Мами вегетарианки, да се преброим и споделим.

  • 40 772
  • 788
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 371
Няма да стане, защото от Хеи не разрешават да се внасят домашноприготвени неща...
Това не го знаех. Ами значи и да се дава, и да не се дава - в един момент те все ще се нахранят с месце.  newsm78

# 16
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Аз не съм вегетарианка, но не ям месо. Просто, защото не ми харесва. Но не бих се отказала от млякото, под каквато и да е форма. Била съм и веганец, но млякото много ми липсваше. Когато бях бременна, всички ме изяждаха за това, че не ям месото, заради бебчето. Сега си налагам да ям риба и бяло пилешко месо, единствено заради кърмата. Все пак детето ми почти 6 месаца вече е кърмено и не искам нищо да му липсва. Не съм се замисляла за месното захранване, но ако не иска пюренца от месо - няма да го насилвам. Но и няма да му отнемам избора ....
Бих искала да Ви попитам - какво означава да му отнемате избора?

# 17
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Мами не искам да ви питам правилно или не е това детето да не яде месо, вие като родители преценявате сами.
Чудя се  обаче как ще решите проблема, като станат по-големи и тръгнат на детска градина дали някой ще се съобразява с това и ще им готви отделно за тях - аз не мисля че е възможно.
Аз мога да кажа със сигурност как ще си реша проблема с детската градина, за другите не знам!Няма въобще да ходи на детска градина Grinning Не мисля, че това ще пречи на социалната му адаптация - извън детската градина също има много деца, той и сега общува с връстници, въпреки, че не посещава обществени заведения(ясла,градина и тн.)

# 18
  • Мнения: 46 535
Не обичам месо, по принуда ям пиле и риба, иначе ми се връщат силните менструални болки Confused ако някой има опит с подобно нещо, нека ми каже от липса на какво е и как мога да си го набавям, освен с месото  Tired

Бих искала да Ви попитам - какво означава да му отнемате избора?

Означава да му се предложи всичко, подходящо за сътветната възраст, а детето самО да определи иска лили не.

# 19
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Бих искала да Ви попитам - какво означава да му отнемате избора?

Означава да му се предложи всичко, подходящо за сътветната възраст, а детето самО да определи иска лили не.
[/quote]
Ако детето може да определи само, май няма да има нужда от родители...или бъркам newsm78 До определена възраст, родителите решават, какво да яде детето им.Както вегетарианците така и месоядците налагат на детето своят избор!
Ами в отговор на написаното от Вас ще Ви предложа един опит, ако може така да се нарече.Сложете до детето си една ябълка и едно зайче и гледайте, към кое ще посегне да си хапне...и сама ще разберете какъв е естественият избор на всяко дете поставено пред избор!, не само на децата на вегетарианците Wink

# 20
  • Мнения: 46 535
... Сложете до детето си една ябълка и едно зайче ...

Ние у нас не ядем живи животни.

# 21
  • Мнения: 1 371
.....Но и няма да му отнемам избора ....
Бих искала да Ви попитам - какво означава да му отнемате избора?
Когато дойде времето на месните пюренца - предлагам ги. Ако той не ги яде - здраве да е. Няма да го насилвам. Бебетата, дори и толкова малки, имат предпочитания, вкус и т.н.. Но няма да го лиша от удоволствието да яде нещо, само защото аз (майката му) не харесвам.
 Peace

# 22
  • Мнения: 490
интересна тема Peace Аз хапвам отврема навреме месо, но мъжът ми е вегетарианец и се чудим в момента как е най-правилно да постъпим с дъщеря ни. Ще следя с интерес темата, дано успея да намеря правилното решение

# 23
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
"Сложете до детето си една ябълка и едно зайче и гледайте, към кое ще посегне да си хапне..."
bloodywhite това беше много свежо  Peace Joy.

# 24
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
... Сложете до детето си една ябълка и едно зайче ...

Ние у нас не ядем живи животни.
Е, сигурно не ядете, не се и съмнявам!
Зайчето е деликатес, когато му липсва козината, главата, сложено е в лъскава опаковка...иначе е "ох, колко е сладко, мамо ще ми купиш ли да си гледам"... А всъщност и в двата случая е едно и също.Дали детето ще поиска да си гледа парче заешко месо?
Бих искала, без да попитам автора, да цитирам Плутарх, а именно "Нима наистина питаш, защо Питагор се е отказал от месото?Аз лично, по скоро се чудя, в какво психическо състояние е бил този, който пръв е поднесъм към устата си окървавената плът и е докоснал с устни трупа;какви обстоятелства са го принудили да подреди върху масата си мъртви, разлагащи се тела и да нарече "храна", това което до скоро е мучало и блеело, движело се е и е дишало...Защото не ядем вълци и лъвове,които застрашават живота ни,а убиваме безобидни, покорни създания, които не могат да ни сторят никъкво зло!Заради парче плът ние ги лишаваме от слънце,светлина и живот, на които те имат същото право, както и ние." И след тази констатация Плутарх отправя открито предизвикателство, към всички които ядат месо : "Ако сте толкова сигурни, че животните са предназначени за ваша храна, тогава сами убийте това същество, чиято плът искате да изядете.Но го убийте с голи ръце и зъби, не с тояга, сатър или брадва!"
Бих искала да попитам, кое дете, ще направи избора си да убие, животно, за да се наяде?Дали както казвате, "само да определи иска ли или не", детето ще убие, за да си хапне, или ще намери друго, за да си хапне?та в този смисъл, как мислите, какъв ще бъде избора му?
А ето тук, малко мисли на знаменити вегетарианци, от "време оно" до днес...
http://vegetarianstvoto.hit.bg/VIPs.html

# 25
  • Мнения: 22 452
Това че родителят е направил личен избор с какво да се храни - било то да е вегетарианец или не, не означава, че трябва да налага собственото си мнение върху децата.
Изписани са много тонове статии и т.н. за ползата и вредата от вегетарианството. Вярно е, че има цели племена, които са изцяло вегетарианци и други, които се прехранват изцяло с месо. Но те се намират в някаква изолирана среда и това е стил на живот за всички тях.
Не може да се лишава едно дете и да му се забранява да яде нещо, щом то не е вредно за него.
Не мисля, че месото по някакъв начин е навредило на някого досега.

А и всички, които са вегетарианци са направили избора си на един съзнателен етап от техният живот, когато са можели да се информират за това, което правят и са на достатъчно години да взимат решенията си сами.
Едва ли всички, които коментират в момента в тази тема са станали вегетарианци по желание на родителите си.
Така че не смятам, че стила на живот и начина на хранене на родителите трябва изцяло да се налага на детето.
Ние не отглеждаме деца, за да ги правим наши копия и да искаме сляпо да следват избора, който ние сме направили.

# 26
  • Мнения: 46 535
bloodywhite, включих се в темата, за да задам въпрос, не да обсъждам менюто на разни писатели и философи, те са си башка луди, дето има една дума  Laughing ако някой може да ми помогне, благодаря  Hug

# 27
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Това че родителят е направил личен избор с какво да се храни - било то да е вегетарианец или не, не означава, че трябва да налага собственото си мнение върху децата.
Изписани са много тонове статии и т.н. за ползата и вредата от вегетарианството. Вярно е, че има цели племена, които са изцяло вегетарианци и други, които се прехранват изцяло с месо. Но те се намират в някаква изолирана среда и това е стил на живот за всички тях.
Не може да се лишава едно дете и да му се забранява да яде нещо, щом то не е вредно за него.
Не мисля, че месото по някакъв начин е навредило на някого досега.

А и всички, които са вегетарианци са направили избора си на един съзнателен етап от техният живот, когато са можели да се информират за това, което правят и са на достатъчно години да взимат решенията си сами.
Едва ли всички, които коментират в момента в тази тема са станали вегетарианци по желание на родителите си.
Така че не смятам, че стила на живот и начина на хранене на родителите трябва изцяло да се налага на детето.
Ние не отглеждаме деца, за да ги правим наши копия и да искаме сляпо да следват избора, който ние сме направили.


Мисля, че началният постинг е достатъчно ясен, т.е. идеята на темата е да си споделяме опита и обменяме информация, а не да обсъждаме и да се убеждаваме, за или против вегетарианския начин на хранене.

Последна редакция: пт, 22 юни 2007, 22:39 от kk

# 28
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Mirama бих искала да споделя относно това, което сте изписала - да права сте, че никой на никого не трябва да налага!За щастие или не, до някъква възраст децата са силно зависими от родителите си и щем не щем се налагаме WinkАз лично станах вегетарианка на 6 годишна възраст, по свое собственно и твърдо желание... е никой не ми е налагал да ям месо - имам супер демократична майка, която ме подкрепи, но да не обяснявам колко бой съм изяла от "доброжелатели", които са били убедени, че месо трябва да се яде!Един единствен човек в живота ми, даде избор да се храня както намеря за добре - майка ми!Всички останали се опитаха да ми отнемат този избор!
както казвате изписани са тонове статии за ползата и вредата от вегетарианството!Е от опит мога да кажа, че поне половината - за вредата, са абсолютни глупости!Над милиард и половина души в света са пълни вегетарианци,има много вегани, също и много суровоядци и според много от статиите,описващи вредата от вегетарианството, тези хора трябва да са едва ли не ходещи трупове, защото не могат да си набавят "незаменими" аминокиселини, наскоро чух смешната констатация(в друг форум), че освен с месо по друг начин не може да се набави витамин Д,Б комплекс,Ц и Е.
Наистина говорейки за вегетарианство, не може в никакъв случай да се дават като пример "изолирани племена с такъв стил на живот"!
Ако не мислите, че месото е навредило по някакъв начин на някого, поразровете се в интернет - потърсете комплексни статии "за и против вегетарианството".
Аз лично смятам, че всяка от нас иска да даде най - доброто на детето си!Ако Вие смятате за най - добро едно нещо - давате на детето си, аз смятам за най - добро друго нещо - давам на моето...
То по принцип и антибиотиците (не) са вредни, но доста е изписано, колко са (не) препоръчителни...

# 29
  • Мнения: 22 452
Аз не осъждам никого, нито привържениците на вегетарианството, нито тези, които консумират месо.
Не смятам, че един родител дори от най-ранна детска възраст може да се наложи над детето си. Децата си имат свои предпочитания от съвсем малки.
Ти самата казваш, че на 6г си избрала да си вегетарианка, но никой не ти е наложил това.

Общи условия

Активация на акаунт