Как да се справя с мравките

  • 13 677
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 420
Откриваш откъде влизат и слагаш сол на входа Wink

Ние така си решихме проблема с мравките Simple Smile
ние също  Peace

# 16
  • Мнения: 2 609
При нас пък солта не свърши никаква работа. Peace
Само тебешира ги мори. Напоследък обаче са открили и вход към хола ooooh!и сега и там трябва да чертая. Whistling

# 17
  • Мнения: 3 219
От Германия си купих един препарат против тези гадини. Като голяма ,едра сол е и се ръси по местата,където щъкат. Измряха на двора, обаче в къщата не смея да ръся, че малкото се търкаля по пода. Иначе тука знам,че се продава " Хелиос", бил ефикасен. 

# 18
  • под тепетата
  • Мнения: 9 315
У нас си бяха направили пътечка и слизаха от стената, та чак до шкафа с продукти.От агроаптека ми препоръчаха едно прахче,разтваряше се във вода и се маже.Намазах всичко и не го мих 2-3 дена (пода и плочките), отървах се.Но не мога да се сетя как се казваше.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Преди месец и нас ни бяха нападнали - нищо че живеем в блок . Обикаляха си коридора и кухнята под строй в редичка . Отидох  в най - близката аптека и попитах - дава ми жената някакъв тебешир / ама наистина тебешир / и на въпроса ми какво да правя с това тя ми вика - " Еми ще чертаеш !". И аз  #Crazy .  Еми поначертах там ,където се разхождаха мравките и след час всички бяха вирнали крака . Така и не се появиха повече. Съжалявам само , че не пазя остатъка от тебешира , за да ви кажа как се казва .   bouquet
От каква аптека...ветеринарна?

# 20
  • Мнения: 1 449
Не съм пробвала, но вижте темата за препаратите на Дионис, хвалят че Санитарния гел и Бионатурал се използват при такава напаст

# 21
  • Мнения: 2 609
Преди месец и нас ни бяха нападнали - нищо че живеем в блок . Обикаляха си коридора и кухнята под строй в редичка . Отидох  в най - близката аптека и попитах - дава ми жената някакъв тебешир / ама наистина тебешир / и на въпроса ми какво да правя с това тя ми вика - " Еми ще чертаеш !". И аз  #Crazy .  Еми поначертах там ,където се разхождаха мравките и след час всички бяха вирнали крака . Така и не се появиха повече. Съжалявам само , че не пазя остатъка от тебешира , за да ви кажа как се казва .   bouquet
От каква аптека...ветеринарна?


Тебеширите ги има по всички аптеки, не ветеринарни. Някакви китайски са. Предполагам на meli_80 е същия, аз поне други не съм виждала. Peace

# 22
  • Мнения: 230
Вчера купихме от нормална аптека. Китайски са.  С гръмка реклама на кутийката: "MIRACULOUS INSECTICIDE CHALK"
Kутийката струва 40 ст. - 2 тебеширчета са в нея.

# 23
  • Мнения: 19
Райд е спасението. Ако ти е скъп, отиди до най-близкото ХЕИ и поискай да си купиш препарат п-в бълхи и мравки. Нещо с "Ф" му беше името, но го забравих. Струва 3 лв, ползуваш го 2г и мори и бълхите, кито са бум при нас. Успех!
 Peace

# 24
  • Русе
  • Мнения: 7 796
Halek
Тази пудра си купих аз и избих всичко що ходеше из къщи(без нас) Joy.
Оказа че от терасата влизат и хлебарки,та и тях избих.На една-две седмици напудрям терасата и в кухнята (там където малкия не стига) и готово.
От ветеринарната.Струва 1.30лв.

Общи условия

Активация на акаунт