Бяла техника-Ariston,Gorenje или Siemens?

  • 22 114
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 155
Нашите са на Аристон. Нямам оплаквания Peace

# 16
  • Мнения: X
Не нямам предвид телескопични а системата BackWagen.Вратата на фурната се отваря като чекмедже т.е. издърпва се навън,а не се отваря надолу като на другите фурни.
При другите марки не съм го виждала /АЕГ,Горене,Аристон/.

Ами точно на това се казва телескопична врата!
Моята фурна също е Сименс.Когато я избирах ,много исках да е с телескопично отваряне,но дистрибуторите ме разубедиха.За това си взех със стандартно отваряне.

# 17
  • София
  • Мнения: 11 728
Не нямам предвид телескопични а системата BackWagen.Вратата на фурната се отваря като чекмедже т.е. издърпва се навън,а не се отваря надолу като на другите фурни.
При другите марки не съм го виждала /АЕГ,Горене,Аристон/.

Ами точно на това се казва телескопична врата!
Моята фурна също е Сименс.Когато я избирах ,много исках да е с телескопично отваряне,но дистрибуторите ме разубедиха.За това си взех със стандартно отваряне.

Няма да споря,така ми обясниха в прествителството на Сименс.Телескопичната система преставлява издърпването на тавичките,а те са прикепени чрез приспособления за страниците на фурната.
И защо те разубедиха,да не си взимаш фурна с такова отваряне на вратата?

# 18
  • Мнения: X
Това е като издърпаш вратичката, излиза и тавичката на фурната?Ама как го написах само ooooh!!Нали това ти обясниха?
Разубедиха ме,защото това беше нещо ново при фурните тогава(преди 3 години някъде).
И нямали още наблюдения,дали е успешно или не!Пък и не се знаело след известно време, дали няма да се отрази на уплътнението на вратичката.Беше ни познат единия,та затова си каза притеснението човека.
Та това ми стигаше,за да се откажа.Обаче от тогава са минали 3 год.Питай ги, дали имат наблюдения при уплътнението след време!Просто съвет! Peace

# 19
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Категорично съм за Gorenje.

# 20
  • Мнения: X
С това ''телескопично отваряне'' забравих да ти отговоря на въпроса по темата. ooooh!
Фурната и котлоните за вграждане са ми Сименс.А аспиратора е Бош.3 години вече нямам забележки.
Преди фурната Сименс имах печка на Горение.Само че от белите,не от тези за вграждане.
Фурната хич не ми печеше хубаво.Затова и не повторих с тази марка.Та аз не съм доволна от Горение.Иначе съм забелязала, в този форум най-много хвалят Горение.Сложи ли се анкета за марка уреди,тя бие рекорда Mr. Green
Еми аз не съм от тях.За мен от немското качество няма по-добро. Peace

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 571
А някой може ли да каже къде се произвеждат Siemens, Bosh и Electrolux. Чух че всичко произвеждали вече в Турция, но дали е вярно инфото newsm78

# 22
  • Мнения: 678
Gorenje - признавам ги за ФРИЗЕР ( хладилник )

# 23
  • Мнения: X
Имат заводи и в Турция,но това не означава,че не са качествени!Смешно е да мислим,че като са открили  завод в Турция,такива големи и доказани   във времето марки,ще правят компромис с качеството!Те може да имат заводи навсякъде,но контрола си е контрол.
На моите уреди пишеше,че са произведени в Германия.Но и да пишеше Турция,нямаше да се притесня Naughty.

# 24
  • Мнения: 23 035
На първо място Сименс/ Бош
Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 6 011
А някой може ли да каже къде се произвеждат Siemens, Bosh и Electrolux. Чух че всичко произвеждали вече в Турция, но дали е вярно инфото newsm78
На всичките ми големи уреди от тези марки си има щемпел-произведено в Германия.На по-дребните уреди-миксер,кафе-машина,фритюрник и т.н. си пише-произведено в Китай.За мен също това няма значение,вярвам,че имат строг контрол.От всичко тяхно съм доволна.

# 26
  • София
  • Мнения: 11 728
А някой може ли да каже къде се произвеждат Siemens, Bosh и Electrolux. Чух че всичко произвеждали вече в Турция, но дали е вярно инфото newsm78
На всичките ми големи уреди от тези марки си има щемпел-произведено в Германия.На по-дребните уреди-миксер,кафе-машина,фритюрник и т.н. си пише-произведено в Китай.За мен също това няма значение,вярвам,че имат строг контрол.От всичко тяхно съм доволна.
И аз така разбрах,че имало печати като щампи,че уредите са произведени в Германия.Става въпрос за фурните.

nikij1979 a би ли казала кои са твоите модели?

# 27
  • Мнения: 2 495
Ако става въпрос за хладилник+фризер, Горене е най-доброто за мен Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 6 011
Разбира се!
Сименс Фурна-НВ 370560-тя е само със сензори,няма копчета,сигурно си я виждала.
Сименс Котлони-ЕТ 737501
Бош миялна-SGI 45 M 15 EU
Бош хладилник-КGS 36360
Кафе-машина-Бош Барино,на другите дребни трябва да им търся гаранциите за да ти напиша по-точни модели,но ти като цяло се интересуваш от едрите,предполагам.
Кухнята ми е на 2 години,но виждам,че ги продават тези модели и сега.Фурната няма пиролиза,ако сега трябва да купувам бих избрала модел с пиролиза. Wink

# 29
  • Мнения: 19 506
Не нямам предвид телескопични а системата BackWagen.Вратата на фурната се отваря като чекмедже т.е. издърпва се навън,а не се отваря надолу като на другите фурни.
При другите марки не съм го виждала /АЕГ,Горене,Аристон/.
Да,и аз не съм виждала такъв тип отваряне на други марки фурни,освен Бош и Сименс.Когато купувахме нашата доста се чудихме за такава фурна,дали ще е удобно? newsm78 Предполагам,че зависи от височината на фурната-ако е под плота-мисля,че може и да е удобно,но ако е на нивото на очите? newsm78 В края на краищата ние се спряхме на стандартното отваряне.Знаеш ли,за фурна също е много удобна пиролизата-поне така чета тук-моята няма.Ако действително действа както го описват в рекламите,си е едно голямо предимство.

Кажи ми нещо повече за тази "ПИРОЛИЗА", ако може, защото аз не съм в течение.

Общи условия

Активация на акаунт