Борбата с подкожните косми

  • 237 612
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4
Някъде четох, за клобедерм крем, че помага за заличаване на белезите от врастнали косъмчета и пробвах, но за сега няма голям ефект!
Чудя се вече как да предотвратя врастването им, пробвала съм какво ли не, редовни пилинги, овлажняване на кожата. Миналата година дори цяла зима си правих кола маска, защото уж причината е в епилатора, но и това не помогна!  #Cussing out

# 691
  • Мнения: 0
Привет, девойки!
От дълго време следя темата и реших отново да се включа, защото знам какъв проблем са тези подкожни косми.Казвам ви, че решение на проблема във форума няма да намерите.Най- добре е да посетите личния си лекар, или дерматолог, защото това в повечето случай  е заболяване.Причинява се от бактерия и с чоплене и търкане с разни пемзи и луфи само се разнася.
Много съм чела по темата и извода ми е, че само тези които са се консултирали с лекар или дерматолог са си решили проблема.
Сега се срамувам от себе си, чудя се как съм търпяла, че се оставих толкова години и си направих краката на  #Sniper
При мен се установи, че е Staphiloccocus aureus, лекува се трудно... антибиотици и т. н.
Не искам да плаша никого, просто съвет да вземете мерки навреме, вместо да си губите времето в чоплене и търкане.

# 692
  • Мнения: 946
Аз лично съм ходила на лекар.Може би да не е бил подходящия кожен,но нищо изобщо не ми помогна.Само хвърлих една камара пари за лекарства и кремове.  Confused

# 693
  • Мнения: 0
Мдааа един от поредните гадни женски проблеми. На краката минах вече на бръснач писна ми след епилация да ходя 1 седм само с панатлони. Обаче проблема е на интимните места - там е кофти с бръснач. Дайте съвет

# 694
  • Мнения: 18
От една седмица ползвам тестер на КСЕРИАЛ 5 КРЕМ ЗА ЛИЦЕ 50 мл. SVR, който е с урея 5 %. И засега мога да кажа, че има ефект за подкожните косми.
Има го в аптеките, но трябва да се каже дали е за лице или за тяло, те ще преценят с какво съдържание на урея ще е най-добре. Проблемът е в сухата кожа и по-точно в епидермиса. Уреята въздейства точно там.
Успех!

# 695
  • Мнения: 4
Аз от няколко дни си мажа краката с течен витамин С, и ми се струва че започва подобрение, в смисъл белезите започват да се заличават!
Решила съм известно време да си слагам чист витамин С, а след това да се мажа с лосиона за тяло, към който съм добавила витамин С. Дано да има ефект и да се махнат и да не се появяват повече! Simple Smile

# 696
  • Мнения: 29
Аз вече съм решила  Crossing Arms ще ги бръсна до коляно jedi и дори го правя от близо 2 мес.
Бръсна- дезинфекцирам със сребърна вода- и мажа с Еудермол.
 Подкожни вече изобщо не ми излизат, обаче с белезите вероятно още дълго ще се боря. /Lianny това с вит. С-то, ще го пробвам   bouquet
 Друг е въпроса, че космите много бързо ми растат, но предпочитам така, вместо по цял ден да се разправям с тях и да ги вадя насилствено.
Забелязвам, че на ръцете и бедрата където махам с кола, откакто се мажа редовно с лосион за тяло, или Еудермол-а си ми растат без обриви и подкожно. И вече след "оскубването" дори на интима отстрани се изчиствам със салицилов спирт 2%, и отгоре "пудря" сулфатиазол, а преди с бебешко олио.

  Lira Еудермол 5 върши същата работа като КСЕРИАЛ 5, но е в пъти по евтин Peace

# 697
  • Мнения: 18
Suni, благодаря за съвета. Мен ме притесняваше това, че е на лицето мястото, но ми казаха, че не би имало проблем.

Искам да те попитам след колко време се виждат резултатите от Еудермола?

# 698
  • Мнения: 29
Lira,предполагам че зависи от проблема.Аз съм ползвала Еудермол 3, 5 и 10, изписвани са ми от различни дерматолози за проблема с подкожните.При мен пъпките ставаха на корички, които не зарастват, нито се белят.  Последно съм използвала Еудермол 3, като част от външното лечение, в комбинация с антибиотик вътрешно и външно.Но за поддържане ми казаха да продължавам с Еудермола.Резултата се забеляза след 2 седмици, при мазане 1-2 пъти дневно, и НЕ чоплене.  Тези пъпки и корички започнаха да се прибират, и при ексфолирането под душа, някои от тях омекват и се излющват.Знам че по- високия процент урея, има по-силен излющващ ефект. http://www.spirig.bg/urea.php
Също добре влияе приемането на хранителни добавки и витамини.

# 699
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз също преди имах проблеми с подкожните косми, но в последните 2 години вече го нямам. Не знам дали е защото често се ексфолирам или е друга причината, но съм доволна така  Laughing

# 700
  • Мнения: 18
От около две седмици се мажа с еудермол 5 за подкожните косъмчета, и ми прави впечатление, че  са почти на повърхността на кожата, не са надълбоко, но не могат да излязат, въпреки това.

Доволен ли е някой конкретно от еудермола, засега не мога да дам положително мнение, може би трябва още време.

# 701
  • Мнения: 1
Здравейте : ) Аз имам този проблем от 4 години,и както повечето дами тук,пробвах ВСИЧКО.Това лято положението стана отчайващо-огромни възпаления,рани,болка и инфекции.Да не говоря за депресията и ниското самочувствие.Тъй като живея в малък град и тук дерматолозите са меко казано некомпетентни,реших да ида при лекар в Пловдив.Опитах се да намеря някой който работи със Здравната каса,но не успях.И тогава майка ми откри номера на доцент Теодосиева, (дерматология и медицинска козметология)която се оказа спасението за мен : ) Лечението,което ми изписа и което продължава в момента (и ще продължи още доста) се състои от мазане вечер с една маска(правена по рецепта на доц.Теодосиева,в аптека) и сутрин мазане с течност с подобен състав.Мажа се интензивно вече 3ти месец и забелязвам огромен напредък.Кожата ми се промени изцяло;гадове,които са седели с години почват да излизат на повърхността,а белезите от огромните ми пъпки появили се през лятото вече почти не си личат.При първото посещение ми изписа антибиотик,който излекува ужасните възпаления.Пих го около 10 дни и мога да се похваля,че от октомври насам имам излезнала една единствена пъпка : )Ходя на контролни прегледи при нея през 2 седмици и всяка седмица тя променя формулата на маската в съответствие с напредъка на лечението.И така,кабинета и се намира в Пловдив,до хотел Лайпциг,на булевард Руски : ) телефонът и е 0887756484.Ще е на работа след 6ти януари.Взима соленко,но си струва : )Успех на всички в лечението : )Дано да можем да посрещнем следващото лято по поли и къси панталонки!

# 702
  • Мнения: 29
kiulotka а космите с какво ти каза да ги махаш!? Thinking

# 703
  • Мнения: 1
Питах я,но не ми каза.Мисля,че няма никакво значение,все пак проблема е в кожата,не в косъма.Засега ги махам само с кола маска при козметичка и между посещенията бръсна 1-2 пъти че да са по-твърди и да се отскубват по-качествено,да не се накъсват.Иначе,на мен тя ми каза,че проблемът ми идва от факта,че кожата ми се вроговява прекалено(много е груба и суха).И от тук си правя извода защо ексфолирането и триенето помагат до някаква степен.Но все пак не са лечение.Късмет момичета!

# 704
  • Мнения: 1 198
Момичета, омръзна ми ! Не съм изчела цялата тема, защото се нервирах, но току-що се връщам от козметик и .. все едно нищо не се е случвало .. подкожни косъмчета, завити на охлювчета .. омръзна ми - приличам на гущер !
Бях чувала за някакъв крем Керапил, за който знам, че е спрян от производство, но надеждата ми е във вас да кажете нещо различно. Другото, за което знам за мазане е Акне аут, което си е за акне, но козметичката ми го препоръча.
На мен тоя проблем май ми дойде от епилатора, когато започнах да го ползвам .. навреме спрях и започнах да ходя на кола-маска, но проблема си стои .. не се задълбочава, но ми омръзна да не мога да сложа къса пола или панталонки ...докато си ползвах депилатоар и се мажех с едно кремче българско на Hair за след депилация нямах никакъв проблем ..Помогнете - кажете ми какъв ексфолиант да си взема (мислех си за Рефан) и нещо, с което да се мажа и да предотврати появата на косъмчетата ...  newsm78  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт