отново за баните - с фуги или не

  • 14 624
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 545
Благодаря за всички мнения. Майсторът започва другата седмица. Мисля да се съглася с него и да направим банята без фуги, ако не друго поне по-лесно ще се поддържа чиста.
Постави ли майстора плочките? Готова ли е банята? Как се получи?

# 31
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Това без коментар как да го разбирам..
Ако не вярвате пробвайте!! Пък след 2-3 години ще говорим
Кое се сляга? Стените се променят или? Скоро ще правим баня и да знам.

# 32
  • София
  • Мнения: 454
Цитат
Постави ли майстора плочките? Готова ли е банята? Как се получи?
Не още Sad Едва вчера започна да работи, до края на седмицата се надявам да приключи.

# 33
  • Мнения: 769
Как без фуги бе хора.. ами като зашава сградата или ефектите от улягането и... Shocked ваша си работа де..

# 34
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Колко вземат майсторите на кв.м. само за лепене на плочките? Банята ми е 5кв.м и ми искат 15лв на    квадрат ?
По принцип за работа (самото лепене) се взима, колкото е цената на плочките, но това не важи при всички, може и да се договаряш. Отделно се плаща, ако се нуждае от мазилка за изравняване, душ кабините май и те са както плочките, колкото струва, толкова и за поставяне. Идеята по принцип мисля е да могат да си покрият разходите, ако стане нещо фал.

# 35
  • Мнения: 1 107
Само да кажа че за ново строителство задължително с фуги, защото има слягане и без фуги плочките директно поемат и изпъкват и се чупят..
Майка ми смени преди 2 години плочките в банята на апартамент на 30 години-тухлен....пак някой плочки се напукаха. Така, че кой знае колко и дали ще се сляга новото жилище, щом като и старите слягат.

# 36
  • Мнения: 1 341
Колко вземат майсторите на кв.м. само за лепене на плочките? Банята ми е 5кв.м и ми искат 15лв на    квадрат ?
По принцип за работа (самото лепене) се взима, колкото е цената на плочките, но това не важи при всички, може и да се договаряш. Отделно се плаща, ако се нуждае от мазилка за изравняване, душ кабините май и те са както плочките, колкото струва, толкова и за поставяне. Идеята по принцип мисля е да могат да си покрият разходите, ако стане нещо фал.
ама тоима душ кабини по10000лв, та и повече

# 37
  • Мнения: 109
Цитат
Re: отново за баните - с фуги или не
« #18 четвъртък, 05 юли 2007, 22:57 »   

--------------------------------------------------------------------------------

Питах мъжа ми(той е архитект) и ми обясни, че плочките, които се слагат без фуга са специални и не всички стават така.общо взето такива има от много качествените скъпи плочки. краищата им не са леко заоблени, а са отсечеи направо (дано ме разбрахте). има пак фуга,но не е по-голяма от 1 милиметър и се попълва със специален разтвор,който е в цвета на плочките.
 
 
Цитат
Re: отново за баните - с фуги или не
« #26 събота, 21 юли 2007, 19:55 »   

--------------------------------------------------------------------------------

Само да кажа че за ново строителство задължително с фуги, защото има слягане и без фуги плочките директно поемат и изпъкват и се чупят..
 
 
Подкрепям и двете мнения.  Въпреки , че фугите се чистят по-трудно и не са модерни вече ,аз ги предпочитам пред напуканите плочки от слягане на сградата

# 38
  • Мнения: 264
И аз мисля , че трябва да има фуга макар и малка Grinning

# 39
  • Мнения: 8 999
Фугата няма да ви спаси от напукване на плочките при слягане на сградата, така че това няма никакво значение за здравината на банята и въобще настилки и стенни покрития при ново строителство. Във всяка сграда има движение, било то от слягане или от вибрации поради външни фактори, но при току що завършен строеж тези движения са по-силни. За да слегне една сграда трябва да минат 10-20 год. и пак няма гаранция, че няма да има някакви минимални отклонения.
Така че, ако ви харесва без фуга - слагайте без фуга. За мен това е по-добрият вариант, защото се поддържа по-лесно, а и на мен лично ми изглежда по-добре. Не знам какво е актуално в момента сред банските моди, но преди 15 г. си направих банята без фуги /за ужас на майсторите, които ме оплюха тотално/ и нямам проблеми за разлика от кухненския бокс, правен от родителите ми, където има фуги /на всичкото отгоре, понеже са доста широки, фугата се е нацепила и си личи, а в цепнатините няма как да се почисти/.

Общи условия

Активация на акаунт