ОТЗИВИ ЗА ЯСЛИ ОКОЛО Х-Л ПЛИСКА ИЛИ КВ. ГЕО МИЛЕВ

  • 8 458
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 189
Моля да споделте, ако имате впечатления за ясли в този район. Аз работя в кв.Гео Милев и затова там ми е  удобно, в нашия квартал няма места. Виждала съм че има една на ул.Лидице и една на Коперник, много са ми удобни,но все пак важното е какви са условията и персонала. Confused

# 1
  • София
  • Мнения: 7 242
На ул. "Николай Коперник", малко преди 93-то училище /1 и половина спирки с автобус 72 от х-л Плиска/ има много хубава ясла и ДГ. Познавам доста майки от квартала, племенницата ми също ходи там и отзивите са много добри. Към яслата има и много добра детска кухня, мат. база и дворът са също много добри като за държавно ДГ, госпожите се държат добре с децата.
Имай впредвид обаче, че и напливът е голям и ако искаш детенцето ти да посещава тази градина, трябва да подадеш документи възможно най-скоро.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Тези двете, които споменаваш наистина ще са ти най-близко, защото другите са малко отдалечени. За тази на Лидице знам, че персонала е много добър, но базата им е доста старичка, двора е малко неуютен. На Коперник има и ясла и детска градина, едно до друго са. Аз детето на ясла не съм  пращала, но от въпросната ясла взимах храна и впечатленията са ми, че директорката е много строга, всява респект и в майки и в деца и непрекъснато си търси някакви дарения от родителите. Миналата година им асвалтираха цялата детска площадка иначе беше трагично.
Други ясли има от страната на кино Изток 29-то ОДЗ и 36-та детска ясла. Има и на ул. Хемус, зад пощата на Гео Милев, там наистина е много хубава и подновена базата "Мечо пух" се казва.
Нагоре по Христо Максимов също има много хубава ясла.
Общо взето избор имаш, въпроса е къде ще има места за да ви приемат.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 6 943
Вдигам темата, защото искам да питам - знаете ли някоя от тези ясли дали ще работи през лятото?
Още не съм намерила ясла за Симеон, а вече сме сами и не мога да обикалям по ОДЗ-тата.
Не намерих около Орлов мост и разширявам периметъра към Плиска.  Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 7 242
Карен, ето ти списък и телефони на почти всички градини в София. Обади се и провери:
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=150

# 5
  • Мнения: X
Аз съм се ориентирала към 36-та, но тя е от другата страна на Цариградско.....иначе и тези на лидице на са лоши, има една и на коперник, малко след Шипченски проход.

# 6
  • Мнения: 343
Много хубави неща чух за яслата, която се намира на ул. Христо Максимов. Днес записах бебчо там на кухня и я видях. Много хубава нова постройка, но за друго незнам.

# 7
Цитат на: Karen
Вдигам темата, защото искам да питам - знаете ли някоя от тези ясли дали ще работи през лятото?
Още не съм намерила ясла за Симеон, а вече сме сами и не мога да обикалям по ОДЗ-тата.
Не намерих около Орлов мост и разширявам периметъра към Плиска.  Grinning


Миналата година синът ми ходеше в яслата на ул. "Христо Максимов" и когато стана време тя да излиза във ваканция /юли месец/ някои от дечицата ги преместиха в дежурна ясла някъде в квартал "Редута". Автобус 72 минава покрай нея, но не мога да се сетя как се казва улицата. Във всеки случай родителите бяха много доволни от персонала на тази ясла и  от отношението към децата.

# 8
  • България-София
  • Мнения: 573
Ние ходим в тази на Христо Максимов. Кухнята им е добра, а и мисля, че отношението към децата е задоволително. В смисъл, че по децата си съдя - влизат самички на бегом /изключвам първите седмици/, пеят в къщи песнички, напреднаха в говоренето; Бяха много срамежливи, а сега гледам нямат проблем с общуването с непознати деца... Е всичко това може и да си е с възрастта - вси пак не сме били в друга ясла,за да имам база за сравнение, но аз съм доволна. Единствения проблем - много боледувахме - но това е също субективен фактор и не знам дали е във връзка с порядките и хигиената там. Само да отбележа че миналото лято правиха ремонт на сградата и двора и поне изглежда доста поддържана сега. Лятото няма да работят август месец.

# 9
  • Мнения: X
Аз днес подадох молба в 36-та. Има добри отзиви за нея, пък ще видим. Rolling Eyes

# 10
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Аз като малка съм била в 36 детска градина и малко в яслата им. Била е доста летна за това време. Имаше деца на дипломати и чужденци. Учехме английски, организираха ни всевъзможни тържества.

# 11
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Цитат на: ggroudov
Ние ходим в тази на Христо Максимов. Кухнята им е добра, а и мисля, че отношението към децата е задоволително. В смисъл, че по децата си съдя - влизат самички на бегом /изключвам първите седмици/, пеят в къщи песнички, напреднаха в говоренето; Бяха много срамежливи, а сега гледам нямат проблем с общуването с непознати деца... Е всичко това може и да си е с възрастта - вси пак не сме били в друга ясла,за да имам база за сравнение, но аз съм доволна. Единствения проблем - много боледувахме - но това е също субективен фактор и не знам дали е във връзка с порядките и хигиената там. Само да отбележа че миналото лято правиха ремонт на сградата и двора и поне изглежда доста поддържана сега. Лятото няма да работят август месец.


koia beshe Hristo Maksimov?adsko mie poznato,no ne moga da vkliucha Sad
raiona go znam na prasti,no uliztite sa mi magla.
az sam m/u tazi na KOpernik i Mecho Puh........
navremeto golemia mi sin hodehse v Mecho Puh i biah mnogo dovolna.Sega obache ne znam kak e.

