Мами в Италия - Част 56

  • 10 591
  • 279
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 388
Какви хубави снимки отново! Големи сладуранки  Heart Eyes

И тук дъждът е доста проливен, а аз пак трябва да излизам, че съм на разкрасителни процедури
и после имам среща с един приятел  Crazy

Поздрави от Тичино   bouquet

# 46
  • Мнения: 5 475

   newsm78 Лени,между другото защо не пробваш в трибуналето,дали нямат преводач от Бг и оттам могат да ти преведат книжката,без да се разкарваш. Peace

# 47
  • Мнения: 750
Здравейте моми4ета Hug
влизам  само да ви пожелая 4естит празник   bouquet
Комплименти за хубавите снимки на Алето и Емма.
Бимбе със закъснение 4естит рожден ден,пожелавам ти вси4ко най-хубаво Peace.А на кръщенето изглеждаш много добре Peace

Много съжалявам за Деси,не разбирам какво се е слу4ило така изведнъж Rolling Eyes
Надявам се много да се върне при нас Hug
4ао мацки,ще багам на фризьор да си оправям паруката,4е утре сме на свадба с мъжо cheers

# 48
  • Мнения: 708
Е как така бе,нали аз преди няколко месеца звънях до консулството в Милано и дори ми изпратиха по факса фотокопие на новия закон,според който можем да си караме с на6ите си книжки.Сега пък ново двайсет  #Cussing out

Ми 4е аз тогава всеки ден карам без книжка,така ли  ooooh! Crossing Arms Whistling #Cussing out #2gunfire

# 49
  • Мнения: 764
Здравейте на вси4ки  bouquet
За любителите на времето:тук заваля току Що,а аз прострях преди 5 мин. Twisted Evil
Големи сладурки тез девойки,как Ще ги спасяваме после не знам ooooh!Аз ли4но искам италиански зет и българска снаха,вие мислили ли сте по въпроса?/ама кой знае какво Ще ми доведат,както каза Влади в едни изтрити постове,може и сомалийка да е Mr. Green/
Вижте,аз не вярвам Деси да се върне,това не е формска разпра,1во тя не е конфликтен 4овек,2ро все някой,някъде ЩеШе да про4ете.А и за това не се изтрива вси4ко,и Ленка,и Влади са си тръгвали...Аз в моя живот съм забърсвала вси4ко и запо4вала отна4ало,не исках да виждам даже хора от миналото...вси4ко което може да ме наведе на минимален спомен...дано не е това ,което си мисля,безкрайно тъжно ми зву4еШе Cry Желая й много,много късмет и попътен вятър Heart Eyes
Весел и Щастлив 1ви юни на вси4ки настояЩи и бивШи деца!!!

# 50
  • Мнения: 6 167
Е как така бе,нали аз преди няколко месеца звънях до консулството в Милано и дори ми изпратиха по факса фотокопие на новия закон,според който можем да си караме с на6ите си книжки.Сега пък ново двайсет  #Cussing out

Ми 4е аз тогава всеки ден карам без книжка,така ли  ooooh! Crossing Arms Whistling #Cussing out #2gunfire

Bimba, не става в-с за това, че книжката ти ( розовата, българската) не важи и не можеш да караш с нея.
Ставаше в-с за това, че процедурата по конвентиране (ако го искаш) остава същата, както и до приемането ни в ЕС

ти ако го пазиш този факс ще го пуснеш ли и на мен?
ще ти изпратя номера на факса ми на лични, ако може  Peace

в сайта България-Италия намерих ето това:
Българските шофьорски книжки валидни в Италия

28.01.2007
Румънските и български граждани не са задължени да конвертират шофьорските си книжки, ако желаят да шофират в Италия, включително тези, които са пребивавали на италианска територия повече от една година. Това е следствие от присъединяването им към Европейската Общност. Законното положение за граждани на страните членки предвижда възможност на свободен избор между това да се запази книжката издадена от страната по произход, да се конвертира или да се признае.

Конвертирането на шофьорската книжка се състой в издаването на едно нова италианска книжка, съответстваща на чуждестранната. Докато признаването представлява добавянето на талон към съществуващата книжка.

Конвертирането и признаването не са задължителни, но се препоръчват, тъй като по този начин се улеснява подновяването след изтичане на срока, както и изваждането на дубликат при загуба или кражба.

Източник: Metropoli
Преводач: Д.П.


Последна редакция: пт, 01 юни 2007, 17:30 от Lennie

# 51
  • Мнения: 708
Ох Лени отдъхнах си.
Аз факс нямам,мъжо на работата му го бяха пратили,но мога да го накарам да ти го пусне,ако го намеря въпросния лист де  Laughing

Това което пи6е6е там оба4е е съ6тото което пи6е тук само 4е на Ит.

Аз да питам оба4е,какъв е смисълът да се конвертира книжката,след като е валидна  newsm78

# 52
  • Мнения: 6 167


Аз да питам оба4е,какъв е смисълът да се конвертира книжката,след като е валидна  newsm78

евентуално има смисъл, в случай, че те спрат и не са наясно дали книжката ти важи.
в такъв случай сигурно ще ти я вземат, ще спрат колата и ще ти се извинят в последствие  Wink
процедурата по конвертиране ще ми струва доста пари в момента и няма да го направя.
карам така, може да поискам само признаване, което също ме устройва, ако ставапо- лесно и не трябва
да ходя до консулството.

# 53
  • Мнения: 3 388
Охх, нова прическа, масажче, голям кеф  Heart Eyes Добре, че дъжда поспира отвреме-навреме, че какъвто е трафик  ooooh!

По случая, Италина, аз също мисля по този начин.

# 54
  • Мнения: 6 167
соня, благородна завист от мен , особено за масажа  Laughing
с италина съм съгласна - аз съм си тръгвала веднъж заради форумска разпра.
това на деси ми се струва по-сериозно и сигурно има по-дълбоки основания от простата сръдня Laughing

иначе... хм, какво искам. снаха/зет ( в случая не се знае)...който дойде, ама да е свестно и да дърпа детето ми напред и нагоре. не мисля, че ще съм от лошите свекърви/тъщи - широко скроена съм и ако детето ми е щастливо, какво повече.
аз вярвам, че майките усещат добрите половинки на децата си.
майка ми така 'усети' снаха си, мирела така ме 'усети' мен. голяма драма е, ако някой не е много в час и дори леко да не понася някой си личи много.

# 55
  • Мнения: 3 388
Лени, той беше само частичен, на краката, че с тези мускулни крампи е мнго кофти. Иначе с тумбака нормален масаж малко е трудно, пък и май не се препоръчва.
Аз съм решила в Бг догодина, живот и здраве,  да направя една серия от масажи, вкл. антицелулитни, че помагат много, а и се надявам, че няма да са вдигнали много цените дотогава  Whistling

# 56
  • Мнения: 3 388
По въпроса за булките, мое впечатление е, че мъжете все повече си падат по чужденки.
Братовчед му на мъжо Диего има чернокожа фиданцата, която все още не сме виждали обаче, та ни е голям дерт  Laughing
Доколкото знам са се запознали в Лондон, където той работеше по едно време.
Междудругото,  смятам, че в Лондон хората са много по-разкрепостени, в сравнение с Милано, например. Тук уж е голям град, но хората са доста задръстени в някои отношения. 

# 57
  • Мнения: 6 167

от милано нямам впечатления ( само лоши спомени имам, за съжаление), но от лондон - много ярки.
в подкрепа на мислите ти за него. градът е страхотен, на всяка керемида се говори различен език,
аз обожавам миксове на хора, култури, езици, моди и тн.    Rolling Eyes

за смесените бракове съм много за.
смятам, че са доста по-устойчиви от стандартните двойки.

# 58
  • Мнения: 3 388
И аз мисля, че са много по - устойчиви, а и практиката го показва.


В Лондон съм била преди доста години, но някак ми остана в сърцето и много се надявам да успеем да отидем скоро. Казвала съм на мъжо, че бих живяла с удоволствие в този град, а ако му предложат работа  там, въобще и няма да се замисля  Crazy За съжаление, когато му предлагат работа в чужбина, е все на коренно различни места - последно Етиопия  Whistling

Последна редакция: пт, 01 юни 2007, 18:52 от Sonita

# 59
  • Мнения: 764
Сонитке,я с новата при4еска да се фотниШ веднага-ходом марШ Sunglasses
За поголямата издържливост на смесените бракове веднъж обясняваха,4е хората комуникират по-добре.И то не въпреки разли4ния език,а то4но заради него Peace ЗаЩото като искаШ да обясниШ неЩо,се стараеШ пове4е,търсиШ то4ната дума,обясняваШ 2,ако се наложи 3 пъти....така другият те разбира наистина по-добре,вместо на собствения си език да кажеШ неЩо джаста-праста и да настъпи недоразумение.Единия казал,другия недо4ул и неразбрал... Crossing ArmsОсвен това като те вбесят можеШ да теглиШ една наШенска,дълга и со4на на собствения си език и другия да не доразбере Mr. Green Mr. Green Mr. Green/за това не ги у4ете много да псуват Naughty/

Общи условия

Активация на акаунт