ПОМОЩ-Ревматоиден артрит в много ранна възраст

  • 380 523
  • 1 509
  •   1
Отговори
# 1 455
  • София
  • Мнения: 869
sisonela биологичните лекарства са най-доброто и с най- малкото странични ефекти за момента.
грешиш че са нови, напротив. някой са вече повече от 10 години на пазара и имат доста добри показания. със сигурност имат странични ефекти но са много по-малко в сравнение с метотрексата, арава, златни соли или кортикостероиди. пробвала съм всичко. сега само биологично средство ми остана и съм сигурна че ще ми помогне. чета много добри отзиви за тях.

# 1 456
  • Мнения: 20
За кое  биологично средство има добри отзиви?На мен  ми предлагат Енбрел или Хумира, но се колебая, защото искам да имам дете, макар и не точно сега,притеснява ме факта, че никой не ми казва за колко време е лечението и колко време след това би се очистил организма от тях. Чувала съм  и ,че май трудно се спират или по точно като се спрат при добър резултат, болестта пак се възвръща т.е. действат по време на лечението само,,,дано не е ката де. Ако почнеш с тях - пиши как ти действат, макар че всеки организъм е различен.

# 1 457
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
sisonela биологичните лекарства са най-доброто и с най- малкото странични ефекти за момента.
грешиш че са нови, напротив. някой са вече повече от 10 години на пазара и имат доста добри показания. със сигурност имат странични ефекти но са много по-малко в сравнение с метотрексата, арава, златни соли или кортикостероиди.
 пробвала съм всичко. сега само биологично средство ми остана и съм сигурна че ще ми помогне. чета много добри отзиви за тях.

Докато не сте пробвала с хомеопатия, не сте пробвала всичко, а е известно, че истинско излекуване при
алерги и автоимунни заболявания се постига с хомеопатия.

# 1 458
  • Мнения: 1 248
sisonela биологичните лекарства са най-доброто и с най- малкото странични ефекти за момента.
грешиш че са нови, напротив. някой са вече повече от 10 години на пазара и имат доста добри показания. със сигурност имат странични ефекти но са много по-малко в сравнение с метотрексата, арава, златни соли или кортикостероиди.
 пробвала съм всичко. сега само биологично средство ми остана и съм сигурна че ще ми помогне. чета много добри отзиви за тях.

Докато не сте пробвала с хомеопатия, не сте пробвала всичко, а е известно, че истинско излекуване при
алерги и автоимунни заболявания се постига с хомеопатия.

E аз и хомеопатия съм пробвала, за 6 месеца не успяха дори да ми свалят температурата и освен че заприличах на скелет, след това с много усилия ме стабилизираха ревматолозите. Ако нямаш личен опит с болестта, не препоръчвай. Peace

И за биологичните лекарства, не са панацея и за жени, които искат да имат деца не се препоръчват...На някои действат добре, на други не, за съжаление. Tired

# 1 459
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
При Класически хомеопат ли бйхте?

 Вижте и тук "Как да разпознаем добрия хомеопат?" 

  http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=8604

# 1 460
  • София
  • Мнения: 869
alexander недей да говориш така.
пробвала съм с хомеопатия.  три хомеопата смених  /все известни и добри/ и нищоооо. ставите продължаваха  да ми се надуват а болките да не говоря какви бяха. по-гадно беше дори от раждането ми:( ако имаш предвид нещо конкретно го сподели. защото при мене положението е доста зле вече- остеопения, ерозиа на места....

а иначе от френски специалист знам че Енбрела е ок и ако решиш да имаш дете няма проблем да го спреш и веднага да почнеш с опитите.

всички лекарства са гадни но все си мисля че биологичните са по-добро решение от кортикостероидите и метотрексата или арава.

аз също искам още поне 1 детенце и това беше причината да пробвам 2 години и половина всичко друго но не и лекарства. щом стигнах до жилене с пчели да пробвам.......и всичко имаше почти минимален ефект или никакъв.

