Натискът да отбиеш

  • 10 266
  • 65
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Натискът да отбиеш

Approved by the  Medical Advisory Board
Reviewed by Kathleen Huggins, R.N.

Всеки има мнение относно “правилното” време да се спре кърменето, но отбиването е много индивидуално решение, което се влияе от културни норми, лични здравни проблеми и семейни обстоятелства. Несъмнено ще има хора в живота ви, които ще смятат, че сте чакали твърде дълго, преди да направите прехода от гърда към шише или чашка, и други, които ще поставят под въпрос решението ви да спрете, ако направите така преди препоръчваната една година. Ето шест причини, поради които много кърмещи майки отбиват преди да са готови и някои идеи как да се справите с това.

Кърменето боли. Просто не мисля, че мога да продължа с това цяла година.
Първите няколко седмици на кърмене могат да бъдат трудни, особено ако новороденото ви не поема гърдата правилно. Да намерите най-удобната поза, в която да го държите, също може да отнеме време, и това се добавя към общия ви дискомфорт. Повикайте консултант по лактация да ви ориентира, или прегледайте картинките в нашия пътеводител за кърмене.  Макар че сега бебето ви ще суче постоянно, ще започне да намаля, като расте. Много жени намират първите седмици на кърменето трудни, но тези, които упорстват, са доволни, че са го направили.

 
Чувствам се ограничена заради кърменето. Искам стария си живот обратно.
Съжаляваме да ви го кажем, но никога няма да сте човека, който сте били, преди да имате дете, независимо дали кърмите или не. Да, да кърмите детето си е ангажимент, и е често срещано да се чувствате в капан от постоянните изисквания на детето си. Това може да е особено трудно, ако сте свикнали да сте постоянно в движение и да контролирате всички аспекти на живота си. Опитайте се да гледате на кърменето като на рядка възможност да си починете от бързото темпо и да създадете връзка с детето си. Кърменето не е завинаги, и може да се изненадате колко задоволителен може да е опитът.

 
Съпругът ми негодува срещу всичкото време, което прекарвам в кърмене.
Съвършено нормално е съпругът ви да се чувства изоставен от уравнението на кърменето и да се тревожи, че гърдите ви сега са забранена зона. Зад негодуванието му може да стоят чувства на неадекватност; опитайте се да го оставите да нахрани с шише с изцедена кърма детето ви и го окуражавайте да прекарва много време в гушкане с бебето. Имате нужда от още идеи? Кликнете тук за перспективата на бащата относно кърменето.

Обучението и комуникацията са също така критични за да спечелите подкрепата на съпруга си. Говорете с него за ползите от кърменето. Тези дни на кърмене ще отминат, преди да разберете, и никога няма да можете да замените витамините и хранителните вещества, които детето ви е пропуснало. Ако супругът ви мисли, че адаптираното мляко е правилният начин, припомнете му, че то е скъпо и изисква по-дълго време за приготвяне.
 
 
Работя по цял ден и нямам място, където да се изцеждам в уединение.
Няма две мнения по въпроса, че работата на работещите майки им е очертана. Тенденцията се отдалечава от индивидуални офиси с врати и работни клетки и общото работно пространство на работното място означава, че никой вече няма никакво уединение. Но повече жени на работното място означава, че повече работодатели започват да правят удобства за кърмещите майки. Говорете с мениджъра на човешки ресурси относно нуждите си; може да бъде толкова лесно, като да се сложи стол или маса в стаята за почивки на компанията, или да се получи разрешение да отидете до колата си няколко пъти дневно, за да се изцедите.

Няма лесно разрешение, ако количеството работа ви оставя критично малко време; да решите да продължите да кърмите може просто да означава, че ще трябва да намерите време. Може също да обмислите да кърмите само сутрин и вечер – тялото ви може да се нагоди към тази схема.
 
 
Никой друг от познатите ми не кърми бебето си вече.
Вие последовател ли сте или водач? Въпреки, че може да е самотно да сте единствената майка в групата за игри, която все още кърми бебето си, научните доказателства съкрушително са на ваша полза. Добрите приятели не би трябвало да ви създават трудности; тези, които го правят, може да имат нужда внимателно да им бъде напомнено за всички здравни ползи за вас и вашето дете, които се свързват с кърменето.

 
Майка ми мисли, че разглезвам детето си, като продължавам да го кърмя.
Поколението след Втората Световна Война, отглеждало децата си с адаптирано мляко, се мръщи на кърменето. Много се е променило оттогава. Изследванията са показали не само, че кърмата укрепва имунната система на бебето си, но и че кърменето на детето до година или повече не води до свръхзависимо или залепено за майка си дете; по-скоро кърменето поощрява независимостта и самочувствието. Всички малки деца са прилепени (към родителя) в някаква степен. Кърменето може да е чудесен източник на успокоение и окуражаване, докато детето ви се придвижва от една фаза в развитието си към друга, казва Катлийн Хъгинс, експертът по кърмене на BabyCenter и автор на The Nursing Mother’s Companion.


Преведе Бу от www.babycenter.com

Последна редакция: ср, 20 юни 2007, 13:36 от Мис Бу

# 1
  • Мнения: 3 092
Определено натиск върху ми има , а също и намеци и подбутвания Rolling Eyes ...мерси за статията , Бу!  bouquet

# 2
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Много истини има тук!
Бу, за пореден път ще го кажа БЛАГОДАРЯ че има този подфорум! Благодаря че все още изпитваме удоволствието от кърмата   bouquet  bouquet

# 3
  • до канала
  • Мнения: 518
хубава статия .Като кажа на околните че още кърмя репликата е "малеее ма вие сте големи не те ли хапе "(той на 5м изкара 8зъба)това още повече ме нахъсва да го кърмя-защото всички ме мислят за луда и най-вече така ги дразня -визирам майка ми и свекърва ми  Mr. Green

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Побъркват ме с непрекъснатите си въпроси кога ще спра да кърмя ....
колеги, приятели, роднини ...
 Като кажа, че имаме проблеми с храненето ... и се започва .. "ми да , то с това кърмене ...".
А педиатърката ми каза, че съм като циганките  Mr. Green

Само мъжът ми е твърдо зад мен  Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 236
Може да сме циганки, сектантки, луди.... ама даваме най-доброто на децата си с цялата си любов, какво друго искат? Или е просто завист май....  На мен лично не ми се занимава да отбивам, та ще караме до естествено отбиване, пък било то и като тръгне в 1-ви клас  Joy

# 6
  • Мнения: 2 309
Още една причина, която чувам от нашите все по-често - Отбий я, за да ни я дадеш и да можеш да си починеш и да се наспиш! Честно казано на моменти почти се навивам, особено след нощи като предишната.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Отбий я, за да ни я дадеш и да можеш да си починеш и да се наспиш!

И аз си мечтая да спя цяла една нощ .... или да излеза някоя вечер ... на кафе  Sad

# 8
  • Мнения: 236
За излизането това е най-лесното: цедиш, оставяш шишето на бабата и си свободен поне 3-4 часа! И аз мечтая за едно хубаво еспресо (вместо мляко с половин лъжичка нескафе), ама ще чакам, после цял живот ще пия еспресо (докато не дойде следващия бебок и пак всичко отначало).

# 9
  • Мнения: 264
ми това е най-лесното, най-полезното, най- екологично и добро нещо за нашите деца. Пък другите да си гледат работата ....  Mr. Green Хич и не мисля да спирам, макар че килцата ме подпират....

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
За излизането това е най-лесното: цедиш, оставяш шишето на бабата и си свободен поне 3-4 часа!

Не приема нищо от шише - пие само от извора т.е. на мама от цицата  Wink

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
И аз мечтая за едно хубаво еспресо
Какво те спира? Grinning Я си пий кафето и не страдай!
За излизането... аз успявах чат-пат, с бебе, макар вече по-голямо, поверено на баща си... ама Confused някак не ми се стоеше без нея.

# 12
  • Мнения: 119
И ние продължаваме с кърменето, без никакви изгледи да се отбиваме скоро.Единственото, което ме притеснява, е че не заспива без да суче - и следобед и вечер трябва да съм до него да заспи.Изключение прави само ако е в количката и е уморен.

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
шоколад, кърменето преди сън обикновено е това, което отпада последно. Така се разтоварват емоционално и физически - знаеш, че даже на крехка бебешка възраст трупат впечатления и емоции и могат да станат по-нервни в резултат. Сученето ги успокоява и им помага да заспят по-лесно и бързо Simple Smile

# 14
  • Мнения: 47 996
мерси за статията, естествено и при нас има натиск да отбивам, ама засега няма такива признаци

# 15
  • Мнения: 236
Шоколад, и при нас е така, мила. На яслата незнам как заспива, когато ходя да я кърмя, понякога заспива в ръцете ми, ина4е вкъщи обикновено в коли4ката като сме навънка.
Ами Бу, май ще пробвам с еспресото  Peace Ина4е аз 4етох 4е ако последно преди лягане су4е, после трябва с води4ка да се изплакне устата, за здравето на зъбките било. Ама ние и това не правим  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 8 242
На всички съм казала, че ще гокърмя до 1ви клас, освен ако той не реши друго  Mr. Green И изобщо не ми пука кой какво си говори.. На нас с дребния ни е кеф и не смятам да се отказвам от малкото удоволствия в живота  Laughing
Не пия, не пуша, по мъже не ходя.. То кво ми остана - едната гола кърма  hahaha

# 17
  • Мнения: 447
Завиждам Ви, че Ви оказват такъв натиск.
Аз бях подложена на друг....
 Когато родих дъщеря ми, бях твърдо решена, че поне до 6-ти месец ще е само на кърма.......... ама не!!!
На два месеца отказа кърмата. Не искаше да суче. Нито от гърда, нито от шише. Така две седмици. Получи гладен запек. А на предложеното адаптирано мляко, защото все пак нещо трябваше да яде,  буквално се облизваше. А кажете сега това какво е ?!?

# 18
  • Мнения: 117
не няма да се отказвам , ще кърмя докато имам кърма!!!!
А който иска, нека си натиска, аз не  се  Laughingподдавам вече!

# 19
  • Мнения: 1 440
Много хубава статия Peace И аз съм подложена на подобен натиск от околните, но не се давам Laughing

# 20
  • София
  • Мнения: 1 877
Много добре казано и добре аргументирано!!!
За щастие в/у мен много малка част от този натиск съществува и най-близките ми ме подкрепят напълно (за което съм им безкрайно благодарна).

# 21
  • Мнения: 196
 Най-много ми хареса изразът : " Вие последоватал ли сте или водач?" Защото в групата, където се събираме в парка, май аз съм единствената, която все още си кърми бебето. Ох, колко дълго  ooooh! А колко още ще има  Joy Напук на всички питащи с учудване Shocked

# 22
  • Мнения: 3 886
Натис има само от страна на майките с който  се познаваме защото и аз както други вече са писали съм единствената която кърми.Споредмен обаче си е чиста проба завис на която не обръшам внимание  bouquet Peace

# 23
След като чух върховната глупост от една майка, че синът ми щял да развие едипов комплекс, спрях да казвам, че кърмя.(Светозар е почти на 2год.)
Свекърва ми вече се отказа да ми пили тактично на главата. Мъжът ми беше казал да отбивам на 1 година, но след като видя, че детето се чувства добре и че   има нужда да цока, не ми прави проблеми. Гледат ни странно навън когато Зари извика"Цици дай ам", но вече съм изтръпнала, а и той е голям и съм убедена, че и този проблем ще отпадне скоро.

