Избор на хладилник

  • 19 561
  • 86
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 40
Нашия е Горене, супер доволна съм  thumbsup

# 31
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
С качествата, които търсиш, аз имам БОШ, но фрост система, с фризер и т.н., струва 1000 лв. и съм много доволна. Купих го от ХИТ-а. До сега нищо не ми е изсушил, аз и без това винаги захлупвам или завивам с нещо продуктите. От време на време само го забърсвам, най-омразната ми работа е размразяване ва хладилник, тук няма такова нещо  Simple Smile Препоръчвам го.

# 32
  • Мнения: 17 546
С качествата, които търсиш, аз имам БОШ, но фрост система, с фризер и т.н., струва 1000 лв. и съм много доволна. Купих го от ХИТ-а. До сега нищо не ми е изсушил, аз и без това винаги захлупвам или завивам с нещо продуктите. От време на време само го забърсвам, най-омразната ми работа е размразяване ва хладилник, тук няма такова нещо  Simple Smile Препоръчвам го.
В анкетата и аз посочих БОШ! За мен това е сериозна марка. Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 6 011

Нашият е като този,но явно е предишният модел,защото управлението не е с дисплей,а с малки копчета-на всяко копче си пише градусите.Много съм доволна.И друго се сетих-не знам при другите хладилници и фризери дали се образува лед или скреж-при този определено това го няма,много лесно се поддържа,никакво размразяване.

# 34
  • Мнения: 3 640
Засега сякаш се двоумя между BOSCH и ELECTROLUX  newsm78
Някой може ли да опише как изглежда BOSCH-а отвътре, какво е разпределението, какви чекмеджета, кутии, рафтове, полици на вратата и т.н. има. Ако някой може, моля да пусне и снимка  Praynig
На ELECTROLUX съм ги виждала, но на BOSCH - не.  Thinking

# 35
  • София
  • Мнения: 6 011
Нашият Бош е със следното разпределение-фризер-3 големи чекмеджета и едно плитко най-отгоре за лед.Хладилник-има общо 5 стъклени полици,които могат да бъдат слагани на различна височина по твое желание,защото има 8 рафтодържача.Под тях има чекмедже за плодове и зеленчуци,което има подвижен разделител-ти определяш дали да е разделено чекмеджето и колко.На вратата има 4 рафта-на единият от тях има вградена кутия за масло и подвижни поставки за яйца-2х5бр.Всичко това се сваля и се мие.Вентилатора и лампата са най-отгоре.Хладилника отвътре е бял,полиците и чекмеджетата са светло сини,рафтчетата на вратата също са бели.Има и формички за лед.Има и една пластмасова поставка за 3 бутилки-да ги сложиш легнали на полица например.

# 36
  • Мнения: 3 640
Благодаря ти, nikij1979 за подробното описание!  Hug   bouquet

# 37
  • София
  • Мнения: 6 011
Благодаря ти, nikij1979 за подробното описание!  Hug   bouquet
За нищо.Не пускам снимки поради две доста прозаични причини-почти празен е /мъжа ми е в едномесечна командировка и карам на пици по поръчка/ и май му е време за чистене Mr. Green
Този хладилник съм го виждала в доста техно-магазини,можеш да го разгледаш някъде.Аз пък не съм разглеждала отвътре Електролукса,така че нямам база за сравнение. Hug

# 38
  • Мнения: 3 640
Не пускам снимки поради две доста прозаични - почти празен е /мъжа ми е в едномесечна командировка и карам на пици по поръчка/ .........
.................

И аз така карам като съм сама  Grinning

Този хладилник съм го виждала в доста техно-магазини,можеш да го разгледаш някъде.Аз пък не съм разглеждала отвътре Електролукса,така че нямам база за сравнение. Hug

Сега отивам по магазините за електроуреди и ще обърна специално внимание на марките, които препоръчвате, и особено на BOSCH.

# 39
  • Мнения: 3 640
След обиколката по магазините съм тотално объркана.  Rolling Eyes
Сега, освен всички изброени досега, си харесах и един Whirlpool: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09022432  newsm78  Някаква информация за този?  Praynig
И освен него, най-ми допаднаха следните:
1. ARISTON: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09016845
2. ELECTROLUX: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09026100 или 3. http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09026099 (разликата между двата е само, че единият има Drink Express, а другият има диспенсър)
4. SAMSUNG: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09023954 или 5. http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09026747 (разликата е, че единият е inox, а другият е silver и има малка разлика в размерите на двата).

# 40
  • Мнения: 1 547
От всички хладилници, които съм гледала напоследък, най-добър дизайн и разпределение вътре (кутии, рафтове, джвъчки) имат Ariston. Всички останали - супер прехвалени марки - изглеждат така, сякаш сме ги лепили в час по трудово обучение.

И ако мога да попитам нещо - защо, за бога, 2 компресора? Имате ли асансьор? Знаеш ли колко тежат 2 компресора? Потрисам се. Може би защото новият ни апартамент е на 4 ет. без асансьор  Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 3 640
От всички хладилници, които съм гледала напоследък, най-добър дизайн и разпределение вътре (кутии, рафтове, джвъчки) имат Ariston. Всички останали - супер прехвалени марки - изглеждат така, сякаш сме ги лепили в час по трудово обучение.
И на мен така ми се струва и другият добре направен вътре хладилник беше Whirlpool  smile3521 (но за хладилниците с тази марка не съм чувала никакви отзиви  smile3506).

И ако мога да попитам нещо - защо, за бога, 2 компресора? Имате ли асансьор? Знаеш ли колко тежат 2 компресора? Потрисам се. Може би защото новият ни апартамент е на 4 ет. без асансьор  Rolling Eyes
Асансьор имаме, а и предполагам, че от магазина ще ни го доставят до вратата. С 2 компресора наистина е добре, но може и да е с един с отделно регулиране на хладилника и фризера.  Peace

Все още не мога да открия хладилникът, който да има всичко: голям обем (за хладилник с ширина 60см), добър дизайн, функционално вътрешно разпределение, Fresh зона, саморазмразяване на хладилната част, No Frost на фризерната част, антибактериално покритие, отделно регулиране на двете части (2 терморегулатора), функция "ваканция", ниско ниво на шума, енергиен клас "А", вентилатор (може и други, но мисля, че тези са основните  Rolling Eyes).

# 42
  • Мнения: 1 547
Whirlpool нищо и никога вече! Имаме пералня тази марка и съм ужасно недоволна. С хладилник не бих рискувала.  Naughty

А това за доставка до вратата просто го забрави. Освен това голям хладилник едва ли влиза в  асансьор. По-добре си подготви хамали + хонорар 10 лв. на етаж.  Crazy

Нашият хладилник ще е Аристон. Без да правя повече research и да търся мнения. Ако се счупи, ще му бера ядовете. Просто другите от този клас ми изглеждат ужасно дървени.

# 43
  • Мнения: 3 640
Смърфиета, благодаря ти за бързия отговор!   bouquet
За пералните Whirlpool и аз бях чувала само лоши неща. За Ariston-a, който харесах единствено все още ме възпира фактът, че е сглобен в Полша. Thinking

# 44
  • Мнения: 47
а Samsung не са ли в Китай?
Аз за Ariston съм срещала негативни мнения.

Общи условия

Активация на акаунт