Арабска кухня-изпитани рецепти

  • 264 759
  • 726
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 590
Ааааах,  булгур ли било това.... Joy Ами бая се чудех... newsm78  А тези 7 подправки така се продават готови смесени ли...или вие сами си ги правите ?  newsm78 Извинявам се че задавам тъпи въпроси...Embarassed

Да ,булгур ,така е като я научих думата първо на арабски и чак след години на български  Embarassed
Микса се продава готов , в домашни условия си е невъзможно да се направи Rolling Eyes , правят го по "рецепта" има си съотношения, които на мен не са ми извести.

# 211
  • Мнения: 3 674
Манел..мерси за отговорите. Hug Голями вкусотии предлагаш  Heart Eyes

 А за" 7 подправки "така ли си се казва микса? Имат ли някакво специчфично име на рабски, понеже тука имаме няколко арабски магазина и смятам да ида и  да ги питам.

 Ама да не стане така, че като ги питам" Имате ли"7 подпавки" и да ме гледат  така.. #Crazy.. newsm78 ...Thinking
Ще потъна от срам... Embarassed

Последна редакция: нд, 28 сеп 2008, 17:01 от ЧервеноВинце

# 212
  • Мнения: 2 803
Записвам се да ви следя.  chef

# 213
  • Мнения: 590
Манел..мерси за отговорите. Hug Голми вкусотии предлагаш  Heart Eyes

 А за" 7 подправки "така ли си се казва микса? Имат ли някакво специчфично име на рабски, понеже тука имаме няколко арабски магазина и смятам да ида и  да ги питам.

 Ама да не стане така, че като ги питам" Имате ли"7 подправки" и да ме гледат  така.. #Crazy.. newsm78 ...Thinking
Ще потъна от срам... Embarassed


Саба бахарат е на арабски 7 подправки .Тук в България така го изписват на етикетите, преди време беше само "бахар" , но е все едно и също.Просто в Сирия в различните градове му викат по различен начин в Халеп е бахар или бахарат, в Дамаск е саба бахарат .Ако магазините се държат от сирийци или ливанци , гаранция няма да те гледат така  Shocked.Обясни че ти трябва микс от подправки за месо в който да преобладава бахар-бахар е и на арабски , така , че ще се разберете Peace.

# 214
  • Мнения: 1 175
Момичета,спешно моля за съвет.Имам десетина консерви Homos Tahina,купени от Сирия.Бихте ли ми помогнали с рецепти! Hug

# 215
  • Мнения: 3 674
Манел..мерси за отговорите. Hug Голми вкусотии предлагаш  Heart Eyes

 А за" 7 подправки "така ли си се казва микса? Имат ли някакво специчфично име на рабски, понеже тука имаме няколко арабски магазина и смятам да ида и  да ги питам.

 Ама да не стане така, че като ги питам" Имате ли"7 подправки" и да ме гледат  така.. #Crazy.. newsm78 ...Thinking
Ще потъна от срам... Embarassed


Саба бахарат е на арабски 7 подправки .Тук в България така го изписват на етикетите, преди време беше само "бахар" , но е все едно и също.Просто в Сирия в различните градове му викат по различен начин в Халеп е бахар или бахарат, в Дамаск е саба бахарат .Ако магазините се държат от сирийци или ливанци , гаранция няма да те гледат така  Shocked.Обясни че ти трябва микс от подправки за месо в който да преобладава бахар-бахар е и на арабски , така , че ще се разберете Peace.

Мерси много!!!   bouquet

# 216
  • Мнения: 3 674
Записвам се да ви следя.  chef
И аз ги  следя арабските мами....  chef ... и то зорко... Joy  Hug

# 217
  • Мнения: 590
Момичета,спешно моля за съвет.Имам десетина консерви Homos Tahina,купени от Сирия.Бихте ли ми помогнали с рецепти! Hug

Май нищо друго не се сещам  Rolling Eyes

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=193235.msg5419845#msg5419845

# 218
  • Мнения: 1 175
Манел,благодаря Hug!Ще си го приготвим още за тази вечер!Мисля,че ще стане голяма вкусотия.Аз съм опитвала почти същото ядене като твоето,но имаше вътре  печен и пасиран патлажан.Затова си помислих,че мога издиря интересни арабски рецепти,но всъщност нищо не ми пречи да експериментирам.

# 219
  • Мнения: 3 674
Манел...само да докладвам , че тези "7 подправки' ги няма тука в нашите магазини. Жалко...  Rolling Eyes

# 220
  • Мнения: 590
Манел...само да докладвам , че тези "7 подправки' ги няма тука в нашите магазини. Жалко...  Rolling Eyes
Жалко и странно , защото подправката е много разпространена .Можеш да си купиш смлян бахар  , предполагам , че това поне имат  Rolling Eyes.Можеш да сложиш щипка смлян бахар , щипка черен пипер , много малко канела и настържи мнооого малко индийско орехче -само това е достатъчно да замести тези 7 подправки.

# 221
  • Мнения: 3 674
Манел...само да докладвам , че тези "7 подправки' ги няма тука в нашите магазини. Жалко...  Rolling Eyes
Жалко и странно , защото подправката е много разпространена .Можеш да си купиш смлян бахар  , предполагам , че това поне имат  Rolling Eyes.Можеш да сложиш щипка смлян бахар , щипка черен пипер , много малко канела и настържи мнооого малко индийско орехче -само това е достатъчно да замести тези 7 подправки.

Манел,  ами ако знаеш какво стана... Joy След като ми каза човека, че нямат тези 7 подправки/магазина се държи от турци, между другото../реших да го питам за бахар. Аз в България си спомням , че беше на зърна.

И го питам.."Имате ли бахар, няма значение на зърна или смлян..." Flutter

И той ме води до рафтчето с всички подправки и ми показва целия рафт. "Мерси, ама къде  точно е бахара, че не разбирам надписите  на арабски"  питам.. Embarassed .

И той каза, че това всичкото е бахар... Joy При което аз  #Crazy   newsm78

Ами после ми каза, че думата "бахар " значела "подправка"..  Shocked  Верно ли е?  newsm78

Шашардисах се съвсем , изгубих говор и картина, благодарих накрая и  си тръгнах  като наакана...  hahaha

Ще трябва да си поръчам бахар от България и да си направя подправките сама, както казваш newsm78

# 222
  • Мнения: 3 094
Много "вкусна" тема........Пак ще се прегрешава Grinning

# 223
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Ще трябва да си поръчам бахар от България и да си направя подправките сама, както казваш newsm78 [/b]

че нямате ли бахар по обикновените магазини?
тук във всеки добре зареден магазин се намират и екзотични подправки  newsm78

Allehånde се вика при вас  Wink

# 224
  • Мнения: 3 674

Ще трябва да си поръчам бахар от България и да си направя подправките сама, както казваш newsm78 [/b]

че нямате ли бахар по обикновените магазини?
тук във всеки добре зареден магазин се намират и екзотични подправки  newsm78

Allehånde се вика при вас  Wink



Оле мила , да си жива и здрава!!!!     bouquet Иначе това Allehånde е датска дума.  Laughing На норвежки бахар няма ...или аз не мога да намеря ooooh!

А Allehånde означва  " във всяка ръка или във всички ръце"... newsm78

 Е, просто  никога нямаше да се сетя , че може да се сложи такова име на подправка... hahaha Joy

Може и ад има в нашите магазини, ами като не му знаех името , на пустия му бахар... Joy В речника го няма... Rolling Eyes Ти как го намери?  newsm78

 Признах те тотално!!!   Hug Hug Hug  Утре съм на шопинг за бахар... Flutter

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 19:40 от ЧервеноВинце

Общи условия

Активация на акаунт