# 24
  • Мнения: 185
  bouquet И ние, цялото семейство, благодарим, защото всеки от нас се радва по своему на НАШЕТО кърмене.  Laughing
Около навършването на 1 годинка на беба и ние вече чуваме много намеци за отбиване - било то директни или със заобиколки, възклицания, ококорвания Shocked и т.н. Нали знаете, че някои хора особено обичат да се занимаят с неща, които изобщо не ги засягат. Но това си е тяхна работа blahblah,  ...  family

# 25
  • Мнения: 1 273
Много добре казано и добре аргументирано!!!
За щастие в/у мен много малка част от този натиск съществува и най-близките ми ме подкрепят напълно (за което съм им безкрайно благодарна).

И при мен така  Peace Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 26
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Ами, то натискът започва около годинката, поне от собстовен опит. И сега, около 3тата годинка, дори мъжът ми, който досега абсолютно винаги е бил зад мен, взе да ме натиска и той....

# 27
  • Мнения: 2 616
Натискът да отбиеш

Approved by the  Medical Advisory Board
Reviewed by Kathleen Huggins, R.N.


Кърменето боли. Просто не мисля, че мога да продължа с това цяла година.
Първите няколко седмици на кърмене могат да бъдат трудни, особено ако новороденото ви не поема гърдата правилно. Да намерите най-удобната поза, в която да го държите, също може да отнеме време, и това се добавя към общия ви дискомфорт. Повикайте консултант по лактация да ви ориентира, или прегледайте картинките в нашия пътеводител за кърмене.  Макар че сега бебето ви ще суче постоянно, ще започне да намаля, като расте. Много жени намират първите седмици на кърменето трудни, но тези, които упорстват, са доволни, че са го направили.


Цели 2 месеца беше истински кошмар, обаче сега ми е толкова хубаво и мило като се сгуши в мен и като знам, че колкото и да е разтроен щом го гушна на гърдата си всичко друго губи смисъл за него и светът става по-хубав.

# 28
  • Мнения: 631
НАТИСК ....
моля ви се все пак това е личен избор и когато покажете на околните че това е вашият те престават да си врат носа и дума не обелват на тази тема
поставям всеки на място още преди да се осмели да "натиска"

# 29
  • Мнения: 263
Да, накрая трябваше директно да кажа на свекърва ми да не ми говори изобщо за кърменето повече, за да спре с намеците най-сетне. Отбихме се по наша воля Grinning.

# 30
  • Мнения: 1 045
Мм дам много е интересна статията спор няма  Peace Обаче някои от написаните мнения ме учудват за пореден път  Rolling Eyes

Благодаря че все още изпитваме удоволствието от кърмата   bouquet  bouquet
Кой вие или децата ? Извинявам се не разбрах ...
Натис има само от страна на майките с който  се познаваме защото и аз както други вече са писали съм единствената която кърми.Споредмен обаче си е чиста проба завис на която не обръшам внимание  bouquet Peace
Какъв точно натиск ?? Карат те да спреш да кърмиш ли   newsm78 И за каква завист става въпрос недоумявам аз  Thinking

# 31
  • София
  • Мнения: 958
Има хора, които обичат да "натискат" другите или по - точно казано да контролират.  Мисля, че майката с помощ или не, сама трябва да достигне до решенията си и до мотивите си да кърми ли, колко и до кога, кое я притеснява или не.

А за едиповия комплекс ми стана много смешно - всички момчета минават през него!!! Важното е да се излезе от него и главната роля за това има таткото, който трябва да отдели психологически детето от мама, но това е друга тема!

# 32
  • Мнения: 1 045
Има хора, които обичат да "натискат" другите или по - точно казано да контролират.  Мисля, че майката с помощ или не, сама трябва да достигне до решенията си и до мотивите си да кърми ли, колко и до кога, кое я притеснява или не.

А за едиповия комплекс ми стана много смешно - всички момчета минават през него!!! Важното е да се излезе от него и главната роля за това има таткото, който трябва да отдели психологически детето от мама, но това е друга тема!
А дали има разлика при момче кърмено до 1 - 1.5 и друго до 5 години . Защото според има и то голяма  Rolling Eyes

# 33
  • София
  • Мнения: 958
Има хора, които обичат да "натискат" другите или по - точно казано да контролират.  Мисля, че майката с помощ или не, сама трябва да достигне до решенията си и до мотивите си да кърми ли, колко и до кога, кое я притеснява или не.

