ПЛЕВЕНСКА майска

  • 11 496
  • 273
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 801
да ви кажа и аз за името на Радост.ахахахахах. Още когато видяхме, че ще е момиченце започнахме да й викаме Дарма (от дхарма, а не от дарма и Грег  Wink) и така 4-5 месеца докато беше в корема ми си й говорехме на дармичка това - Дармичка онова.........но точно когато родих ДРаго ми се обади, че станал голям скандал с тов аиме между родителите ни и спонтанно ме попита дали не искам да я кръстим Радост - да е радост за всички, и за нас и за баби и дядовци и радост небесна(роди се 2 дни преди великден и трябваше да е нещо като Велика или Възкресия примерно). Аз пък бях съмувала името Параскева и исках така да я кръстим, но в крайна сметка одобрих името Радост, още повече, че имаме и приятелка, която се казва така и всъщност тя ще й е кръстницата  Blush

# 241
  • Плевен
  • Мнения: 239
Любослав е кръстен на дядо си Любомир и на баща си Лъчезар. При нас не можеше и дума да става да не е на дядото Crossing Arms, ама здраве да е. Голямо търсене беше на име с Л. Че то хич няма избор и всяко го свързвах с определен неприятен за мен човек. То не че Любослав не го свързвам с футболиста Любослав Пенев, който ми е много тъп Laughing.И отначало всички му викаха Любчо, пък аз от инат само и само да не е като дядо си Любо реших, че трябва да му казваме Люси Mr. Green. Тъй че поне наполовина е както аз искам.

# 242
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Виждам, че има интерес към нещата, които се продават, но утре ще пусна снимките и цените. За съжаление снимки на количката няма да има. Останала е само бабата в къщи, а тя сами разбирате няма да се справи с тежката задача да направи снимки и да ги свали на компютъра. Ще взема телефона на бабата и който се интересува утре или в друг удобен ден може лично да отиде на оглед.

# 243
  • Мнения: 161
Виждам, че има интерес към нещата, които се продават, но утре ще пусна снимките и цените. За съжаление снимки на количката няма да има. Останала е само бабата в къщи, а тя сами разбирате няма да се справи с тежката задача да направи снимки и да ги свали на компютъра. Ще взема телефона на бабата и който се интересува утре или в друг удобен ден може лично да отиде на оглед.
Ще съм ти много благодарна за телефона.  bouquet
Имената- ние кръстихме Криси на дядо й Калин, това е бащата на татито.Аз също бях твърдо против да се кръщава на някой, но още когато взехме решение да имаме бебе, бях решила, че ще е на неговите родители, някак си отвътре ми дойде.Ако е момиче на бабата,ако момче на дядото- Ванина или Кристиян, и до термина си беше така, обаче бабата като каза, че било голяма отговорност да се кръсти дете на някой и аз се ядосах и казах, че ако е момиче пак ще е на дядото.Ден след това решение Криси се роди, изглежда и на нея не й харесваше да е кръстена на баба си (защо ли Whistling)

# 244
  • Мнения: 5 026
Ох, вклечах се цял следобед в къщи. То с тия гръмотевици и дъжд, ама ще взема да го изкарам сега змея. Някой прибрал се наскоро, да сподели как е времето, моля  Grinning

# 245
  • Мнения: 1 954
Ей, много сте изписали днес...не сте ли излизали? Ние сега се прибираме - малко ни валя, но се справихме  Laughing
Митко е кръстен на моя баща Димитър - аз много исках да  го кръстя на баща ми и така...Той (баща ми) не даваше, дърпаше се , нооо аз настоях  Crazy
Съсипахме се от жега тези дни и точно за уикенда ще вали, а ние ще бъдем в Априлци  Rolling Eyes Веси, вие кога щяхте да ходите, че нещо не мога да се сетя казва ли или нещо съм се объркала  newsm78 Щом ще вали ще си организираме турнир по "тихи игри"  - табла, карти и Скрабъл  Joy
Валенце, тортоправи ли  chef  Laughing ?


Някой прибрал се наскоро, да сподели как е времето, моля  Grinning

Много си е хубаво времето - Миташки беше с къс ръкав и къси гащи  bowuu

# 246
  • Мнения: 161
Момичета,искам да попитам, някой да продава столче за кола? В Продавалника е пълно, ама все София или Варна, та ако на някой му е умаляло столчето, ние сме насреща!