# 12
# 13
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Цитат на: pandora


ok,razbrah,mesri.......
ne che davam zor za iasla,ama e sram da jiveesh ot tolkova godini v raiona i da ne znam koia e tazi ulitza.

vie kade se razhojdate?

# 14
  • Мнения: 229
А знае ли някой тази Детска градина на ул. Лидице, дали има ясла ? Някой ми беше казал че е само Градина за по-големи деца - над 3 год. Thinking

# 15
  • София
  • Мнения: 7 242
На Лидице, доколкото знам, е много малтко и е филиал на градината на Хр. Максимов т.е. за големи е.
Има голяма ДГ /за ясла не знам/ на ул. Хемус към пазар Ситнякова. Състои се от нова и стара част. Аз съм ходела в старата и поне тогава много ми харесваше Grinning

# 16
  • София
  • Мнения: 2 857
Много хубави неща чух за яслата, която се намира на ул. Христо Максимов. Днес записах бебчо там на кухня и я видях. Много хубава нова постройка, но за друго незнам.

 newsm78 нова посторйка

скъпа, тази ясла я има от времето на съпруга ми

инак сина ми е в другата ясла, но от приятели знам, че става

# 17
  • Мнения: 272
И аз да се включа с питане относно яслата на "Христо Максимов" .
В края на месец май ходих да подам молба /мислех, че до есента ще почна работа/ - директорката ми се видя изключително приятен човек. Днес ми се обади да ме пита дали потвърждавам желанието си да запиша лапето от септември.
Виждам, че тук има мами, чиито деца посещават /или са посещавали/ тази ясла. Иска ми се да знам подробности.
Факт е, че засега няма изгледи да си намеря работа, т.е. мога да продължа да си гледам детенцето, ходенето на ясла не е наложително. От друга страна ми се ще  да  бъде сред свои връстници и въобще да се поразделим малко  Whistling
Споделете впечатления  Laughing Ще ми бъдат от голяма полза за да взема бързо решение newsm78

# 18
  • Мнения: 1 512
Аз днес подадох молба в 36-та. Има добри отзиви за нея, пък ще видим. Rolling Eyes

А откога ще тръгне- питам, защото и моето бубулече се очертава да е там?

# 19
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Аз днес подадох молба в 36-та. Има добри отзиви за нея, пък ще видим. Rolling Eyes

А откога ще тръгне- питам, защото и моето бубулече се очертава да е там?
Днес вече ходихме точно там Mr. Green
Виж темата "Радини вълнения"

# 20
  • Мнения: 217
И аз да се включа с питане относно яслата на "Христо Максимов" .
В края на месец май ходих да подам молба /мислех, че до есента ще почна работа/ - директорката ми се видя изключително приятен човек. Днес ми се обади да ме пита дали потвърждавам желанието си да запиша лапето от септември.
Виждам, че тук има мами, чиито деца посещават /или са посещавали/ тази ясла. Иска ми се да знам подробности.
Факт е, че засега няма изгледи да си намеря работа, т.е. мога да продължа да си гледам детенцето, ходенето на ясла не е наложително. От друга страна ми се ще  да  бъде сред свои връстници и въобще да се поразделим малко  Whistling
Споделете впечатления  Laughing Ще ми бъдат от голяма полза за да взема бързо решение newsm78

Моята дъщеря ходи там от миналата есен, много съм доволна от персонала, добре се държат с децата, научи се сама да яде, започна много да говори, брои до 10 и знае страшно много песнички (сравнявам с други деца на нейната възраст, които също ходят на ясла и смятам, че много добре й се отразява). Аз работя точно срещу яслата, това лято правихаремонт в двора и направиха още една площадка. Смятам, че базата е много добра, колкото и стара да е постройката, след ремонта изглежда доста добре.

# 21
  • Мнения: 272
Моята дъщеря ходи там от миналата есен, много съм доволна от персонала

Синът ми тръгна от онзи ден /виж "Кой тръгва от есента..."/. За двата дни, в които посещава яслата, останах с прекрасни впечатления от персонала - мили, усмихнати, обясняват всичко с подробности... Абе, много ми легнаха на сърце!

ОФФ -. В онези далечни години, когато аз ходех на детска, нещата стояха по съвсем различен начин. Що бой съм изяла от учителките, що гнусни манджи - не искам да си спомням. Само ще кажа, че като си играех с куклите на "детска градина", ги нареждах на леглото и яко ги налагах  с една точилка.  Sick

# 22
  • Мнения: 1 403
Ей мамчета немога нещо да вдена  newsm78 Тази ясла на "Христо Максимов" ПРИКАЗКА ли се казва? Както я обяснявате,мисля 4е е същата но незнам как се казва улицата...

# 23
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Тъй като темата е за отзиви да си напиша впечатленията за 36 ясла "Слънчево зайче" в Изток, вече имаме такива след тримесечно ходене Grinning.
Ние сме в 4-та група. Доволна съм от персонала. До сега не съм го взимала с пълен памепрс или подсечено дупе. Ние трудно свикнахме, особено с едната госпожа, но сега всичко е ок. Знае много песнички. До сега са имали два пъти театър. Ще идва Дядо Коледа и ще им носи подаръци.
Групите в тази ясла са малки (мах. 15 деца), в сравнение с яслите в ОДЗ-та.
Подадох молба през юни и септември бяхме на линия. Никакви допълнителни пари или подобни "екстри" не са ми искали. Месечно се носят санитарни материали - т. хатрия, салфетки, мокри кърпи и вода.

Общи условия

Активация на акаунт