ПЛЕВЕНСКА майска

  • 11 480
  • 273
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 814
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА НАТАЛИЯ ВИКТОРОВНА!

МНОГО ЗДРАВЕ, ЩАСТИЕ И ДА Й НОСЯТ РАДОСТ И УДОВЛЕТВОРЕНИЕ ТРИМАТА Й МАЛКИ МЪЖЕ!

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН И НА ТАТКОТО НА  VALIA!

ДА Й Е ЖИВ И ЗДРАВ!

# 31
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 828
Момичета,вие всяка година ли си правите цитонамазка?Аз не съм правила от близо три години и доктора ми каза,че не бива така,трябва всяка година.
И аз така, все отлагам и за кога Embarassed

И аз така Blush

Взела съм си направление и само ще трябва да си запиша час. Също малко ме е шубе.

# 32
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Взела съм си направление и само ще трябва да си запиша час. Също малко ме е шубе.
Гледай да не ти изтече срокът на направлението, че лекарите и без това трудно  ги дават. Naughty

# 33
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 828
няма проблем с направлението, взех си го миналата седмица, и мисля да го използвам в петък Peace

# 34
  • Плевен
  • Мнения: 238
Цитонамазката наистина е неприятна,но пък свършва за секунди има къде,къде по неприятни процедури.А за микробиологията дали се поема от здравната каса при бременност и ако не колко горе долу струва изследването,защото е задължително да направя с това бяло течение което ми се появи,а вече минаха 12-те седмици и мога да го лекувам.

# 35
  • Мнения: 5 026
Цитонамазката наистина е неприятна,но пък свършва за секунди има къде,къде по неприятни процедури.А за микробиологията дали се поема от здравната каса при бременност и ако не колко горе долу струва изследването,защото е задължително да направя с това бяло течение което ми се появи,а вече минаха 12-те седмици и мога да го лекувам.
Преди не се  заплащаше, но сега  Thinking

# 36
  • Мнения: 122
Имам нужда от съвета ви ,мамчета от Плевен  Моето слънце е на един месец и преди два дни педито ни прати  на първоначален преглед при ортопед.Очаквахме всичко да е ок,но ортопедът ни стресна.Гледа я на ехограф и заяви,че малката имала дисплазия на лявата ставичка,затова трябвало веднага да започнем да носим профилактични гащички.Оказа се,че могат да се купят само от едно място в Плевен и с тон,нетърпящ възражения,той менторски ни обясни къде да отидем и да ги купим.Много се притеснихме с тати,защото  наши познати имаха подобна диагноза,повече от една година детенцето им се мъчи със стремената на Павлик,за мен беше потресаващ факта,че ни очаква подобна съдба.На другия ден отидохме на месечна консултация и споделих с педито.Какво се оказа?Тя реагира много крайно.Попита ни дали не сме ги купили вече тези гащички и започна да ни разказва много интересни неща.Въпросният ортопед-Др.Тодоров-баща, работел със сина си Тодоров-син в Окръжна,и само те можели да гледат бебета на ехограф в Плевен.Схемата била следната.Първо хубаво ти се накарва,с цел да те респектира и после пуска бомбата,с диагнозата-праща те в конкретната фирма,за да купиш гащичките оттам,сруват 50лв,като взима процент за всеки продаден брой.После трябва да отидете да ви ги сложи.С това се изчерпват прегледите през касата.Следват обаче още минимално три-четири месеца носене ,в които се ходи на контрола всеки месец преглед с ехограф-30лв.Детенце се измъчва носейки това чудо и накрая се оказва че всичко е ок и проблема е решен успешно.с тази особеност,че е можело да минем без тези мъки. В крайна сметка не купихме въпросните гащички.Педито ни посъветва да изчакаме до следващата контрола,която се прави на четвъртия месец.Обясни ни че цялата мъка можело да се спести с леки упражнения сутрин и вечер,правилно носене на детенце и поставяне на една допълнителна пеленка между краченца.Но в главата ми остана да се върти въпроса дали постъпихме правилно като не купихме тези гащички?Ами ако на следващата контрола след три месеца се окаже,че наистина има проблем.За този тип заболявания се знае,че колкото по-рано започнат да се лекуват,толкова по-добре....Затова умолявам майчетата,който са имали контакт с въпросният ортопед да споделят опита си с мен.Не знам дали постъпвам правилно 


# 37
  • Мнения: 161
Здравейте! Hug
Честито на рождениците!
Да се включа и аз малко на лафче Grinning.
Цитонамазка- докато забременях си правех на всеки 6 месеца, но аз си имах и други проблеми,та трябваше,обаче не живеех в БГ, та всичко си ми го поемаше тамошната здравна каса Peace.
krasimira00- Микробиология на мен ми правиха в 8ми месец и нищо не ми взеха,освен онези 2лв такса, но ми взе пробата водещата ЖК и аз си я занесох в лабораторията.
Днес мислехме да си направим една разходка с Криска 1stroller и тъкмо приготвих количката, и като чух вятъра....айде обратно Crossing Arms, ама то на Дружба всички ветрове си правят събор,така че май не е нещо ново, но и аз като съм от скоро тук и не съм свикнала, на Сторгозия сякаш не беше така.
Една питанка: Confused: Вашите бебоци като бяха малки имаха ли затруднения с оригването?За нас това е "Мисия Невъзможна" и като се започне едно хълцане, все едно сме глътнали гумено пате  Stuck Out Tongue Winking Eye.

