ПЛЕВЕНСКА майска

  • 11 493
  • 273
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 421
Simple Smile И аз ще се включа,ако смогна да си свърша работата...че малко ангажименти съботни.Мира,ще ти звънна когато се очертае да се освободя,пък...ако ви уцеля,уцеля...ако не следващият път Simple Smile

# 256
  • Мнения: 22 475
Simple Smile И аз ще се включа,ако смогна да си свърша работата...че малко ангажименти съботни.Мира,ще ти звънна когато се очертае да се освободя,пък...ако ви уцеля,уцеля...ако не следващият път Simple Smile

ок, ще се разберем и ще се чуем.)

# 257
  • Мнения: 5 026
Ами за мен е без значение дали преди обед или след обед, но предполагам, че за майките с деца е по-различно. )
Специално за режима на Божидар ми е по-удобно следобедното излизане. Той заспива около 11-11,30 и около 14ч е буден. Дано не вали утре, че днес трудно го удържах  Wink

# 258
  • Мнения: 22 475
Ами за мен е без значение дали преди обед или след обед, но предполагам, че за майките с деца е по-различно. )
Специално за режима на Божидар ми е по-удобно следобедното излизане. Той заспива около 11-11,30 и около 14ч е буден. Дано не вали утре, че днес трудно го удържах  Wink

Ами ок, тогава ще е след обед....

# 259
  • Мнения: 1 954
Ами ок, тогава ще е след обед....

Аз няма да мога да ви придружа, но вие не си забравяйте фотоапаратите у вас  Whistling

# 260
  • Мнения: 5 026
Аз няма да мога да ви придружа, но вие не си забравяйте фотоапаратите у вас  Whistling
Ние? Да си забравим фотоапарата в къщи? Тцъ! Никога  Naughty!  Нали знаеш, че сме папараци Laughing Но като видях прогнозата каква ще е, май ще снимаме как вали дъжд от терасата  Wink

# 261
  • Мнения: 15
Ами според мен, след като по закон презимето и фамилията се определят от бащата  (не зависят от теб, а са на "татковия род") , то поне първото име си го определи ти сама. И ти имаш право на избор.

      ... Благодаря ви за споделения опит! Милото не ме натиска за имената,аз съм си ги измислила вече какви ще са и нито за момиче,нито за момче са на някой от родителите.Ама "старите" само ме подпитват и се слагат на кой щяло да бъде и аз се дразня и се чудех просто какво да им обяснявам вече. А иначе... презимето знам,че по закон е на таткото,но фамилията задължително ли е да е на татокото? може ли да е моята или съвсем друга например.[/b]


Направо ще ти цитирам закона. Няма много избор 
Чл. 14.  (1) (Изм. - ДВ, бр. 96 от 2004 г.) Фамилното име на всяко лице е фамилното или бащиното име на бащата с наставка -ов или -ев и окончание съобразно пола на детето, освен ако семейните, етническите или религиозните традиции на родителите налагат друго.
   (2) (Изм. - ДВ, бр. 96 от 2004 г.) Фамилното име при сключване на граждански брак се формира съгласно правилата на Семейния кодекс.
   (3) Децата от едни и същи родители се вписват с еднакво фамилно име.

# 262
  • Мнения: 421
ахааа това ме устройва Simple Smile   

Чл. 14.  (1) (Изм. - ДВ, бр. 96 от 2004 г.) Фамилното име на всяко лице е фамилното или бащиното име на бащата с наставка -ов или -ев и окончание съобразно пола на детето, освен ако семейните, етническите или религиозните традиции на родителите налагат друго.

   Благодаря ти много мама Ася Simple Smile  Heart Eyes

 
 

# 263
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Ето и обещаните снимки и цени:


кошара-50лв (марка не ми казаха, но знам, че дадоха много пари за нея)


шкаф за преобличане- 80лв има чекмеждета и странични джобове

количка Чиполино Бевърли- розова 100лвняма снимка на количката


легло с матраче - 130лв[/color]

Телефон за повече информация 0899383172 Сийка (бабата), в момента само тя е в Плевен и  ще се занивама в с продажбата.

# 264
  • Мнения: 5 026
Mirama, както се очертава, май ще пропуснем разходката днес и ще отложим за друг път  Mr. Green А така ми се метльосва по улиците  Whistling

# 265
Относно имената-мисля че детето си идва с името-поне при нас беше така.Още щом забременях мъжът ми заяви, че ако се роди момче ще бъде на баща му-Радко  #2gunfire!А ако бъдело момиче както искам така да го кръстим  Mr. Green/не че сега не е на "тати момиченцето" и го прави на маймуна/.Аз за момче си бях избрала Калоян, а за момиче Ралица - още от дете съм се впечатлявала от нашата журналистка Ралица Василева.Имах и друго подготвено име - Ивана - на починалия ми баща, но ми казаха че на починал първо дете не се кръщава.Все пак си го пазех като вариант.Но малката взе че се роди точно на Цветница и това реши проблема ми.Кръстих я Ралица.В същото време свекър ми, свекито, брат ми и мъжът ми са с "Р" и всички са безкрайно доволни и всеки си мисли,че тя е кръстена на него, даже свекитата някога стигат до спор  Laughing!

# 266
  • Мнения: 161
Искам да ви почерпя.Днес Криси става на един месец!

# 267
  • Мнения: 262
Да е здрава и много весела Криси!

  bigdance2 newsm18 Tada

Много хубава почерпка. Напоследък много ми се прияждат торти.

Вие накъде се стягате за разходки? В Плевен има цирк и това означава, че задължително ще има и дъжд.

И  никой ли не иска да се види с нас в понеделник, освен "обичайните заподозрени"?

# 268
  • Мнения: 5 026
Честит месечен ден на Криси! Здравичка да е!

# 269
  • Мнения: 5 026
Давам линк към новата тема. Ако искате да допишем тая, ако не искате- ХОП

Общи условия

Активация на акаунт