# 1 461
  • Мнения: 20
Аз реших да изчакам още  малко и да си карам със старата терапия. Лекарите ми казаха, че тези биологични средства уж не пречели след като се спрат да имаш дете,,,да ама аз нещо не им вярвам. От тези лекарства печелят пари, според мен. Всички тези търговски посредници и т.н. нищо не е така просто. Аз пробвах с хомеопат преди време, но и там нещо не се получи...даже минимален ефект. А преди години постигнах ремисия от златните соли...,а те умишлено изчезват от пазара поради това, че са евтин продукт за лечение на фона на 600 лв. или пък още повече на месец за други препарати. Фармацефтиката няма сметка от излекувани хора, а от това те да влизат често в аптеките. Ще чета с интерес всички мнения за лечение.

# 1 462
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
sisonela   newsm10

# 1 463
  • София
  • Мнения: 869
sisonеla а какво е твоето леение в момента-какви лекарства пиеш?

# 1 464
  • Мнения: 20
Аз в момента имам проблем с коленни стави. Имам РА от 2 г. възраст. На метотрексат съм от м.март 2010г. по 20 мг седмично и злато от м.април 2010г., както и кортикостероид /медрол/ по 2т дневно и ако съм много зле ми поставят депо Дипрофос. И златото и метотрексата са бавно действащи ревматични лекарства /мин. 3-4 месеца са нужни/ така знам. За това много се  изненадах, че решиха да ме пускат на тези биологични средства, все пак според мен може да се изчака още. Аз бях на преглед в София, на Урвич сега през м.ноември. През м.март едвам ставах от леглото си, а сега си се движа нормално, но още имам локално оток - малък и се надявам, че ще спадне и той. Даже не отидох на тази комисия, която свикват за да решат какво да отпуснат. За сега това е моето решение, дано е правилно, но всеки си решава сам.

# 1 465
  • София
  • Мнения: 869
da  и на мене и предлагаха злато но се отказах. просто прекалено много са страничните ефекти. ти как се чувстваш от него?   кой ти го изписа?
а метотрексата не ми понесе преди време

# 1 466
  • Мнения: 20
За сега уж понасям всичко. Със златото съм лекувана преди години, а сега /тази година/ ми го изписаха на Урвич. Следя си кръвните показатели - за метотрексата - АСАТ, АЛАТ, Креатинин, левкоцити /ПКК/ да са в норма. За златото си следя основно да няма белтък в урината. Основно обаче забелязвам, че нещо се уморявам и взе да ми пада косата нещо - може би от метотрексата. Реших проблема за сега с шампоан Ревиталифт и пия разни ободряващи чайове и гледам да мисля позитивно. За автоимунните заболявания  това е много важно. Съжалявам обаче, че се разочаровах нещо от лекарите на Урвич. 

# 1 467
  • Мнения: 1
Сисонела - А ти колко ремисии си имала досега от началото на заболяването? Би ли описаля моля как е протекла болестта досега във времето - колко дълго са продължили ремисиите и какво се случва, когато започнеш да излизаш от ремисия. Какво усещаш първо и за колко време се влошаваш. За колко време се подобряваш после?

# 1 468
  • Мнения: 20
Аз съм с тази диагноза - РА от 1981г. и съм била на 2г. До пубертета съм пиела винаги лекарства - понягога кортизонови /при обострени състояния/, друг път противовъзпалителни нестероидни - за поддържане на състоянието. Точно в пубертета ми нещата се оправиха - нямах болки, отоци или други оплаквания, кръвните изследвания бяха добре. Лекарите тогава решиха да спра лекарствата - все пак като съм добре, защо да се товари организма. Имала съм есенно-зимния сезон леки болежки през годините, но пиех временно нещо и е отшумявало. Бях си така, но от 2009г. нещо се отприщи и сега още не мога да го надвия, но знам че ще отшуми пак. Просто артрита е непредвидим на моменти.

# 1 469
  • Мнения: 1
А сега на колко години си, ако не е тайна? И какво усети през 2009, свързваш ли избухването с нещо? Къде първо ти започнаха болките през 2009, за колко време се влоши? Какво ти предписаха през 2009?

Общи условия

Активация на акаунт