Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 16

  • 14 450
  • 282
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 319
Минервата, този документ за който говориш (новия, който реално не е много нов) го имам и вече го пратих на и-мейлите на някои от канадските мами. Имам го сканиран и пригоден от мен за попълване в Акробат. С това се обезмисля ходенето лично за подаване на документи. Майката на една позната си е пратила документите с куриер, и този документ са й го пратили по пощата, за да го попълни и да им го върне. На баща ми пък го пратиха по факс.
Пупонче, и ние не сме пращали бележка от банката. А за това колко пари декларират - ами 0$. Или по-точно в полето за сума не писахме нищо. Моите родители бяха тук 2 месеца, свекърва ми ще идва също за толкова. Така или иначе в поканата писахме, че всички разходи по време на престоя са за наша сметка.

# 46
  • Мнения: 2
Привет на всички настоящи и бъдещи майки в Канада!
Направо ме е срам да си призная, че следя форума от 3 години и все не сам се престрашавала да пиша, но имам нужда от помощ относно попълването на формуляра за виза. Ако може да ми кажете какво попалвате на въпроси 8, 11 и 12 е. Доколкото разбрах не е грешка ако се попълнят и мойте данни във въпрос 2. И още нещо попълва ли се формуляра Additional Family Information, който изтеглих от сайта на посолството в Букурещ?
Благодаря Ви предварително за помощта.
Ние сме в Woodbridge и имаме син на 3 годинки.
Мисля оттук нататък и аз да се включвам по често.

# 47
  • Мнения: 319
marchelitka , На въпрос 2 според мен не само че не е грешно да се пишат твоите данни, ами даже е задължително. Ами нали все пак сме деца на родителите си, горе в графата пише точно това. На въпрос 8 се пише статута на този които кандидатства за визата, в страната, където се подава молбата, т.е. ако майка ти (или този които кандидатства за виза) живее в БГ и си подава молбата в БГ, и е български гражданин, отбелязва точно това. На 11-ти въпрос пишеш твоите данни на единия ред, на другия на съпруга ти. На въпрос 12 четеш какви са въпросите и отговаряш с ДА или НЕ. Аз не мога да ти кажа дали да пишеш само НЕ, защото не знам дали ще се отнася всичко за кандидатстващия. Т.е. ако примерно има отказ за виза от преди време, ще трябва да отбележи това.

# 48
  • Мнения: 88
Здравейте мили дружки Hug
Ще се изненадате от моето включване, след такъв дълъг период от време. Wink
Малко си падам калпазанка по писането затова Ви се извинявам Embarassed
Ние се прибрахме преди 2 дни от БГ , прекарахме си една незабравима ваканцийка изпълнена с много емоциики, глезотийки и  и купони. JoyМарчели и Дими са почернели като циганчета от плажуване и басейни. Joyи сега старата песен на нов глас отново в красивият Монтреал, но само че с мама Wink. Друго си е малко подкрепа Wink
Мили мами не съм Ви споделила една новина но сега сте Ви кажа, че си чакаме БЕБЧЕ baby_neutral и че е на път да се роди от днес влизам в 9 месец и да ми стискате палци Praynigвсичко да мине по мед и масло. Аз се  валнувам много все едно че никога не съм раждала Grinning
Сега използвам момента да кажа добре доли на новите мами  Hug, както и лека и безпроблемна бременност на бременелките  bouquet
Приятна вечер на всички Вас и малките съкровиста  bouquet
Аз си лягам че съм направо гроги от подреждане на багажи в нас е лудница #Crazyooooh!
Мами ако има някои от вас който живее в Pierrefonds в западен Монтреал може да ми пише, ние сме от скоро в този район и незнам дали има дружки с които да ходим по парковете Grinning
лека нощ  Hug


# 49
  • Мнения: 2 959
...не съм Ви споделила една новина но сега сте Ви кажа,...
Мимко, и как можа до сега да търпиш да не споделиш?! Ами че Ти си накрая, леки и безпроблемни останали 4 седмички Ти желая! А знае ли се вече братче или сестричка чакат Марчелито и Дими? Поздравления и за новото жилище/ па било и само квартира/, как ги правите тез работи от разстояние или 1/2 го е свършил в Твое отсъствие? Ей, много се радвам за бъдещото бебче, да знаеш!

# 50
  • Canada
  • Мнения: 272
Mimcheto - ей че чудесна новина Hug. Честито и безпроблемно раждане ти желая Heart Eyes И до България сте ходили... Браво на вас!
Да пишеш като се роди бебчето (ама да не е след година Wink ). Най-много да направим едно парти с новородени бебчета Laughing

# 51
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
rosist таман от два дни си мисля че вече трябва да си в деветия и какво ли правиш - то не остана вече.
Mimcheto браво на теб - честито - леко и безпроблемно на финала. Специално за теб и живеещите в западните райони да дам и сайта на педиатричната ни клиника - http://tinytots.ca/  Ние сме още по-на запад но ако някой ден стана реален, а не виртуален шофьор няма да е голям проблем виждането.
marchelitka добре дошла - и за непросветените пиши къде е това Woodbridge та да знам в коя провинция да те впиша на първа страница.

