Втори път не бих ....

  • 71 627
  • 533
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 583
Че кой ти готви и мие чиниите, като мразиш да стоиш в кухнята, и не понасяш мивката? Що ли аз не зема да кажа това на мъжа ми? bambam

# 31
  • София
  • Мнения: 2 952
В момена ми тече поправителен изпит по довършване на ново жилище, та се включвам:
- Този път ще вися на главите на майсторите, колкото и време и нерви да ми коства - неоправени дреболии се оказа, че за 10 г. в сегашното жилище са ми изконсумирали стотици часове допълнителен труд;
- Проверка на наклоните в баните и тогава плащам;
- Консултация със специалист - задължително. Не бих се включила в спор за дизайнери или за архитекти, защото всеки си тежи на мястото. Човекът, който може най-добре да консултира относно разпределението на помещенията, контакти, отопление, вентилация за мен си е архитекта. От там нататък цветове, материали, мебели,... - искам варианти и съвети, слушам и накрая сама избирам. Много добри съвети, но откъслечни и на парче съм получавала от ... майстори.
- Безкрайни обиколки по магазини за всичко свързано с довършването и обзавеждането. Аз поне обикалям всякакък тип магазини, за да видя макс разнообразие преди да се насоча към нещо.
- Ще пробвам да бъда по-търпелива този път.

# 32
  • Мнения: 4 965
Никол и Рокси, имате ли отделно хол?
Аз сега планирам едно преустройство, при което ще се обедини кухнята с балкона пред него (ще избием стената и на нейно място ще сложим бар-плот), а с врата ще има връзка към стаята, която в момента е хол (тя пък е много голяма и по проект обединява 2 къта - хол и трапезария). Т.е. само чрез една врата, която вероятно ще е почти постоянно отворена, ще се получи едно общо помещение - в кухненската част ще има само шкафове, ел. уреди, мивка и плот; в трапезарията ще има маса със столове; в холската част - диван, малка масичка и секция.
Стряска ме обаче идеята, че може да се получи една огромна празня кухня + едно наблъскано с маси, дивани и т.н. общо помещение. а не пиша после в тази тема каква голяма грешка съм направила  newsm78.

# 33
  • Мнения: 4 380
Конкретно при нас- фирмата, която прави един от проектите за кухнята, изобщо не се съобрази с конструктивните особености на стените, гледаха да ми натресат някакъв "модерен" интериор и техните разбирания за стил.
И тй като вече веднъж бях сърбала такава попара за къща този път се съветвах с когото трябва. Архитект или строителен инжинер може да каже коя стена може да се мести, коя каква тежест да носи и т.н. Освен всичко останало архитектът е този, който по принцип проектира вътрешното разпределение и функционалността му. Много може да се научи от тях.
Иначе нямам нищо против нечии мъгляви идеи за стил.

П.С. Никол, това явно е психология- мразя да седя в кухнята, мразя да виждам мивка и това си е. Скапва ме. Явно имам някакъв проблем, знам ли.



Местенето на стените е работа на архитект рабира се, но това не е интериорен дизайн.

# 34
  • варна
  • Мнения: 229
- Проверка на наклоните в баните и тогава плащам;
бих добавила и на терасите .при мен мнооого добрия майстор  такава радост за децата създаде ,4е с нетърпение очакваме локвата  и почва едно цамбуркане  Joy

# 35
  • Мнения: 46 535
Никол и Рокси, имате ли отделно хол? ...

Нямаме. В тъмната част на хола сложихме бокса.
Стаята не е голяма, но по принцип не харесвам идеята за усвояване на балкон, а и над нас не е усвоен и не ми харесва идеята да протече вода вътре  Stop

# 36
  • София/Перник
  • Мнения: 985
Местенето на стените е работа на архитект рабира се, но това не е интериорен дизайн.

Малко Офф топик:
Самото местене на стените като процес пък, въобще не е работа на архитекта! Неговата работа е да направи проекта! И xenia, не зная в коя държава живееш понастоящем, но в БГ архитектите "принципно" изучават и дизайн, от както съществува въпросното висше учебно заведение. И то изучават интериорен дизайн,но както и да е.

А по темата - единственото недоглеждане при ремонта на жилището ни беше окабеляването за лан-мрежа, но проблема бе решен посредством комбиниран рутер.

А по отношение на майстори и компетентни служители в разни специализирани магазини... не ми се коментира просто ooooh!! Трябва да си по-голям специалист от всички, а не винаги това е възможно.

# 37
  • Мнения: 4 300
Азаф,
сега са заедно у дома- едно помещение около 40 кв.м. е кухня ( в тъмната част), хол и трапезария. Обясних си основните мотиви за отделната кухня, имам и още ако е необходимо Laughing
В новото жилище избрах следния вариант- малка кухня- около 8-10 кв.м., в която само ще се готви и там са всички шкафове и ел .уреди. Отделена е от хола със стена със стъклени елементи и плъзгаща врата. Хол и трапезария са заедно, достатъчно голяма е стаята- пак около 40 кв.м. ( горе долу 4м на 10 м) и не се притеснявам че ще е "наблъскано" с мебели. Мерих, нареждах разни кашони и така си мисля, което не значи че не са възможни грешки Embarassed. Все пак зависи и какви мебели си предвидила- защото в нашата трапезарна част ще има самно маса с 6 стола, а в холната част- диван и малка секция, т.е. нямаме много мебели по принцип.