А за едиповия комплекс ми стана много смешно - всички момчета минават през него!!! Важното е да се излезе от него и главната роля за това има таткото, който трябва да отдели психологически детето от мама, но това е друга тема!
А дали има разлика при момче кърмено до 1 - 1.5 и друго до 5 години . Защото според има и то голяма  Rolling Eyes


Естествено!!! Лично аз говоря за кърмене до към 2 години. Прекаленото кърмене, както всяка крайност крие други мотиви. Разбира се, те са скрити и човек може да изтъква чисто рационални причини като здравословност, полезност и т.н. Но каквото и да реши майката, изходът не е да демонстрираш отрицание и налагане на това кое е добро или не. За това ми беше мисълта.

# 34
  • Мнения: 122
За мен кърменето е едно от чудесата на живота.Нищо не укрепва така силно връзката между майката и детето както кърменето.Да не говорим за безспорните предимства за здравето на бебето.Докато се кърмим усещам как сме едно цяло и нищо на този свят не може да ни раздели,именно така се създава тази невидима връзка между майката и нейната рожба,която продължава до края на живота ни,Така че мили майки,моят искрен съвет е -Кърмете докато можете,докато детенцето иска.Това просто е част от играта, от великото тайнство на майчинството.Това са моменти които си заслужават жертвата на пропуснатите купони,ресторанти,липсата на кафе,шоколад,поне при мен,и другите ограничения,които сме принудени да понасяме докато кърмим.Повярвайте ми заслужава си!Изживейте този етап от майчинството,това е просто един момент от нашия живот,който бързо сте отмине,дори преди да се усетим .Те растат толкова бързо...Това е просто един етап,кратък момент от живота ни и когато отмине ще имаме цялото време на този свят,за да наваксаме пропуснатото.

# 35
бебо също е със 6 зъбчета и винаги като ме попитат кърмя ли още,сякаш виждам злоба #2gunfire у майките на положителния ми отговор и уж ме съветват"Абе,защо не го отбиваш вече?той е голям,минавай го на кисело мляко".аз обаче изобщо не си правя труда да им давам обяснения и това още повече ги дразни Mr. Green

# 36
Побъркват ме с непрекъснатите си въпроси кога ще спра да кърмя ....
колеги, приятели, роднини ...
 Като кажа, че имаме проблеми с храненето ... и се започва .. "ми да , то с това кърмене ...".
А педиатърката ми каза, че съм като циганките  Mr. Green

Само мъжът ми е твърдо зад мен  Heart Eyes
а да попитам педиатърката ви знае ли,че  на циганките изобщо не им е до кърмене,те докато родят едното и следващото вече е на път?браво за това,че мъжът ти те подкрепя  bouquetсамо така Heart Eyes

# 37
Отбий я, за да ни я дадеш и да можеш да си починеш и да се наспиш!

И аз си мечтая да спя цяла една нощ .... или да излеза някоя вечер ... на кафе  Sad
мили мами,и това ще стане някой ден,търпение  bouquet

# 38
  • Мнения: 1 045
За мен кърменето е едно от чудесата на живота.Нищо не укрепва така силно връзката между майката и детето както кърменето.Да не говорим за безспорните предимства за здравето на бебето.Докато се кърмим усещам как сме едно цяло и нищо на този свят не може да ни раздели,именно така се създава тази невидима връзка между майката и нейната рожба,която продължава до края на живота ни,Така че мили майки,моят искрен съвет е -Кърмете докато можете,докато детенцето иска.Това просто е част от играта, от великото тайнство на майчинството.Това са моменти които си заслужават жертвата на пропуснатите купони,ресторанти,липсата на кафе,шоколад,поне при мен,и другите ограничения,които сме принудени да понасяме докато кърмим.Повярвайте ми заслужава си!Изживейте този етап от майчинството,това е просто един момент от нашия живот,който бързо сте отмине,дори преди да се усетим .Те растат толкова бързо...Това е просто един етап,кратък момент от живота ни и когато отмине ще имаме цялото време на този свят,за да наваксаме пропуснатото.

