Частна АГ клиника в Стара Загора?

  • 64 205
  • 315
  •   1
Отговори
# 45
  • северно море
  • Мнения: 321
Като ще си говорим с факти, то нека да не са от натъкмистики Naughty
По т.1 бихте ли ми казали при колко от изражданията с медицинска намеса се достига до усложнения? Като процент в съотношение към тези без намеса.
Много е хубаво да лъжеш и мажеш, като кажеш, че се съкращавало времето наполовина. За кого? За вас, дето искате да претупате една природна работа и да я вършите насила? Или за родилката, която се мъчи двойно повече от насилствените контракции, вместо да оставите всичко по естествен път да се развие.
По т.2 мога много яко да споря. Когато бях във ваната, си бях през цялото време на монитор за отчитане контракциите и тоновете на бебето. Каква е техниката, с която тук разполагат  - нямам идея, но това е обикновена селска клиника в края на Германия. Така че си направете за вас изводите.
По т.3 това са стандартните усложнения, които могат да се получат и при намесено раждане. Или се лъжа? И май процентите там са доста по-различни. Защо не ги изнесете, просто да ги сравним, а?
По т.4 - пълна глупост. Който и акушер-гинеколог, израждал във вода и запознат отблизо с метода, попитате, ще ви отговори, че опасността от удавяне е мит. Бебето живее 9 месеца във вода и ако го нямаше инстинкта да подтиска дишането, докато е там, няма как да оцелее Laughing Едва, когато излезе навън, усети досега на кожата с въздуха, тогава започва да диша. И да не забравяме, че докато не проработят дробовете, бебето бива снабдявано с кислород през пъпната връв. Или са ми закърнели познанията по медицина?
По т.5 - напълно прав. Следващото пак бих избрала да е във вода. И мога да правя сравнение - първото ми раждане е на сухо. Но пак без медицинска намеса. По правилник - на легло. Laughing
По т.6 бих искала да попитам, според вашите колеги в България останаха ли жени в нерискови групи? Mr. Green
По т.7 - абсолютно прав. И като са нужни толкова малко инвестиции, защо не се прилага? Защото май ви мързи и е по-лесно да пуснете системата окситоцин, да оставите родилката да се мята и да ходите да си пийнете поредната порцийка със салатка Wink
По т.8 не ме карайте да вадя статистиката на нашата селска болница. И на цялата ни провинция. Щото е смешно да пишете 1%. Ваната се ползва не само за израждане, а и за прекарване на голяма част от изгонващия период в облекчително за родилката положение.
Напълно подкрепям smile3501 smile3501 smile3501

# 46
Мисля,че излязохме от добрия тон на дискусията.Така е когато правиш скрита реклама във форумите на бременните жени за една или друга болница.Аз също правя реклама,но не се крия под псевдоним на "родила многократно в селска болница в Германия".
Също така нямам навика да давам квалификации за някои когото не познавам.
   Предлагам на всички жени които ни четат да се съобразяват преимуществено с лекарите на които имат доверие,а информацията по форумите да обогатява предимно основната им култура.

   И сега специално за Вечерница:

   Уважаема Госпожо/Господине/Колега,
   Сигурен съм,че повече от Вас съм ползвал тоалетни където по стените висят картини и други произведения на изкуството.

# 47
  • Мнения: 11 317
Да, докторе, позна - колега съм. Мед. сестра.
Дори имаме общи познати - семейство Доневи (Малка Верея).
Не се крия под някакъв си псевдоним, хората от Стара Загора, които живо се интесуват от темата, ме познават лично.
Лошото е, че човек със вашата слава, малко трудно ще му хванат вяра точно тези заинтересовани хора.
По-добре беше вашите колеги, преки участници в организирането на това добро дело, да си направят сами рекламата тук.
Това за тоалетните беше майтап, ама май не носите на такъв. Wink
Помолих за статистики - моля да ги извадите. Ние сме умни и ще си направим сами изводите, нали?

