Ъгъл или двуетажно легло?

  • 10 695
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 505
И аз много харесвам леглата на 2 етажа, дори мислех да взимаме такова. За сега има само едно дете, и ми се струваше добър вариант, защото едното лего няма да се ползва. Но след като прочетох тези ужасии, сериозно се замислям.

# 16
  • Мнения: 4 380
Цитат
детето на по-горното може да пада върху долното и винаги трябва да го прескача, когато се наложи да стане през нощта.

Единственото неудобство е, че при прибрано долно легло собственика му няма как да си посяда на него през деня. За какво прескачане става на въпрос? През нощта долното легло може да се слага ако ще и на другия край на стаята. Падане от горното може да се случва разбира се, но височината все пак е приемлива и едва ли би се наранило. За малко по-големи деца е.

# 17
  • Мнения: 4 380
Писала съм и в други теми... На наши познати, детето е инвалид от такова легло! Не вярвам да никакво обезопасяване! Лошото веднъж става, но...не дай Боже!

Не съм чела. Може ли връзка към разказа?

Аз също съм падала много пъти. Адски неприятно. Събуждаш се в ужас по време на полет надолу или в момента на удар от непоносима болка. Confused Разни синини съм си правила, но да чукна на дърво нищо по-сериозно. Не може да си представи колко е ужасно да се спи на високо легло само който не е спал на такова. Confused

# 18
  • Мнения: 315
аз съм за ъгъл

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
и аз до скоро мислех за двуетажно легло под ъгъл с къщичка за игла под горното, но наистина се случват инциденти.
Приятелката ми има девойка на 8 г. и синче на близо 2 г. играли си горе, и каката както ужким го пазеше, малкия полетя надолу, та ходхме до Пирогов да гипсираме ръка. Слава богу, САМО ръка.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 079
Аз съм "за" на леглото на 2 етажа!  Peace
(Мои приятели имат спалня на втория етаж,  1crib    направиха си и двете деца на нея  luvbed   и още никой не е паднал от нея - нито бащата    animal085  и майката    261uu, нито малкия,   babyuu   нито каката   passifier!)

# 21
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Гласувах за ъгъл, но по принцип мисля, че най добре е 2 отделни легла, но не под ъгъл!

# 22
  • Мнения: 332
две отделни,да ти е мирна главата:)

# 23
  • Мнения: 4 965
Цитат
детето на по-горното може да пада върху долното и винаги трябва да го прескача, когато се наложи да стане през нощта.

...През нощта долното легло може да се слага ако ще и на другия край на стаята. ...

Не знаех, че има такава опция. Виждала съм легла от този тип само с механизъм, които няма как да се разкачат.
Благодаря за идеята.
  bouquet
Моите госпожици още спят на бебешките креватчета, но започвам да се оглеждам и за "истински" легла.

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Бях на гости където видях това...И двете легла бяха на втория етаж, пак под ъгъл.Отдолу е кошарата от дясно е бюро до него етажерки.Красота.

# 25
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Аз ще слагам на каката такова:

http://www.napravisam.bg/menu/interior/detska/galery/images/detska116.jpg



# 26
  • Мнения: 6 029

изглежда доста обезопасено с тая преграда!

# 27
  • Мнения: 332
Обезопасено да,ама кой ще ги пази като по-малкото реши да се катери по стълбите?

# 28
  • Мнения: 6 029
Обезопасено да,ама кой ще ги пази като по-малкото реши да се катери по стълбите?

е за тва - отделни легла.. не си падам по височините Laughing

# 29
  • Мнения: 13 191
И аз познавам детенце, паднало от втори етаж на такова легло, затова може би по-добър вариант е ъгловото- така избягваш караниците кой да е на втория етаж/всеки го иска/, пък и децата бързо ще порастнат и няма да купуваш постоянно нови легла.

Общи условия

Активация на акаунт