Ти наистина ли си вярвяш , че ако една майка не е кърмила детето си няма тази същата дълбока връзка с детето си и не е разбрала това свято тайнство майчинството  Shocked  ooooh! Ти смяташ ли , че си по-свята и отдадена майка само заради факта , че кърмиш .... Ами родители които си осиновяват деца и естествено няма как да го кърмят те какви са  newsm78  Crossing Arms Ей Бога ми подлудявам някой път от такива изказвания свише

# 39
  • Мнения: 1 432
Никой не може да ме ''натисне'' да спрем с кърменето. Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 1 045
Никой не може да ме ''натисне'' да спрем с кърменето. Heart Eyes
Именно  Whistling

# 41
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Както споделих в една друга тема, вече ме питат кога ще отбивам детето. Абе хора, аз още не съм захранила и няма да е скоро, какво отбиване #Crazy

# 42
  • на село
  • Мнения: 1 028
И при мен има непрекъснат натиск. Слав Богу, педиатърката ми /да е жива и здрава/ само ме подкрепя, но това ми е напълно достатъчно.
На майка ми например, най - големия и зор е че не може да вземе внучето за една седмица през лятото. Вече ме блазни мисълта да и я оставя за две - три вечери, докато и никнат зъби, че да и покаже от къде изгрява слънцето  Mr. Green

# 43
  • Мнения: 3 205
За оставянето при бабите - вече не кърмя Иво, та и свеки се осмели най-сетне да ми зададе тоя въпрос. Само дето не остана много доволна от отговора  Mr. Green С мъжа ми в един глас й отговорихме дружно, че едва ли ще е по-рано от след 3-4 години   hahaha

# 44
  • Мнения: 5 026
Отново полезна статия, Бу  Grinning При мен натиск нямаше, само леки подигравчици след 1г2м кърмене  Wink Но нека никой не се огъва под натиска  Peace

# 45
  • Мнения: 789
Хубава статия  Peace Педиатърката предната седмица ме пита:"Крали Марко ли ще правиш?"  Grinning Преди да родя си мислех, че ще кърмя 6 месеца, ама като минаха, взе, че ми хареса. Когато сама поиска да се отбие - тогава. Ма май няма да е скоро  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 2 309
За мен кърменето е едно от чудесата на живота.Нищо не укрепва така силно връзката между майката и детето както кърменето.Да не говорим за безспорните предимства за здравето на бебето.Докато се кърмим усещам как сме едно цяло и нищо на този свят не може да ни раздели,именно така се създава тази невидима връзка между майката и нейната рожба,която продължава до края на живота ни,Така че мили майки,моят искрен съвет е -Кърмете докато можете,докато детенцето иска.Това просто е част от играта, от великото тайнство на майчинството.Това са моменти които си заслужават жертвата на пропуснатите купони,ресторанти,липсата на кафе,шоколад,поне при мен,и другите ограничения,които сме принудени да понасяме докато кърмим.Повярвайте ми заслужава си!Изживейте този етап от майчинството,това е просто един момент от нашия живот,който бързо сте отмине,дори преди да се усетим .Те растат толкова бързо...Това е просто един етап,кратък момент от живота ни и когато отмине ще имаме цялото време на този свят,за да наваксаме пропуснатото.
Сори,ама звучиш като манна-небесна... ooooh!

# 47
  • Мнения: 1 924
Просто е вложила малко повече емоция в казаното , иначе не виждам нищо странно- и аз чувствам нещата по подобен начин.
Малкият ще го обия,когато той самият ми покаже, че е готов за това.

