Проблеми с бъбреците и пикочните пътища-7

  • 55 749
  • 247
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 262
Благодаря много Waterlilly, Ава, значи днес изтървах Буева, много ме е яд.....сама съм си виновна обаче...
Креатинина на Лъчо е 13.7 mkmol/l , забелязвам че мерната единица е различна, като че ли е на горна граница... Ох, дано няма проблеми, че вече се уморих много от диагнози, операции и болници.

# 31
  • Благоевград
  • Мнения: 333
Бори, извинявай че се намесвам, но по чия препоръка сте премахнали месото и животинските продукти от менюто на детето? Кой е казал че точно при вашия проблем това е правилната диета? Аз съм говорила с различни лекари за начина на хранене на Марти предвид проблема с бъбреците и всички те ми казват че детето трябва да се храни нормално. Дори съм питала специално за кока кола, чипс и т.н "боклуци" и всички ми казаха че няма проблем за бъбреците. 
Мартисън, махнахме месото по изготвена диета от д-р Гайдурков, който прилага терапията "Лекуване без лекарства", но не сме премахнали, а ограничили др. месни продукти. Това е вид здравословно хранене. За този доктор чух в Пирогов от една майка, чието дете е родено с много увреждания, включително и урологични. Бяха там за снимка и евентуална операция за изграждане на нов пикучен мехур от черво. Оказа се, че за момента не се налага операция и мехура е почнал да се самовъзстановява. По думи на майката с тях ставало чудо и това е втората операция, която им се разминава. Детето беше на 1 г. и 7 м., с една операция в главата, изглеждаше доста нормално, при положение, че при раждането му са й казали, че от главата надолу ще е почти труп. Все още не бяха раздвижили само крачетата, но ходели на терапии. Та те прилагат диета на този доктор от самото захранване. Майката отдава голяма част от "постиженията" на детето й именно на диетата. Така и ние стигнахме до този доктор. Честно казано доста често я нарушаваме, защото Мишо е много лаком и като види друг да яде нещо и той иска.
Svear, благодаря ти за поясненията относно диетата ви, но можеш ли да преведеш рецептата, че нищо не разбирам от френски. И би ли пояснила какво означава потасиум?

# 32
  • Мнения: 5 531
Igi вашата педка какво казва. Не я ли питаш? Аз на мойта звъня постоянно, и я питам за всичко. И жената винаги ми обяснява кое какво е и какво значи. Обади се на педиатърът ви и попитай, не чакай, ако те тревожи нещо.

# 33
  • Мнения: 430
Здравейте момичета! Много сте мили! Едва днес влязох във форума и видях, че сте ми изпратили честитики за рождения ден!
Страхотно ме зарадвахте. Благодаря ви от сърце! Прегръщам ви много, много, много!!!  Hug
От понеделник, 04 Юни, съм на нова работа и съм шаш и паника, но лека-полека си стъпвам на краката. Маги от миналата седмица влачи сополи и кашлица и правим невъзможни акробатики, за да я гледаме в къщи - бабата, таткото.... Аз естествено не мога и се чувствам супер гадно. Дано да оздравее и от понеделник да си тръгна на градинка, а междувременно твърдо решиих да и намеря гледачка, за дните, в които е болничка и за Август, когато градината няма да работи.
Наде, радва се, че снимката на Мими е ОК. Само така!
Ели, когато решите да дойдете насам за преглед, обади ми се! Живеем на 2 минути от Правителствена болница. Може да останете при нас! Ще се сместим някак. Целувки на теб и на Викинцето.

Много здраве на всички дечица!

# 34
  • Мнения: 101
Здравейте момичета.
И аз да се запиша в новата темичка.
Нашият момент за операция вече дойде,влизаме в Пирогов след 1 седмица.Много съм притеснена ,но пък да идва че да минава.Имам чувството че ще ми се пръсне сърцето.
Моето детенце е с ектрофия на пик,мехур и ни предстоят няколко тежки операции.Моля се всичко да бъде наред.Успех на всички и да се оправят дечицата по бързо.

# 35
  • Мнения: 186
svetlena, операцията ще е при Чаначев, нали? Желая ви успех и бързо възстановяване Simple Smile! Стискам палци!

