Боя цвят "венге"?

  • 18 705
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 571
   1. Wenge е дървения материал, от който се произвеждат мебелите. Естествено има ПДЧ и MDF които имитират цвета, както има имитации на бук, орех череша и т.н.
   2. Няма боя с която да се имитират дървесни шарки - боята обикновено придава плътен и еднороден цвят. Може да стане с байц и лак евентуално.

Защо не питаш въпросния дърводелец с каква боя се боядисва талашита че да заприлича на венге?

# 16
В Бриколаж гледах такава боя, на етикета пишеше "Венге". Понеже съм фен на този цвят и имам доста такива мебели я търсих специално с идеята да боядисам кухненските столове, но още не съм стигнала до реализация.

# 17
  • Мнения: 2 700
Виждам, че си от Пловдив и за там не мога да те ориентирам, но в София, на "Дондуков" (между "Стара планина" и "Раковска") има магазин, в който си носиш мостра от цвят и ти го смесват на място (сигурно има и на други места). Палитрата им е огромна и могат да направят всичко. Цената, обаче, е по-солена и зависи май от броя на използваните бои при направата. За 2 литра, два различни цвята по моя мостра, миналата година ми излезе някъде към 35-40 лв.

# 18
  • Мнения: 2 631
В Бриколаж гледах такава боя, на етикета пишеше "Венге". Понеже съм фен на този цвят и имам доста такива мебели я търсих специално с идеята да боядисам кухненските столове, но още не съм стигнала до реализация.

Ейй, супер!
Довечера отивам в Бриколажа да разуча  Flutter

# 19
  • Мнения: 1 726
Гледах едно предаване, където най-обикновена маса от някакво светло дърво я боядисаха с боя цвят "ВЕНГЕ" и стана супер.
kafe ,какво стана ,намери ли ? Като боядисаш пусни снимки, моля те!

# 20
  • Мнения: 3 268
Хич и не чакай.

# 21
  • Мнения: 2 631
Днес ще ида да си купя, най-вероятно!  Hug
Малко се позамотах покрай другите неща от ремонта...  Embarassed Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 143
Разбира се, че има дърво Венге  -Wenge но е твърде скъпо - затова ползваме само цвета:))

Общи условия

Активация на акаунт