# 48
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Приканвам ви да спазвате добрия тон в темата...!

# 49
  • Мнения: 88
Хора, дайте да си говорим по темата - обсъждайте си "ражданията във вода" с лични съобщения. Нас ни интересува болницата, която все още няма тази "опция", така че мисля, че трябва да обсъждаме съвсем други неща, а не кой да си окача дипломата в тоалетната и кой не! Всички които следят тази тема не са заинтересовани от вашия спор! Аз лично съм много доволна и благодарна на д-р Трифонов, че се включи към Нас и ни дава информация която със сигурност ни касае всички и е достоверна, така че мисля че можем само да му благодарим.
Благодаря и на всички други, които могат да помогнат с информация, улесняваща всички решили да раждат в частната клиника! Успех и леко раждане на всички които им предстои!
   bouquet  bouquet  bouquet

# 50
  • северно море
  • Мнения: 321
Естествено,4е лекарят 4иято е клиниката ще сипе суперлативи.Логи4но е.Единственият лекар за когото мога да кажа 4е е страхотен профисионалист за мен е д-р.Даков.Мое мнение и незадължавам никой с него.Ами да е 4естита новата клиника.Аз родих в Алкмаар в градка болница и дано не ми се налага да раждам в Бг   пък      било то и в 4астна клиника.Желая много успех Peace

# 51
  • Мнения: 619
Стана ми интересно и се записвам.

# 52
  • Мнения: 11 317
Хора, дайте да си говорим по темата - обсъждайте си "ражданията във вода" с лични съобщения. Нас ни интересува болницата, която все още няма тази "опция", така че мисля, че трябва да обсъждаме съвсем други неща, а не кой да си окача дипломата в тоалетната и кой не! Всички които следят тази тема не са заинтересовани от вашия спор! Аз лично съм много доволна и благодарна на д-р Трифонов, че се включи към Нас и ни дава информация която със сигурност ни касае всички и е достоверна, така че мисля че можем само да му благодарим.
Благодаря и на всички други, които могат да помогнат с информация, улесняваща всички решили да раждат в частната клиника! Успех и леко раждане на всички които им предстои!
   bouquet  bouquet  bouquet
Не искам да се заяждам, но опцията раждане във вода, за която попитах, разгорещи спора между двама специалисти.
И тъй като ти също се интересуваш какво аджеба предлага тази клиника, аз задавам конкретни въпроси.
Тази клиника какви възможности предлага на родилката за облекчение на болките по естествен път - хомеопатия, иглотерапия? Предлага ли се възможност за движение, избор на различни позиции, използване на надуваема топка, трикрако столче, римска люлка или въже?
Или се разчита изцяло на традиционната консервативна медицина с наблягане на употребата на окситоцин и простагландини?
Ще се радвам много, ако получа компетентни отговори, а не само мижидателажем! Wink

# 53
  • Мнения: 21
BRAVO za novata klinika! I trimata doktori sa perfektni !D-r Hristov,d-r Trifonov i d-r Dakov! Ne moje da se govori ,che tozi ili onzi d-r e №1.Vinagi ima dovolni i nedovolni.Chuvala sam i hubavi i ne tolkova hubavi neshta za tezi d-ri,no az specialno sam mnooogo dovolna i ot trimata.I dano da vzemat za akusherki Asia I Veseto,che da e super.

# 54
Аз също съм чувала  това че и тримата доктори и д-р Христов и д-р Даков и д-р Трифонов са добри специалисти но за да се свържеш примерно с д-р Христов трябва доста да почакаш за час...тъй като  даже и във частната клиника приема само понеделник и четвъртък следобяд...поне така ми отговориха от регистратурата.А момичета бихте ли ми казали как да се свържа с д-р Даков тъй като съм бременна в ШЕСТИЯ месец и искам да се консултирам с него.Благодаря ви предварително... :preggo newsm51

# 55
# 56
Благодаря ти "сладка хапка" много ти благодаря за бързия отговор. Laughing

# 57
# 58
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
Като няма какво да кажете поне не пускайте емотиконка..това е вид спам.

# 59

Общи условия

Активация на акаунт