# 48
  • Мнения: 1 043
ей , акознаете само как ме гледат като луда или болна от нещо заразно - като кажа че кърмя още а Ева е едва на 9 месеца
Бу - прощавай ама те давам всеки път за пример - споменавам те доста често - винаги като ми кажат че мнооого дълго кърмя вече - веднага споменавам за дългият ти стаж като кърмачка и как има и много други као теб - оборвам ги със сведенията който си ни предоставила   Hug ей отново и отново благодарим че ви има всички всеотдайни

  bouquet  bouquet  bouquet

# 49
  • Мнения: 1 735
Не може да ме натисне никой. Това си е наше лично пространство и никакви баби и др. чудесии не могат да влизат там.  Mr. Green
Иначе когато ме попитат кога ще отбивам отговарям в зависимост от това как ме питат: дали наистина чакат отговор, или искат да се заяждат.

Бу, мерси за статията!

# 50
  • Мнения: 86
Имаше бегъл опит да ме "натиснат" с въпроси от рода на до кога? ама няма ли друго да яде?вода не пие ли  Shocked? ама аз данък обществено мнение не плащам  Twisted Evil та ни оставиха бързо намира  Hug и мъжо ме подкрепя страшно много  Heart Eyes

# 51
  • Мнения: 1 938
Като чуя "Ама ти ОЩЕ ли кърмиш?  Shocked Ма докога бе? Ама тя в първи клас ще тръгне................" и т. н. .................ииииииии Sick  #2gunfire

# 52
  • София
  • Мнения: 12 238
        Засега няма натиск, надявам се и след годинката да е така. Единствено обикновенно ме питат - ти вече не ги кърмиш нали? И на отговора ми напротив остават много учудени. Много ми е странно защото според мен след първите трудности в началото после е много лесно да кърмиш половин годинка или година и половина, просто въпрос на избор  Simple Smile
         Таткото ме подкрепя напълно което е най-важното за мен  Simple Smile

# 53
  • Мнения: 394
а на мен да давам АМ ми препоръча алерголога Shocked #Crazy, ако можело да я кърмя да 7-8 месец и после лечебно АМ, а след годинката задължително, че кърмата вече не стигала(има се предвид като мляко, не като единствена храна). че и мъжът ми и свеки се хванаха на тея приказки. бързо си промениха мнението де  Mr. Green.

# 54
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
        Засега няма натиск, надявам се и след годинката да е така. Единствено обикновенно ме питат - ти вече не ги кърмиш нали? И на отговора ми напротив остават много учудени. Много ми е странно защото според мен след първите трудности в началото после е много лесно да кърмиш половин годинка или година и половина, просто въпрос на избор  Simple Smile
         Таткото ме подкрепя напълно което е най-важното за мен  Simple Smile

Абсолютно същото е при мен. В началото тръгнахме трудно с много ядове, дори бих казала с неприязън кърмех, докато не се успокоих. Дохранвах в началото, но се заинатих и постепенно махнах добавката и вече близо година се кърмим. Сега ми е приятно, това са нашите мигове, пристрастявам се  Embarassed
Поради здравословни причини може би ще се наложи да я отбия, но отлагам във времето и не знам как ще стане това, защото и двете сме се срастнали една с друга. Heart Eyes

# 55
  • Мнения: 242
Аз мисля, че повечето хора, които натискат за отбиване първо нямат никакво право да го правят и второ са много прости-това е точната дума-защото навремето соц-а ги е карал да отбиват още на 3 месец, за да се връщат на работа и в интерес на истината се е отнасял с повече внимание към кравата кърмачка, отколкото към жената-кърмачка-сега повечето хора са просто невежи, прости-както щете ги наречете и си позволяват да раздават некомпетентното си мнение мноооого тъпо.Нямам предвид отбиването по болест, а отбиването по причини-всички около мен ме натискат, че вече е неприлично(написах си мнението за тези "всички"), или предпочитам да пуша и пия, вместо да кърмя...или веднага почвам с диетите, за да съм по-секси за мъжа ми...или още ред глупави доводи, които лишават майката и детео от много щастие и здраве...всъщност според мен ранното отбиване, ако не е наложителноо по болест лишава детето от една част от капацитета му да бъде победител(със здрав дух в здраво тяло). Joy

