Какви дрехи сушите в сушилна машина

  • 22 154
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 14 495
моята е комбинирана, аристон. суша бельо, тениски, пижами, анцузи, дънки, чаршафи, хавлии. от нещата у нас май само на анцуга на мъжа ми пише че може да се суши.
всъщност суша всичко без плетени дрехи, дамски костюми, рокли, мъжки ризи и фините летни блузки.

# 31
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Всичко пускам, без фини официални дрехи, ризи и т.н. Не се съобразявам с етикетите. И дънки винаги пускам, много съм доволна от ефекта - излизат едни омекотени. Смесвам всякакво пране, не се съобразявам с цветове и разлики в материите. Единствено понякога излизат различно изсъхнали и сухите прибирам, а останалите пускам допълнително още на най-кратката програма (30 мин), или мятам по столовете за няколко часа.

 Абсолютно по същия начин !!!  Peace

# 32
  • Мнения: 3 591
Аз суша АБСОЛЮТНО  всичко - и олекотени завивки  Mr. Green, дънки, бельо, с дзипове и без - нищо не подбирам. И това всичкото понеже мразя да гладя  Laughing  Всичко излиза огладено от сушилнята - най-много някой ръб да трябва да направя на ризите и панталоните. Всичко е пухкаво, мекичко и нищо не се раздърпва като на въжето.
Но не бих купила комбинирана с пералня - за да се изсушава добре всичко и да имаш възможност да слагаш малко дрехи за да не се мачкат, е по-удобно да е отделно. Отделно от това, мога да извътя още една пералня, докато суша предната.  А и тези които са само сушилни имат много програми - може да избираш между вълна, синтетика и т.н.
Много важни обаче са и Dryer Balls - ето такива:
http://www.asseenontv.com/prod-pages/images/DryerBalls-Body.jpg
има най-различни на различни производители - незнам в БГ под какво име се продават /но след като се продавт сушилни, неможе да не се продават и топките/


За тока разликите са смешни - моята гори 0.8 кв за час. Само аквариумите ми горят повече, а да не сравняваме с котлон, фурна, прахосмукачка, бойлер или радиатор.... и сушилнята ползвам по 1-2 часа дневно само - това значи 30-40 киловата повече в месеца. Това само с това, че не пускам ютията се компенсира, а за това, че не простирам и не прибирам дрехи после да не говорим.

# 33
  • Не съм от тук и съм за малко
  • Мнения: 717
Много важни обаче са и Dryer Balls - ето такива:
http://www.asseenontv.com/prod-pages/images/DryerBalls-Body.jpg
има най-различни на различни производители - незнам в БГ под какво име се продават /но след като се продавт сушилни, неможе да не се продават и топките/

Някой чувал ли е или виждал това нещо в БГ?

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 6 355
Чета,че на някои от вас дрехите не излизат смачкани ... и ви "завиждам",благородно само.От моята все са смачкани ,дори и на деликатната сушилня.Но стигам до извода,че така е когато е отделна сушилня може би  Thinking ,моята е комбинирана с пералнята.

# 35
  • Мнения: 3 591
Най-вероятно я претоварваш или не ги изваждаш веднага след като е свършила. Прането в сушилнята трябва винаги да заема максимум 1/4 от обема и.

# 36
  • Мнения: 14 495
Най-вероятно я претоварваш или не ги изваждаш веднага след като е свършила. Прането в сушилнята трябва винаги да заема максимум 1/4 от обема и.

аз винаги зареждам малко пране /моята е комбинирана/ но пак са намачкани. не е кой знае какво но се гладят малко по- трудно от прострени дрехи. има кърпички за сушилня против намачкване /или нещо подобно/ но не знам къде се продават.

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 6 355
И моята е Аристон ,може би си е от марката.Вярно е,че понякога претоварвам,но и с малко дрехи е същото и наистина си гладят по-трудно.Аз за това я използвом основно колкото да поизсуша или досуша нещо  и само когато се налага -пълно изсушаване .И дори не пускам центрофуга на 1200 оборота точно заради мачкането,защото много мразя да гладя  Wink

# 38
  • Мнения: 3 591
Aз почти всичко на 1200 обората въртя, но после нищо не остава намачкано  newsm78
най вероятно нещо пералня и сушилня неможе да се съвместят заедно. А откъде излиза парата? На моята е отпрес през вратата - а като е комбинирана там има стъкло и едва ли отзаде дупката е толкова голяма като цяла вратичка. Може и от това да зависи.

# 39
  • Мнения: 4 546
моята е комби. не съм забелязала отнякъде да излиза пара  newsm78 само от време на време се оттича водата, която е събрана.

# 40
  • Мнения: 3 591
Защото е на кондензен принцип. Венталационните - другия вид, имат някъде отвори с филтър през който излиза въздуха. така през прането минава постоянно въздух и може би затова не се намачква - нещо като да го духаш постоянно с  калорифер. Освен това тези, които са вентилационни са и много икономични от към ток - повечето са А класа.

Общи условия

Активация на акаунт