# 36
  • Мнения: 271
Svetlena, ще стискам палци за детенцето ти. Въоръжи се с търпение, че за Пирогов ще ти е нужно, но най-важно е всичко да се оправи.  Hug

# 37
ТИСКАМ ПАЛЦИ ВСИЧКО ДА Е ОК И МНОГО ЗДРАВЕ НА ВСИЧКИ БОГ ДА Е С ВАС

# 38
  • София
  • Мнения: 213
Svetlena, ще стискам палци за детенцето ти. Въоръжи се с търпение, че за Пирогов ще ти е нужно, но най-важно е всичко да се оправи.  Hug
Да се запиша и аз в новата темичка , не бях влизала 2-3 дни и се е събрало доста, но за радост има и хубави новини, браво на Мими, Марти и всички други които са по-добре. Дай - боже всекиму ..
И би ли пояснила какво означава потасиум?
Потасиум е латинското име на калия и означава калий, отбелязано е в изследванията с К. Именно ядкитв и сушените плодове са истинска калиева бомба и затова натоварват бъбречетата / болните/.
 Мамо Иги креатинина на Лъчко е действително леко завишен / от едните в другите мерни единици се минава като умножиш по 10/, обърни му внимание  Hug
 Поздрави и целувки на всички маичета и дечица   bouquet  Hug

# 39
  • София
  • Мнения: 2 262
Ние днес бяхме при джипито, исках следобед да заведа Лъчезар на консулт при някой нефролог, успяхме да открием на едно място Анадолийска, но джипито му твърди, че нямало смисъл, и че по-скоро трябва да го водя на ревматолог, защото повишената пикочна киселина говорела за ревматични проблеми....Все пак за да съм спокойна ще се обадя на Буева в понеделник, дано има часове и е на работа във вторник във 2 градска. Благодаря ви момичета за съветите!
Стискам палци на детенцето, което отива на операция!

# 40
  • Мнения: 186
Mama Igi , а в коя лаборатория давате кръв за изследване на Лъчко? И ние не сме изследвали креатинин от една година и нещо се попритесних  Confused Имам лоши спомени от лаборатория "Сана"  Cry

# 41
  • Благоевград
  • Мнения: 333
Момичета, а при обикновено изследване на кръв изследва ли се този креатин или трябва специално изследване. Какво говори резултата за състоянието на бъбреците? Между другото, в нашият град при изследването на стерилна урина резултата го казват на следващия ден, когато носим втората проба, а знам, че това трябва да стане след поне 48 часа. Как е при вас?
Светлена, стискам палци всичко да мине по вода и ще чакаме положителни вести тук. Непременно говори да те настанят в боксовете. Там е по-спокойно. УСПЕХ!!!

# 42
  • Мнения: 101
Благодаря ви момичета за подкрепата!И аз се моля всичко да минава бързо и успешно!
Пожелавам ви здраве и много късмет на всички.

Ава при д-р Чаначев сме да.

# 43
  • Свищов
  • Мнения: 14
svetlena и аз стискам палци за детенцето ти.Ние също бяхме в Пирогов и само добри отзиви съм чула за Чаначев,а и на мен ми направи добро впечатление.И понеже знам,че няма да ти е леко в Пирогов ,пожелавам ти да си силна и търпелива и с детенце всичко да бъде наред.Успех!

# 44
  • Мнения: 914
  bouquetЗдравейте на всички
Днес свършиха изпитите каките в първи и втори клас Остава само голямата ни кака в седми клас в изпити
svetlena Дай бог с детенцето всичко да завърши успешно
mdrtisun Не знам какво е хидронефроза При нас бяхме оперирани от вроден синдром малко възелче на уретера в близост бо бъбрека което бе причина на абцеса на бъбрека а после бяхме и оперирани за рефлю двустранно вече преди година и половина Оттогава нещата се нормализираха с изключение че детето порасна но бъбречетата не пораснаха и вече не могат да му помагат Пак пиша че той по рождение има едно мъничко недоразвито бъбрече което сега работи за два! А  големия който трябваше да работи бе оперриран
Пак ще пиша

Общи условия

Активация на акаунт