# 56
  • Мнения: 2 614
За щастие, поне човека на който имам най-много доверие не ме е подлагал на това, но пък абите се опитаха...е, само веднъж, но се пробваха.
Бу, статията беше много интересна, благодаря ти!  Hug

# 57
  • София
  • Мнения: 2 658
за съжаление и на мен оказват натиск, ама като знам, че последния месец заради един зъб не ядеше нищо друго освен кърма и не само, че не свали тегло, а го задържа, ами порасна и 2 сантиметра. За мен това определено е голяма полза за детето Simple Smile

# 58
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
На мен още от сега ми намекват кога да спра да кърмя, а беб няма още 5 месеца. Аз обаче не им се връзвам и още повече се мотивирам да продължавам.

# 59
  • Мнения: 47 996
като минете 2 годинки, хората разбират че няма нужда да се хабят и коментари няма  Joy
/само май ти излиза име на тиха луда в родата/

# 60
  • на село
  • Мнения: 1 028
като минете 2 годинки, хората разбират че няма нужда да се хабят и коментари няма  Joy
/само май ти излиза име на тиха луда в родата/

Абсолютно! Mr. Green Майка ми като види че "още" кърмя, само въздиша дълбоко и клати глава  Laughing. Явно видя че няма смисъл да си хаби повече думите...

# 61
  • Мнения: 350
като ми намекнат казвам" ще го кърмя като юнака, що бозал 25 години" и приключвам темата.

# 62
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
При мен за сега са само учудени възклицания, ама още ли я кърмиш?!?!?!!? и после следва браво, ще е здраво детето, ще е крали Марко и все в тоя дух.
В интерес на истината мънинката е почти готова за отбиване, ако не настоявам аз, тя може и да не се сети, но понякога пък е настоятелната тя, на настроения е. За това до 2 годинки ще се кърмим и това си е. После каквото сабя покаже  smile3540!

# 63
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
При мен никакъв натиск няма. И родителите ми, и свекърите ми направо се гордеят, че кърмя толкова дълго! И аз, и мъжа ми сме кърмени над година.
Докторът само вика "Ама още ли кърмиш? Браво на мама!"
Е, срещала съм учудени погледи от познати, но успявам да ги накарам да се почустват неудобно от вметванията си  Wink
Мисля, че един готов отговор от типа "Е как да не го/я кърмя, какво по-хубаво от това за организъмчето му/й?"със съответната интонация би вършил страхотна работа на момичетата, които биват "натискани".
 newsm20 за Бу!

# 64
  • Мнения: 134
До скоро и аз чувах предимно похвали, но тия дни не ме подмина и коментара "Ама вие сте вече много големи, защо сучите още???" /казано с учудено -неодобрителен тон, разбира се/
И въпреки всичката литература, която съм изчела се почувствах като в небрано лозе, измърморих нещо от рода на "Ами те и големите деца пият мляко...", но ми стана обидно Sad , а после ме доядя на себе си, че ме свариха неподготвена, трябваше да го очаквам...
И тъй като не върви под път и над път да изнасям лекции за ползата от майчиното мляко, дайте идея за някоя готова фраза, която да ползвам в такива моменти, че иначе някой път може в безсилието да ме избие на агресия  Rage  Мисля, че по-рано съм виждала подобна тема, но сега не успях да я открия. Предпочитам нещо хапливо  Twisted Evil /то аз иначе не съм от отмъстителните, сега трябва да е от хормоните.... Embarassed/

# 65
  • Мнения: 1 121
Напоследък често ме питат с неприкрито учудване: "Ама още ли кърмиш?"Party На което аз отговарям със супер сериозен тон и с още по-голямо учудване: "Ама вие не знаете ли, че детето до първи клас трябва да се кърми? Книги не четете ли?" Laughing Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт