Любимо семейно ястие

  • 25 348
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 256
Нашето любимо ядене е Френско пиле, мусака и въобще всичко с пиле!

# 31
  • Мнения: 1 410
Цър-пър най-много тачи мъжо и както казва понякога:
"Жена с марули не се поддържат 130 кг."
Аз пък много обичам спагети.
Нещото което обаче обичаме и двамата и едно "Пиле по китайски", което правя рядко.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 23 708
Цър-пър най-много тачи мъжо и както казва понякога:
"Жена с марули не се поддържат 130 кг."
.....................
Ние май сме женени за един и същи мъж Laughing Laughing Laughing

# 33
Ами любимото ни ядене е пица-формаджи. 1dating

# 34
  • Мнения: 1 983
ние много тачим милинки и пържено свинско със сурова туршия ( това са рецепти от бабата на мъжо ), а иначе мусака, аз много обичам лозови сърмички, а пък той умира за леща, но понеже аз не ям леща, а той лозови сърми обикновено аз съм на далавера - сготвя си и си ги ям, а иначе той леща яде у наш'те Wink

# 35
  • Мнения: 248
Кюфтетата с топено сирене станаха страхотни - снощи ги пробвах!!!!

А иначе нашето семейство харесва пълнени чушки, мусака, спагети, картофено пюре с нещо на скаричка, заешко със сметана, мусака от зеле и т.н.

# 36
  • Мнения: 6 390
Кюфтетата с топено сирене станаха страхотни - снощи ги пробвах!!!!
звучи страхотно  Party може ли да споделиш рецептата

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Свински ребра с картофи в електрическа тенджера. Стават чудни.

Десерта - зелник по странджански (няма нищо общо с зелена баница, по скоро прилича на млечна баница с вкус на крем карамел). Но незнам точното рецепта, специалитет на майка ми е.
Ако някой прояви интерес, може и да я запиша Wink

# 38
  • Мнения: 2 784
Миленика, аз се интересувам от рецептата. Съквартирантката ми беше от вашия край и е носила нещо подобно, много ми харесваше.  chef

# 39
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Той - меса на скара, поляти с гъбена каша; шкембе-чорба Sick, зелеви сърми, супа топчета със зелева чорба, миш-маш, постен гювеч, тестени неща като милинки и пр., ябълков сладкиш;
Аз - ориз със зеленчуци, китайски манджи, макаронени фантазии, мусака, грах;
Детето - пица, и пица, и пица. Последното нещо, което поиска за ядене, и се смяхме дни наред, бе рядък шницел. Свекърва ми накрая му приготвила, а той й се развикал "Това не е рядък шницееел. Ти си го яж товаааа smile3514". На другия ден жената се хванала да прави пилешка яхния и той, съблюдавайки процеса, отсякъл "Е smile3521, сега вече правиш истински рядък шницел!!! Shocked  smile3555Joy"
А, да не забравя и кебапчета!

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Миленика, аз се интересувам от рецептата. Съквартирантката ми беше от вашия край и е носила нещо подобно, много ми харесваше.  chef
Т

Тази вечер ще питам майка ми, и утре ще ти я пратя. Peace

# 41
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Аз си падам по постните манджи, а мъжът ми по месните. За да няма караници редувам - постно-месно, постно-месно. Иначе обичам ориз във всякакъв вид. А мъжът ми картофи /и това редувам, картофи-ориз, картофи-ориз/

# 42
  • Мнения: 992
Нашето любимо ястие е мусаката, също и китайската кухня.
Аз много обичам и пиле с грах.

# 43
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Ние обичаме много печено пиленце,но от това ,набучено на бирена бутилка и отдолу в тавичката подредени картофки на кръгчета.
Друго любимо ястие е телешко,но по специална рецепта на свекър ми-с много подправки и ..ако  има фенове на телешко месо-ще напиша рецептата.

# 44
  • Мнения: 6 390
Цитат
ако  има фенове на телешко месо-ще напиша рецептата.
ама разбира се че има  Wink давай  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт