Я кажи ми,облаче ле бяло

  • 28 051
  • 290
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 423
korni6onko, а ти защо тогава се върна???
Ми събирай багажа и заминавай, какво правиш още тук????

И другата тъпня, която очакваме да прочетем, е:

Като не ти харесва там, що стоиш, връщай се.

# 46
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
korni6onko, а ти защо тогава се върна???
Ми събирай багажа и заминавай, какво правиш още тук????

И другата тъпня, която очакваме да прочетем, е:

Като не ти харесва там, що стоиш, връщай се.



Лиске, и ти си с натрупан стаж, гледам Mr. Green

# 47
  • Мнения: 1 299
korni6onko, а ти защо тогава се върна???
Ми събирай багажа и заминавай, какво правиш още тук????

И другата тъпня, която очакваме да прочетем, е:

Като не ти харесва там, що стоиш, връщай се.



Тъпня???
Задавам въпрос Лиске, и то не на теб

# 48
  • Мнения: 68

И другата тъпня, която очакваме да прочетем, е:

Като не ти харесва там, що стоиш, връщай се.


Лиске, а всъщност не е ли така? Ако ме бият по пет пъти на ден няма да стоя и да рева във форума, ами ще си хвана парцалките и ще избягам. А ако само си рева и не правя опит да променя нещата, кой ми е крив- нека ме бият.

# 49
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

След 10 години опаковане на сандвичи/раzнасяне на пици/миене на кенефи в САЩ би могъл да си поzволиш да си плащаш наема, да си иzпратиш двете деца в прилично училище, да нямаш zаеми, да си плащаш сметките и да не мислиш утре какво да готвиш, щото в хладилника има само яйца и мляко, да имаш свободно време преz събота и неделя, да пращаш пари на майка ти и баща ти в БГ zа парно,да купиш нови очила на баба си и лекарства на дядо си, че даже и тон Брикети първо качество zа zимата.....а да и да zнаеш, че ще получаваш пенсия, която ще ти стига zа да не ровиш иz кофите...пък ако опаковаш сандвичи 10 години в България може и ракета да си купиш.
Прекрасно е да разбера, че има толкова уредени държави, които осигуряват такъв стандарт на най-ниско образованите, некомпетентни и паразитни маси от народа. И ако това наистина е така, не ми се мисли какъв стандарт има за хората с по-престижни професии. Това ме радва!
Не ме радва факта, че все още има хора, които вярват, че някъде някой ги чака, за да им предложи това, което те сами не са могли да постигнат в България.
Бедняци има навсякъде, не познавам лично никой, който си е купил ракета, но не е късно .  Wink
Всеки може да бере портокали, нали? Но не на всеки му се виси по 10 часа  под парещото слънце! Не се сърдете, че имам други потребности. Peace

и заЩо, моля, тези нарицателни? вси4ки ако бяхме директори, кой ЩеШе да ги върШи тези ненужни дейности? Thinking

а пък уж, срамен труд нямало  #Crazy

# 50
  • Мнения: 6 167
шанел, допусни, че има измъчени и очукани от живота хорица в чужбина, които имат нужда
да оправдават жизнения си избор с мизерията в българия.
за такива хора ситуацията в бг е зациклила много удобно, а такива форуми са дюшеш.

за мен българия е страна на възможности в момента.
бизнеса е отворен, навлизат компании, дават се безпрецедентни шансове за обучение и растеж.
за млади хора, които не ги е страх да работят, да взимат решения и да поемат отговорност е рай.
което не променя факта, че мои колеги от университета, които работят осма година в БАН, като научни сътрудници получават чисто 285 лева.  Cry  мъчно ми е, но пък и не мога да крия , че не ги разбирам.
да си инертен в толкова интензивна среда ми е непонятно решение.

това, което за мен в бг ( за съжаление) си остава непроменено са две неща - ситуацията на пенсионерите и липсата на правосъдие, която да овладее престъпността.


# 51
  • Мнения: 583
korni6onko, а ти защо тогава се върна???
Ми събирай багажа и заминавай, какво правиш още тук????
Върнах се поради причината ,че - изтече ни договора с работодателя и трябваше 6 месеца да сме си в България, и след това отново да се поднови визата ни - работната, но през това време ни се сбъдна мечтата да си осиновим детенце, и така повече и не заминахме. На въпроса ти защо пак не заминем - да, никога не е късно. Не съм плюла по "родината" си, но погледнете малко по- реално на всичко в тази наша "мила родина" и си кажете какво точно ви харесва - подсигурени ли сте, имате ли сигурност за утрешния ден, а за стари години, а ако не дай боже се разболеете - здравеопазването ни е от ужасно по- ужасно, да не говорим, че децата ни няма да имат никакво бъдеще и т.н. И още веднъж - не се нахвърляйте така - поради куп причини, които не желая да пиша точно тук бих се махнала, и то завинаги от България. Да "родина" ми но тази родина е мащеха за българите (повечето). Работили сме в Кипър, и трябва да ви кажа, че те не мечтаят да са като американците, а като австралийците, защото са много светлинни години пред нас.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 076
Живях 7 години в Москва, 1 година в Китай. Канеха ме да остана, мога да отида още утре и да се изнеса със семейството си там, а Китай е великолепно място, никоя западна държава не мога да сравня с него. Възможностите са почти неограничени, защото знам китайски, руски и английски. И така, когато на седмата година трябваше да се върнем в България, аз бях адски нещастна, защото за мен тази страна беше истинска чужбина. На 13 години не знаех перфектно български език, трябваше да ходя на уроци. В училище в седми клас ме приеха с бясна омраза, защото бях в руско училище, справях се по-добре от другите не защото идвах от Москва, а просто си бях ученолюбива.

Трима учители, рускиня, българин и китайка, преобърнаха мисълта ми към осъзнаване, че щастието е да даваш. Станах учител тук, по китайски език. Заплата - 230 лв. чисти. Според майка ми е безумие. Според мен - инвестиция в бъдещето на Блъгария и в името ми, защото съм повече честолюбива, отколкото меркантилна.

От чужбина видях само добро, но тук е бъдещето в момента. Тук е Дивият запад, където можеш да си намериш своя ниша. Онези, които дълго живеят в чужбина спират да бъдат българи. Поради тази причина грам не се замислям за тях. Аз лично показвам на моите хлапета положителното в Родината не само като място, където говориш на своя език и си сред близки, но и като неразорана целина, която може да осмисли живота не на едно поколение.
Тук е интересно, а в чужбина - скучно. Тук е трудно, там - също, но по друг начин. Там трудното е да останеш весел свободен човек, с достатъчно време за почивка и за любимите хора. Ако нямаш семейство там, просто забрави да се разболееш. Каквото и да си спестил за месец два свършва, а помощ - никаква.

Почивката тук мога да си я позволя дълга и пълноценна, кеф ти - планиня, кеф ти - море.
Тук хората, щом разберат че съм родила, често дават просто така някоя пара за късмет. При това са абсолютно непознати, но усмихнати и жалещи.

Корупцията тук е в такъв мащаб, че ако напишеш жалба или скръцнеш със зъби - нещата се оправят. А големците ни са известни персонажи и предизвикват насмешка. Ей така, по роднински. В чужбина корупцията е по висшите етажи, добре проправена като пътечка и касае нас, които сме за тях петдесети свят. Затова на запад уж всичко е ок. Защо да не е. Нека там е добре, мърсотията и боклука идва върху другите. Същата колониална система, както и преди, само че облечена в красивото име Европейски съюз, където някои са по-равни от останалите и дори не желаят да променят броя на звездите по знамето по броя на новите членки.

Последно. Бях на семинар в Чехия по циганския въпрос и различни социални проблеми. Там немци, британци и канадци компетентно ни разясняваха какви сме нетолерантни и ни поясняваха какви са ни проблемите. Е, те дори не ни изслушаха, а аз казах на организаторите всичко, което мисля за тях. Те повече не ме поканиха, а аз и дума не ща да чувам за "експерти", които ни се бъркат в балканския манталитет. Докараха ни за 4-5 години до расова омраза и до явления като "Атака".
Да, вече се притеснявам за себе си, но само заради намесата на външни "умници".

На политиците ни им липсва самочувствие, затова правят такива грешки. Иначе сто пъти ги предпочитам пред външните.

# 53
  • Мнения: 3 268
Никога и през ум не ми е минавало да забегна за далечните страни.Ходя на екскурзии,прекарвам си чудесно и се връщам тук,в България,най-прекрасната страна на света.Всички наши приятели,които бяха навън се върнаха и реализираха повече от успешно.Когата човек е умен и кадърен си му е добре тук.Когато не е си търси оправдание,че държавата била тъпа.Тя на кривата ракета Космоса и пречи.Хора,които говорят против Родината си мога само да съжалявам.

# 54
  • Мнения: 1 299
Lennie, БАН е друга бира дето се вика...ония ден имаше предаване за там

за мен българия е страна на възможности в момента.
бизнеса е отворен, навлизат компании, дават се безпрецедентни шансове за обучение и растеж.
за млади хора, които не ги е страх да работят, да взимат решения и да поемат отговорност е рай.

С това съм напълно съгласна Peace Затова и с приятелят ми искаме тук да живеем, и двамата сме с професии с големи шансове в БГ

# 55
  • Мнения: 7 837
Ок- раздвай пици и се реализирай, мий тоалетни и поддържай висок стандарт.

Също така чистим къщи, чинии и гъзове, естествено... Laughing
Моят стандарт не ми позволява да си заведа детето в Макдоналдс.

Приятно ми е - патриот от разстояние (май само това писах в оная тема, не обичам да плюя)

п.п. Аз плача на "Да се завърнеш в бащината къща"...

п.п.п. Българка, мненията ти, са от типа - една жена на колега на мъжа ми, дето  девер й ходел на почивка в Приморско и там чул... Спрете се, хора, чак става мешно...

Последна редакция: чт, 31 май 2007, 15:03 от Кейси

# 56
  • Мнения: 68
и заЩо, моля, тези нарицателни? вси4ки ако бяхме директори, кой ЩеШе да ги върШи тези ненужни дейности? Thinking

а пък уж, срамен труд нямало  #Crazy
Нищо лично, не искам да обидя някой. Но  ако 10 години  опаковаш сандвичи (или подобна дейност), се предполага, че:
1)- нямаш образование, в противен случай щеше да заемаш друга длъжност
2)- ако беше компетентен , все щеше да проявиш знанията си по някое време и да преминеш към по-различна дейност
3)-такъв вид "работа" за мен е просто някакво живуркане, особено когато в миене на чинии (или подобно) се изразява целия ти професионален стаж!

Срамен труд няма, съгласна съм!  Peace

# 57
  • Мнения: 3 521
Ако ме бият по пет пъти на ден няма да стоя и да рева във форума, ами ще си хвана парцалките и ще избягам. А ако само си рева и не правя опит да променя нещата, кой ми е крив- нека ме бият.

Това Ланфеар колегата ли имаш предвид?

Единственото нещо, което zнам от контактите ми с много млади хора, е че които е имал желание е емигрирал...както каzах в първия си пост с времето се вижда кой го бива и кой не zа живот в чужбина, чисто и просто_идваш и виждаш берът ли ти се портокали/ягоди/сандвичи и други чудеса. Факт е, че коренте са си корени, но уви не стават zа ядене, колкото и да си ги говорим Mr. Green.
А иначе, Да, стандартът zа хората с престижни професии е МНОГО по_висок, отколкото същия в България, просто те трябва да си решат дали им харесва Чужбината или си предпочитат Родината Peace.


това, което за мен в бг ( за съжаление) си остава непроменено са две неща - ситуацията на пенсионерите и липсата на правосъдие, която да овладее престъпността.

Хайде сега, мила Лени, много те моля мини и погледни подклубовете на ДБМ и Фондация Български майки да видиш какви невероятни перспективи се отварят пред хората отглеждащи бъдещето на таzи невероятно перспективна държава Mr. Green.

# 58
  • Мнения: 68
Моят стандарт не ми позволява да си заведа детето в Макдоналдс.


Моят също, но ме изиграха.. Затова съм написала, че се провалих като родител.  Wink  Виктория е потенциален емигрант още отсега.  Това ме тормози... Сега наливам акъл на момчетата- "Работете за своето развитие или ще разнасяте пици, подлоги и т.н. в Щатите."

Кейси, не мога се спра. Опитвам, но не мога. Вярвам на девера! Peace

# 59
  • Мнения: 377
И аз видях темата в чужбинския преди няколко дни и мнението ме е, че спорът е безмислен. Всеки си има стандарти и приоритети и на база на това избира най-доброто за себе си и семейството си. Но честно да си кажа и аз се подразних от разни изказвания за културния живот в България /нещо от сорта на това, че се свежда до гостуването на "залязващи" чужди звезди в София и Каварна, пък в провинцията и на един театър не можеш да отидеш  ooooh!/, а и за болшинството българи, които мизерствали с по 250 лв. Аз лично не познавам човек, които да получава такава заплата, а и тъй като с това се занимавам мога да кажа, че дори няма работодатели, които да предлагат такива заплати. И държа да отбележа, че за провинцията говоря, защото в столицата ситуацията е доста по-различна.

Общи условия

Активация на акаунт