# 52
  • Canada
  • Мнения: 231
marchelitka, добре дошла   bouquet
Mimcheto, ще си раждаме долу-горе по едно и също време Simple Smile Коя ти е болницата? Лек остатък от бременността   bouquet

Специално за теб и живеещите в западните райони да дам и сайта на педиатричната ни клиника - http://tinytots.ca/  Ние сме още по-на запад но ако някой ден стана реален, а не виртуален шофьор няма да е голям проблем виждането.
shemet_neveroiaten, мерси  bouquet , приемам за близо всичко, което е под 10 км от вкъщи  Laughing Вие за всичко в тази клиника ли ходите? В смисъл, педиатърът ви работи там или нямате конкретен такъв (а дали е възможно да нямаме конкретен?)?

# 53
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
MrsK Това е педиатрична клиника - имат 20-30 педиатъра - ние си избрахме един и основно ходим при него за консултации но в случай на нужда можеш да идеш при всеки друг - като избираш педиатър моя съвет е да им разгледаш месечните графици и да си избереш някой който дава повече часове там - защото нашия работи веднъж седмично и обикновено трудно се класираме за среща при него точно дори профилактична. Ако си на зор с детенце, можеш да идеш всеки ден до 8,30 сутринта без час и да те приемат, но трябва да си там дори една идея по-рано. Иначе срещите ги записваме по интернет не се налага да ходиш лично или да звъниш дори по телефона. На мен ми харесват поне за сега. Не мисля че ще те задължат да имаш точно определен педиатър - а и да имаш не си длъжна да ходиш при него/нея.

# 54
  • Canada
  • Мнения: 272
marchelitka, добре дошла и от мен Hug
shemet - ами понеже не остана много, гледам да излизам колкото мога докато съм още свободна Laughing
Добре съм, не мога да се оплача Hug. Хайде чакаме ви за срещата с бебоците и вас Heart Eyes - пък и бебоците май Laughing

# 55
  • Мнения: 2 093
ЛЕЛЕЛЕ МИМЧЕТО, ти си новината на сезона. ама защо си мьлча бе човек. Стискам ти палци за лесно раждане и те поздравявам за смелостта. Мен за втора ме е страх, вьзхищавам ти се.

Момичета пак вьпрси за визи, пьтуване: когато пращате Т4 и notice of assesment изтривате ли SIN номера. Според мен е рисковано всеки да го знае и аз мисля да го скрия. Другия ми вьпрос е, от кьде е по евтино да се купят самолетни билети-от тук или от Бг.

# 56
  • Мнения: 420
Здравейте момичета, аз не влизам много често тук, по един куп причини, нo имаше една мама, с ник kofa, имаше проблеми жената, дали някой знае какво става с нея? От Монреал е жената, не е писала скоро, или аз съм изпуснала.

# 57
  • Мнения: 417
Chrisimommy,
Относно самолетните билети... в случая на мама бебе по-евтино да го купя тук и да пратя е-майл с билета. Имам приятел в БГ с агенция и проверих там, беше с около 300$ по-скъпо. Майка летя с Бритиш. но за нас няма много избор на авиокомпании  Grinning
Нека те проверят какжи са цените в БГ, а ти провери в Торонто и сравнете. При няколкото варианта Бритисх имаха много изгодни цени да го купя от Канада.
Отделно, че в моя случай ми беше по-лесно аз да си го издам и ако има проблем да си го решавам тук. В БГ с часовите разлики става сложно Simple Smile

Успех!

Мимче, голяма изненада  Flutter
Честито и леко, безпроблемно и много бързо раждане. Имаш си помощ а това е повече от прекрасно Simple Smile

Добре дошла на marchelitka !

# 58
  • Canada,Montreal,L'île-Perrot,Pincourt
  • Мнения: 40
Zdraveite mili mami i ot men.Ne pisha redovno poradi problem
s kredora -a znam kakvo e da se chete na latinica,mnogo molia
me izvinite.
Parvo iskam da se pohvalia s tova che dnes moeto malko slanchice
stava na 6-meseca i iskam da vi pocherpia s po edna tortichka makar
i virtualno-no za neino zdrave.http://img58.imageshack.us/my.php?image=fon4rz4.jpg
eto tova e nasheto slanchice.
Mimchetodobre doshla i ot men ,leko i bezproblemno rajdane Kissing Heart
Spiram da pisha zashtoto sigurno niamate nervi da chetete.
Chao za sega ot men bye

Последна редакция: ср, 11 юли 2007, 06:46 от biberon

# 59
  • Мнения: 2
Здравейте момичета!
Благодаря Ви за отговорите.

Общи условия

Активация на акаунт