# 38
  • Мнения: 161
bochko, аз нямам опит с тези неща, но ако имате възможност, заведете бебчо например в София за второ мнение. Чувала съм, пък и чета по другите форуми, че в клиниката в Горна Баня има много добри специалисти. Просто парите дето ще ги дадете за тези 3-4 прегледа може да не ги спестите с ходенето до София, но може пък да си спестите много тревоги и бебчо да си е здравичко, което ти пожелавам от все сърце!Успех!

# 39
  • Мнения: 5 026
bochko, за пръв път чувам за подобна "манипулация" от страна на лекар. Не, че е невъзможно, но лично аз бих се допитала до друг лекар, та ако и да е в друг град, за да не съжалявате после (не дай Боже). Тук  компетентно мнение могат да изкажат Дикси и vesi@

Една питанка: Confused: Вашите бебоци като бяха малки имаха ли затруднения с оригването?За нас това е "Мисия Невъзможна" и като се започне едно хълцане, все едно сме глътнали гумено пате  Stuck Out Tongue Winking Eye.
не се притеснявай ,не се получава винаги оригването-и при Божидар беше така.

# 40
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Да ви кажа аз съм доволна от д-р Тодоров.Не сме имали проблеми.Мисля,че освен той и синът му друг не гледа деца на ехограф в Плевен.Нека и Дикси каже дали има някаква информация.

# 41
  • София
  • Мнения: 9 862
Не знам защо всяка сутрин ставам в 6 часа Crazy.ако ходех на работа и се налагаше да ставам,сигурно нямаше да мога да отлепя.
Я ми кажете-искам да купя за моите мадами една дъска за рисуване,но да е на статив.Преди време бях гледала в този големия детски магазин,където сега и Бриколажа.Никъде на друго място не съм виждала,а много искам да им взема.

# 42
  • Мнения: 1 951
Аз нищо не мога да кажа.Нямам представа има ли или няма подобна схема и дали е приложена при Бочко или не е. Може и да е приложена, ами ако не е? То няма какво толкова да му се умува и мъдрува - ако бях аз щях да отида да се консултирам с ортопед в София.

# 43
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 828
Добро утро!

Мисля че съм чела подобни неща в някои от темите за такива проблеми с ортопеди. Наистина е по-добре да се консултирате с друг лекар. Ако е вярно, че детенцето има проблеми, ще вземете навреме мерки. Ако не е вярно, ще се успокоите и ще дадете "свободно" на д-р Тодоров и повече няма да се консултирате с него. Аз също правих диагностика на Вики при него два пъти и не съм имала проблеми, но това нищо не означава.

Ама този вятър няма почивка. Днес отново ще вилнее. Много неприятно време. Дано да стихне до почивните дни.

# 44
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Имам нужда от съвета ви ,мамчета от Плевен  Моето слънце е на един месец ................
Няма какво да се чудиш или купуваш ортопедичните гащички, или хващаш колата и отиваш в Горна Баня. Там са най-добрите специалисти. Ссвен това е желателно профилактично да се носят тези гащи първите няколко месеца дори и да няма заболяване. Детенцето на зълва ми се оказа с дисплазия, но я откриха чак в четвъртия месец и се наложи да носи три месеца едни колани, след това й дадоха и гащички, които носи още известно време. Голяма мъка беше, постоянно беше с разкрачени крачета като жабче. Ако ги бяха пратили по-рано на контролен преглед щяха да си спестят много мъки и тичане по София всеки месец. Детето е щяло да се оправи само с носене на тези гащички, но това може да стане в първия или втория месец. И те ходиха първо при този лекар, който им каза, че детето трябва вднага да влиза в болница и лежи в гипсово корито, да му се изпъват крачетата вързани с бинтове и все такива ужасии. Ние роднините се поровихме в Интернет и намерихме много добри отзиви за клиниката в Горна Баня и те отидоха на преглед там. За щастие не се наложи детето да се лекува така както бе казал плевенския доктор. Сега малката ми племеница е много щастлива, тича, играе и изобщо не си спомня за коланите, които е носила.
Виж в тази тема, тя е специализирана за дисплазия, в нея майките са много запознати, ще ти помогнат със съвети:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=58274.0;topicseen

Общи условия

Активация на акаунт