# 247
  • София
  • Мнения: 9 881
Дикси,не съм тортоправила Laughing,тия дни имам други задачи.Купихме си много сладка масичка за терасата,такава една като за пикник,сгъваема,и две столчета,и петунии си купих/само не знам как да ги гледам/.утре пък ще си купувам обувки,на децата съм харесала една дъска,та да ви питам и вас.Значи,дъската е доста голяма,около 80/60,такава бяла,и за магнити става,а иначе се пише с маркер.Ще я качим на вратата на детската-да рисуват мацките.Някой да си е купувал такава?Или пък да ме светнете откъде да си купя магнитни нещица-плодове,цифри?Но не искам тия от левчетата,не ми харесват,слаби са им някак магнитите.Давайте идеи!
 hahahaДикси,като чукнах на проверка правопис ми изписа да сменя Дикси със секси или дикции! Laughing

# 248
  • Мнения: 421
Ами според мен, след като по закон презимето и фамилията се определят от бащата  (не зависят от теб, а са на "татковия род") , то поне първото име си го определи ти сама. И ти имаш право на избор.

      ... Благодаря ви за споделения опит! Милото не ме натиска за имената,аз съм си ги измислила вече какви ще са и нито за момиче,нито за момче са на някой от родителите.Ама "старите" само ме подпитват и се слагат на кой щяло да бъде и аз се дразня и се чудех просто какво да им обяснявам вече. А иначе... презимето знам,че по закон е на таткото,но фамилията задължително ли е да е на татокото? може ли да е моята или съвсем друга например.[/b]

# 249
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Дикси,ходихме на Априлци на 04,05,06 май.Времето беше повече от чудесно и децата се налудяха,особено Марио.Желая ви приятно изкарване и повече слънце,че май го дават дъждовно тези дни.

# 250
  • Мнения: 262
Здравейте, мамчета!
най-после и аз да мога да се разпиша. Не мога да седна на компютъра. Щом само се приближа към стола и Димана иска да сяда с мен. Не мога да прочета нищо, камо ли да напиша. Аз съм добре. Тичам по Димана и се скапвам от разходки.

А Димана я мъчат зъби. Станала е една нервна, не мога да я позная. Нощем плаче на сън, чак пищи. Добре, че спи през деня, че и аз да полегна.

Ние всеки ден сме в малкия музей, срещу кафенетата по Старата гавна. Ако някой иска да ни види, да заповяда там. Ако искате, може в понеделник и някоя среща да си спретнем. Например в 10, 30 часа на фонтаните, както беше и миналата година. Или пак в музея, че е затворено пространство и по-лесно може да си наблюдаваме децата. Ама аз с Димана не мога да седна. Така че наистина само ще се видим.

И честито на всички празнували през изминалата седмица! Нека да много здрави и щастливи!  bouquet  bouquet  bouquet

# 251
  • Мнения: 262
Забравих да пиша за 3Д и за 4Д ехографа. Стойков каза, че няма да има нужда, ако няма проблем. Само ще си дам парите. А едва ли само се обучават и не могат да работят с него. Пола се вижда на всеки хубав ехограф.

# 252
  • Мнения: 22 476
Здравейте на всички.)))

Днес за малко заваля, но утре се надявам да е хубаво времето.

Има ли желаещи да се видим и да се разходим в Кайлъка....преди обед, или след обед. )))

# 253
  • Мнения: 5 026
Ооо,Гретхен, здрасти  Hug Мисъл ми беше, че нито те срещам някъде, нито се вписваш тук. Нека все така да си добре  Peace

Има ли желаещи да се видим и да се разходим в Кайлъка....преди обед, или след обед. )))
Може, казвай кога или пък утре напиши. Стига да не вали, ще ми е приятно  Grinning

# 254
  • Мнения: 22 476

 Може, казвай кога или пък утре напиши. Стига да не вали, ще ми е приятно  Grinning

Ами за мен е без значение дали преди обед или след обед, но предполагам, че за майките с деца е по-различно. )

Общи условия

Активация на акаунт