчва се, за се занимават с музика, да спортуват. Е, моят започна да има такива проблеми, въпреки, че ходи на уроци по пеене и плува три пъти в седмицата. Така, че всичко е индивидуално.
Лично за себе си реших, че ако не дай боже, пак се случи да има такъв проблем, няма да бързам с лекарствата. Ще го заведа на детски психолог и на хомеопат.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Здравейте! И моят син има тик с очите! Ето в тази тема съм писала.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=324366.new#new
На мен обаче невроложката ми каза, че тиковете са сериозни и ако не се лекуват на време се превръщат в тикова болест, която остава за цял живот!

# 24
  • Мнения: 1 674
В моя случай детето имаше пристъп мин. година и оттогава мн рядко има мигане с очите. Как го преодоля и досега не знам, само съм сигурна, че лекарствата не му действаха. Явно при теб тиковете са по-сериозно изразени. Наистина ти препоръчвам да посетите хомеопат, както прочетох в темата, където си писала. Също е хубаво да се опиташ да разбереш дали нещо е провокирало тези тикове- някаква случка, преживяване на детето. Моят син получи тикове след матурата в четвърти клас. Явно това го е стресирало твърде много и е отключило проблема. С мъжа ми решихме, че го претоварваме. Той пее индивидуално и се явява на мн конкурси, където напрежението е голямо. Затова за известно вр го спряхме от всичко освен от спорт и имаше резултат. Тази година той пак имаше матури, но всичко мина гладко, никакви тикове. Ходи си и на уроци по пеене, и на конкурси. Единственото, което променихме, е нашето отношение към детето. Не го притискаме, не го товарим с излишни амбиции и ето че нещата са добре. Успех и на вас.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 658
когато бях на 6 гидони, получих същия тик след преживян срес. Продължи повече от година. Една майка на моя съученичка, разказа на майка ми за единметод, от който се оправих за няма и 2 седмици. Бях го написала в друга подобна тема. Всеки ден детето се гледа в огледало за 5 минути дневно. Не съм предполагала, че втренченото гледане може да има ефект, но като доста по-голяма на нервна почва пак започнах да правя тик и с тези упражнения се оправих за няколко дни.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Привет отново! След като пихме 3 месеца ривотрил мигането с очите спря. Не смея даже да се похваля Praynig. От около 2 седм спряхме лекарството и за сега всичко е наред.  Laughing

# 27
Здравейте чета всички коментари и реших да споделя и аз.Синът ми е на 10 год. и от два месеца има тикове, в началото започна да мига с очите, след това се появи тик с главата и устата. Ходихме в софия на 4 ти километър и казаха че няма сериозин проблем, поставиха диагноза тиково разтройство. Изписаха ни хлорпротиксен по схема, но не помогна, сега ни изписаха : Ривотрил също по схема и се притеснявам от действието на лекарството. Детето ми е много чувствително и е преживяло нещо в училище. Все още не знаем какво, посещаваме психолог. Лекарят от клиниката не назначи никакви изследвания, каза че не е нужно.
Аз съм притеснена. Мнението ви за ривотрила. Забравих да добавя че тиковете изчезват когато е ангажирано вниманието му с гледане на телевизия, писане или някаква игра.

Общи условия

Активация на акаунт