Oбърнете внимание на това!

  • 26 170
  • 98
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 18 542
Май изобщо няма безвреден подсладител. Колкото и да е оплювана обикновената захар, май тя е най-безвредна  Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 1 383
Цитат на: wilma
Добре,за аспартама разбрахме,че е вреден,но каква е алтернативата  на захарта тогава?Кой заместител не е вреден?Какво е захарин натрий?(срещнах го като подсладител,вреден ли е?)


В един от линковете по-горе в темата прочетох, че фруктозата, сорбитола и ксилитола са естествени заместители на захарта, но и те си имат плюсове и минуси. Медът и кафявата захар имат и хранителна стойност, освен калории. Според мен и обикновената захар е по-добра от изкуствените подсладители.

# 47
  • sofia
  • Мнения: 769
Цитат на: wilma
Добре,за аспартама разбрахме,че е вреден,но каква е алтернативата  на захарта тогава?Кой заместител не е вреден?Какво е захарин натрий?(срещнах го като подсладител,вреден ли е?)


Фруктоза и мед.

# 48
  • Мнения: 3 211
Да, но и фруктозата и меда не могат да се използват от диабетици, защото вдигат много кръвната захар. Баща ми е диабетик и редовно употребява тези "убиващи" подсладители. Кое, в такъв случай е безвредно за него?

# 49
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Не искам да се заяждам обаче статията за аспартама не ви ли прилича на оная приказка за краставицата дето всички яли краставици преди 80 години или са мъртви или са стари и сбръчкани.
Освен общи приказки не видях никакво ясно доказателство за вредата от аспартама.
Честно казано противниците на аспартама ми приличат на борците против абортите. Размахват плакати с общи приказки и се опитват да плашат хората.
Съзнавам че звуча доста крайно но ми писна да ми разправят
за вредата от това и онова. Направете си един списък на нещата които ядете, пиете, дишате и обличате през деня и после потърсете в някоя търсачка да видите колко вредни неща сте изяли, изпили, вдишали или поели през кожата.

# 50
  • sofia
  • Мнения: 769
Всеки има право на избор. Grinning

# 51
  • Мнения: 1 383
Цитат на: aja
Всеки има право на избор. Grinning


Права си, аз лично не мога да се правя , че не знам нещо, след като го знам.

# 52
Цитат на: Laura

Уважаема Ая,
Аз не съм специалист по аспартама и не съм твърдяла, че съм.  Апелирах момичетата да се вслушват в съветите на СПЕЦИАЛИСТИ, а не на непроверена информация.
Да, ти ми цитира държавен вестник, сега очаквам да ми разтълкуваш информацията - да се отбелязва задължително, че аспартам е източник на фенилаланин - какво значи това и каква е връзката между фенилаланина и всички страхотии, които ни описа в по-горните постинги.
За да завърша, имам достатъчно висока медицинска култура, за да мога да отсея достоверната информация от опитите за манипулация на хората; освен това източниците на информация, които ползвам далеч не се изчерпват с никому неизвестни списания по религиозни проблеми!  Imp  Imp  Imp  Imp


Мила Лаура,

На какво се дължи тая неприкрита агресия? На мен а и на останалите четящи предполагам тая дискусия вобще не е безразлична. Важно е да ЗНАЕШ!. Това е единственото което отличава животните от хората - жаждата за знания.

Но по същество, мен ме интересуват някои факти:

1. Каква е твоята медицинска квалификация?
2. Оспорваш ли следните факти:
- Цикламата е забранен за използване в САЩ още през 1969г. Заключението на сенатската комисия и независимите медицински експерти е че Цикламата причинява рак.
- Захарина е в категорията опасни хранителни добавки и според законодателството на САЩ и ЕС е задължително да се упоменава съдържанието на захарин в хранителните продукти чрез надпис подобен на надписите на тютюневите изделия (въведени отскоро и у нас), предупреждаващ за опасност свързана с консумацията на продукта.
- Аспартама съдържа метанол.
- Аспартама е нестабилен при температури над 25 градуса по Целзий.
- При разграждане на аспартама (например при консумация от човек с телесна температура над 25 градуса) свободния метанол се свързва със свободни радикали и резултира във Формалдехид.
- Формалдехида (познат като балсамираща течност, но с множество други индустриални приложения) е безпорен канцероген и е АБСОЛЮТНО забранен за консумация и категоризиран като химическа ОТРОВА. Продължително излагане на формалдехид, дори без консумация води до трайни и сериозни увреждания. http://www.osha.gov/SLTC/formaldehyde/ Този линк е на Американското министерство на труда и здравето (не точно никому неизвестен нито пък подозрително религиозен източник).

Моля те не говори за манипулации и не давай констатации и определения без да цитираш проверени факти и източници. Ще съм супер щастлив ако можеш да ме обориш аргументирано и докажеш че аспартама е безвреден, но честно казано съм песимист.

С една дума въпреки хората, които предпочитат да държат главата си в пясъка, Аспартама е КРАЙНО вреден  Sad .

# 53
И още нещо защото не вярвам в празното говорене, ето няколко предложения за избягване на изкуствените подсладители като Аспартам:

1. Фреш от сладки плодове - най-добрата гаранция че фруктозата (плодовата захар) е истинска.
2. Мед
3. Оризов сироп - има го на някои места като например магазините на Елемаг
4. Мляна сърцевина от захарна тръстика - има я в Хит.
5. Стевия - това е едно Южно Американско растение (корени) което е 300 пъти по сладко от захарта. За жалост незнам от къде може да се намери в България иначе за живеещите на запад - продава се в повечето магазини за Натурални храни http://www.holisticmed.com/books/bk_food.html#stevia

Това е. Диабетиците трябва на всяка цена да се консултират с диетолог.

# 54
  • Мнения: 2 452
Цитат на: DaWolf
Мила Лаура,
На какво се дължи тая неприкрита агресия? На мен а и на останалите четящи предполагам тая дискусия въобще не е безразлична. Важно е да ЗНАЕШ!...
С една дума въпреки хората, които предпочитат да държат главата си в пясъка, Аспартама е КРАЙНО вреден  Sad .



Никъде не съм твърдяла, че аспартама е безвреден! Казах, че изнесената информация е недостоверна, защото се базира само на ЕДНА публикация, която е цитирана и цитирана отново в превод на български. В базата данни от публикувани медицински списания НЯМА данни за вредни ефекти на аспартама (обаче на тях никой не иска да вярва, защото те са част от голямата "конспирация срещу здравето"; а аз се доверявам само на факти!).
По повод моите квалификации - завършила съм медицина, имам докторат по медицина и 4 години след това като пост-док - следдипломното ми образование не е от България (не че има значение). С години съм се занимавала  с научна работа и имам много публикации. В продължение на последните 10 години работата ми е била да  чета и преценявам достоверността на информация, публикувана в медицински и немедицински издания и смятам, е имам резонно право да изказвам мнение по въпроси, които малко или много са в моята квалификация. А да, да не пропусна, че част от дисертацията ми бе посветена на последиците на повишеното ниво на фенилаланина върху активността на адренергичната и допаминергичната невротрансмисия в мозъка.
Последно - не съм агресивна по природа; това, че някой възприема способността ми да се защитавам с факти за агресивност си остава за негова сметка!
С уважение, Dr. L-T; MD, PhD Imp

# 55
Щастлива съм че има хора като Лаура, които са здравомислещи, знаещи и с желание да внесат малко здрав разум в такива крайни в твърденията теми.
Мили НЕагресивни здравословно живеещи люде, изключително съм озадачена от къде се сдобивате с храната която консумирате???
сигурно сте наясно ,че в съвременото ни общество е невъзможно да се намери напълно здравословна храна.В абсолютно всяко производство се употребяват вредни за човека вещества.За какъв ФРЕШ от плодове можем да говорим след като за да расте и узрее един плод се влагат няколко вида препарати, за да стигне едно пиле до магазина е хранено с анаболни супер обработени храни.
Не желая да задълбавам в темата за здравословно хранене защото знам познавам хора като вас и знам че за всичко имате отговор и лесно се впрягате и докачате.
И тъй като целия ни свят е такъв и храната ни е вредна не виждам друго решение освен да спрем да се храним, да пием и да дишаме защото всичко дори и кислорода е не само вреден но и убиващ живите същества , тово със сигурност е доказано от учените!
И още нещо ако някой ми покаже болен от диабет човек(пенсионер) финансово да си позволи корени и заместващи плодове и съставки нека ми се обади!

# 56
  • Мнения: 46 545
Аз пък не вярвам на статии, днес тази, утре някой ще пусне колко е полезен.
Съжалявам за баба ти, но моя дядо почина през 1985 г. с рак навсякъде, а цял живот е живял на село, ял е само произведена от него продукция, не е пиел и пушел. Е, на всеки му е писано до къде да го докара Neutral Face

# 57
  • Мнения: 256
Ами аз знаех от алерголога на дъщеря ми, че нутра суит-а е отрова и че не трябва да се консумира, обаче не знаех защо. Сега ми става ясно. Обаче не ми е ясно какво ще стане стези хора, които  не са на ясно Confused:
Дано се намери начин да се спре това чудо от производство, иначе не знам...
Между другото въпросното вещество го слагат в бозата. Аз по този повод питах лекаря. Каза, че рядко се намира боза без него. До сега съм попадала само на такава с "подсладители". Така че, четете съдържанието Shocked

# 58
Абе не знам какво забраняват да се произвежда тук, но е факт че току що погледнах Кока-кола Ванилия лайт, която е в хладилника и пише че съдържа Аспартам.
А в другата Класик отсъства.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 791
Нямам доверие на КОНТРОЛА на държавата върху продуктите от местно производство или внос.Има много трески за дялане по закончетат ни,по контрола,по корупцията,които позволяват пазаря да е залят от вредни стоки.Мисля,че е важно да сме информирани,а въпрос на избор е кой какво ще предприеме или не,с какво ще се храни и как!

Общи условия

Активация на акаунт