Ксения, като радио си- едно си знаеш, едно си повтаряш. Спирам да ти коментирам мненията.

Последна редакция: ср, 06 юни 2007, 16:16 от r0ksi

# 38
  • Мнения: 2 700
При нас е горе долу така. Кухнята е в бивша лоджия (9 квадрата), където има само шкафове и техника. Свързана е с бар плот с трапезарията (бившата кухня), където има голяма маса със столове и бюфет. Трапезарията и холът са свързани със свод. На мен ми харесва, но общото помещение е Г-образно. Не знам как би стояло при линейна подредба newsm78

# 39
  • Мнения: 4 965
Рокси, идеята е като при теб - маса със 6 стола под прозореца (точно до вратата, която ще прави връзката с кухненската част), а във вътрешната част - малка секция, малка масичка (нещо, на което да си слагам чашата с кафе, но съвсем в минималистични размери) и ъглов диван (идеята е той да оформя нещо като коридор в задната част, защото апартаментът ни е "френски преход" и в "тъмната част на хола е предвидено да се преминава през 2 врати на противоположните стени от входната част на апартамента към коридор, който свързва спалните и банята - не знам дали го обяснявам разбираемо).

Соларис, Г-образната форма се получава общо от двете помещения, но наистина трапезарията и хола са линейно - просто самото помещение е дълго (по ширината на блока е). Затова и аз се чудя как ще изглежда без каквато и да е преграда - гледах различни варианти в един сайт за интериор и има сполучливи решения, но все умувам (вече от няколко месеца правя проекти и все нещо не ми харесва).

В тази връзка, я кажете кое е по-удачно - лят бар-плот или от тези подвижните от разни олекотени материали (напоследък виждам, че много ги рекламират), но ми се струват нестабилни, докато граденият плот пък ми се струва много "тромав"? newsm78

# 40
  • Мнения: X
Страхотна тема  bouquetИ много полезна Peace
Аз на първо четене,се сещам,че ако знаех,какво означава венге,никога нямаше да сложа.
Особено на кухненски вратички.Трябва да внимаваш, да не пипнеш вратичката с пръсти.Само за дръжките.Иначе веднага се получава мазен отпечатък.Дори и с чисти ръце да пипнеш.Много затормозяващо.А ако се пръснат и капки от вода(което често се случва),същата работа.Трябва парцала все да ти е  на г..а.А пък за прах,как личи,ако един ден не си минал,да не говорим ooooh!Много непрактичен цвят,особено за кухнята TiredИначе е красиво,но трябва да му робуваш много.Аз вече не го харесвам.Точно заради робуването

# 41
  • София
  • Мнения: 3 680
Така.... наскоро правихме с брат ми основен ремонт на къщата на Владая:
1. Латекс навсякъде- ужас-въпреки топлите цветове е толкова ...студено,напомня ми на болница или офис,тапетите за детска стая,всекидневна или хол според мен са много по-подходящи.
2. Неизсъхнало дюшеме- наредиха го ,лакираха го ...и след около месец...скърца #Cussing out-ламината си е друго нещо,а като ти омръзне лесно се сменя
3. Теракот във всекидневната- въпреки подовото отопление пак не може да се ходи бос или просто по чорапи- теракота според мен е за баня,пред мивката в кухнята и в началото на антрето- така хем по-лесно ще се почиства,хем няма да прилича къщата на болница
4. Тъмните мебели- черно и тъмно кафяво- много прах се събира,ако ще и цял ден да си с парцала.
5. За стоенето на главите на майсторите-с две ръце съм ЗА-така объркаха ел. инсталацията ,че се наложи на вече боядисани стени да се дупчи и да се търсят свързващите кутии-никога не ги закривайте с мазилка,ако нямате предварително схема - направо ми се ревеше като гледах как дупчат на новите стени Cry

# 42
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Нищо от това, което е в апартамента ми не бих сложила или направила. Много ми е смахнато, но не съм си го правила аз. Услужливият свекър го е редил, боядисвал, слагал мокети, слагал лента на стените, на мивката майстора си оставил ръцете, че е с обратен наклон и още много неща, които не ми харесват и не са практични.
Когато си построим втория етаж на къщата и започнем с вътрешното оформление, мисля да си кажа тежката дума от стените до последното шкафче. Съпругът ми започна да мисли като мен.

# 43
  • Мнения: 4 380
Местенето на стените е работа на архитект рабира се, но това не е интериорен дизайн.

Малко Офф топик:
Самото местене на стените като процес пък, въобще не е работа на архитекта! Неговата работа е да направи проекта! И xenia, не зная в коя държава живееш понастоящем, но в БГ архитектите "принципно" изучават и дизайн, от както съществува въпросното висше учебно заведение. И то изучават интериорен дизайн,но както и да е.

Е, някак ни е ясно че не са хванали чука да разбиват и да строят нови. Laughing

Кажи Галски, кои точно дисциплини от дизайнерската програма влизат в архитектурното обучение да сравним.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 702
xenia, идеята на темата ми беше да споделим една с друга, ако реализирайки някоя от идеите си или пък ако в процеса на изолзване на дадено нещо сме установили, че то не е удобно, не е практично, не е трайно, лесно се износва или цапа и други подобни неща от чисто практическо естество. Оформят се две теми и поради това бих те помолила да отвориш друга, за услугите, оказвани от архитекти, дизайнери и други лица от този бранш.
Благодаря ти все пак.

Общи условия

Активация на акаунт