Пералня каква?

  • 7 903
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 950
И аз съм за AEG Peace. Имам я от 6 месеца само, но определено си заслужава.

# 16
  • Мнения: 1 063
Много ви благодаря, момичета!  bouquet
Много, много сте ми полезни! Hug
Сега като чета...,  а така се бях отчаяла...Бялата ми техника е по наследство (но не и апартамента, де) и никога не ми се е налагало да правя подобни покупки, а тепърва ще трябва.
В този ред ще се движа за сега АЕГ, Миеле (за която разбрах едва вчера от прочетено Blush) и Зануси.
Специални прегръдки на Шани (тайничко се надявах да се включи)!
Ще разглеждам моделите, когато купя ще пиша.
Miele къде да търся освен на тoзи сайт: http://mieleservis.com/index.php?option=com_contact&Itemid=3 ?

# 17
  • Мнения: 46 518
Щото е с горно отваряне ...

Аз от 6 години съм с горно отваряне и се родих, повече няма и да погледна такава с долно  Stop миналата седмица бях при майка ми и половината дрехи изпаднаха, мнго съм се разглезила, забравила съм какво мъчение е да се вадят дрехи от пералня  Mr. Green
А моята е някаква неизвестна, поне аз не я бях чувала де "Иберна" (май сега Candy са ги взели, но не съм сигурна) и пу, пу, пере на пушка  Sunglasses

# 18
  • Мнения: 230
Щото е с горно отваряне, Джулс.

ДА ама НЕ - казваше Петко Бочаров
Точно щото е с ГОРНО Crossing Arms отваряне, и  е на 2 оси и 2 лагера и износването на двигателя става по бавно.
Ади сега ти кажи що да не е с горно?? newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

# 19
  • Мнения: 209
Много ви благодаря, момичета!  bouquet
Много, много сте ми полезни! Hug
Сега като чета...,  а така се бях отчаяла...Бялата ми техника е по наследство (но не и апартамента, де) и никога не ми се е налагало да правя подобни покупки, а тепърва ще трябва.
В този ред ще се движа за сега АЕГ, Миеле (за която разбрах едва вчера от прочетено Blush) и Зануси.
Специални прегръдки на Шани (тайничко се надявах да се включи)!
Ще разглеждам моделите, когато купя ще пиша.
Miele къде да търся освен на тoзи сайт: http://mieleservis.com/index.php?option=com_contact&Itemid=3 ?
И аз също препоръчвам Miele, а магазина им се намира на бул. Цар Освободител и 6-ти септември (срещу червило).
Преди половин година базовият модел на марката струваше 2500лв., като имай предвид, че нищо не му липсва (откъм програми). Освен това най-много ми хареса барабана - като пчелна пита е! Страхотен!  Sunglasses

# 20
  • Мнения: 46 518
... на 2 оси и 2 лагера и износването на двигателя става по бавно ...

Това не беше ли градска градска легенда, но Шани да каже, май е по нейната част  Flutter

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Какво значение има каква марка да ти е пералнята нали важното е да пере  Grinning
Забелязвам, че жените избират мъжете си по-бързо от печката, пералнята и хладилника.
Аз моята пералня си я купих за 5 мин само попитах пере ли - пере, колко е гаранцията  - 3 години  взимам я. Дали е с горно -долно, странично взъдушно и не знам си какво зареждане това все пак е една пералня  Grinning

# 22
  • Мнения: 6 029
бе не знам за оси и лагери, ама хлапето не хвърля вътре боклуци, вода не изтича, можеш да добавиш пране дори да е пълна с вода, по-лесно се вади прането и е по-тясна.

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Щото е с горно отваряне, Джулс.

ДА ама НЕ - казваше Петко Бочаров
Точно щото е с ГОРНО Crossing Arms отваряне, и  е на 2 оси и 2 лагера и износването на двигателя става по бавно.
Ади сега ти кажи що да не е с горно?? newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

нали не се опитваш на краставичар краставици да продаваш?
Никол, ОГРОМНА заблуда и не знам градска ли е, селска ли е но че е легенда, така е.
За последен път го поствам:

Пералня с горно зареждане или с люк - това е въпроса.
повечето хора погрешно смятат, че пералните с горно зареждане са за предпочитане пред тези с люк поради следноте причини:

- по стабилни са, защото са на два лагера;
- заемат по-малко място;
- не вибрират;
- не могат да изпаднат дрехи по време на прането;
- перат по-добре;
- дефектират по-рядко.
Всъщност никое от тези твърдения не е вярно
Пералните с люк също са на два лагера, но са балнсирани от едната страна на барабана;
Заемат повече място, но върху тях може да се поставят предмети;
И с горно зареждане и с люк вибрациите зависят от количеството дрехи и стабилността на пералнята на самия под;
От пералните с горно зареждане изпадат често дрехи, след прането, когато ги изваждате;
Водата и препаратите перат на практика
Дефектите на пералните с горно завеждане не са по-рядки, и със сигурност са по-трудоемки и по-скъпи.

Мура, задоволен ли си?!  Thinking

П.П: Доводите ги пиша за последн път. ЗАКЛЕВАМ СЕ!!!  Peace

# 24
  • Мнения: 1 063
Какво значение има каква марка да ти е пералнята нали важното е да пере  Grinning
Не е точно така. Вчера сутринта и друг майстор мой познат "я погледна". Исках  пак  да я "помъчи", защото всичко й си е наред, само програматора (който струвал 300 лв., но отказвам да инвестирам в нещо, което не се знае, ще бъде ли направено качествено, веднъж разчовъркат ли я, няма смисъл). Той ми каза, че на пазара ни всичко е менте. А на него му се доверявам. И ми препоръча АЕГ,  Кюперсбуш. Попитах за Миеле и той каза, ами да.

tinata, благодаря!Ще ги разгледам и тях и така.

# 25
  • София
  • Мнения: 310
И аз пак да си кажа, че съм за Зануси. Моята е нова на 1 година и няма проблем за сега, но на майка ми е вече на повече от 10 години, дали не станаха 12  Thinking и не е била на ремонт, а е свръх натоварена Simple Smile. Незнам коя е по-добре с горно зареждане или с люк. Моята е с горно зареждане, но аз исках такава защото е по-тясна, а трябваше да пасне на едно подходящо място в кухнята. А върху пералните с люк наистина можеш да си редиш каквото ти душа иска Simple Smile
Успех в избора  Peace

# 26
  • Мнения: 230

Мура, задоволен ли си?!  Thinking

П.П: Доводите ги пиша за последн път. ЗАКЛЕВАМ СЕ!!!  Peace

не съм доволен от това, което написа, но силно се съмнявам в себе си, че искам да споря с жена. дай да оставим мечовете на масата и спрем с препирните. аз съм на мнение ЗА горно  отваряне и толкова, няма да ми го промениш. и не ми стана ясно къде дяна втория лагер на пералните с ЛЮК

# 27
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... и не ми стана ясно къде дяна втория лагер на пералните с ЛЮК

което за хиляден път доказва, колко ГОЛЯМ ЛАИК си и моля те, спри да се изказваш неподготвен. Ставаш смешен и то пред много жени Wink

Поздрави на заралии  Flutter

# 28
  • Мнения: 46 518
...
От пералните с горно зареждане изпадат често дрехи, след прането, когато ги изваждате; ...

При мен обратното става, от люка като дръпна една, след нея излиза всичко Crazy на тази с горното никога не ми се е случвало  Peace

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
И аз съм с  пералня с долно зареждане и като отворя вратичката дрехите падат, та не знам Шани що се изказваш неподготвена понякога честно. Ти си знаеш де щом те влече

Общи условия

Активация на акаунт