Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 6

  • 69 959
  • 435
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 78
Моля да ми кажете кои изследвания са най-показателни за проблеми с бъбреците ? Вчера направих на детенце ПКК и урина и ето някои  резултати, които ме притесняват :
Общ белтък 74 при реф. стойности от 58 до 80
Албумин       48                                        35 до 51
Креатенин   66                                             до 120
Урея             3,61                                          до 8,2
WBC /левкоцити/      12                       от 3,5 до 10.5
GR                              8.16                     от 2.1 до 6.4
Pct                           3.08                      от 1,0 до 2,5
Седимент - единични левкоцити
Останалите неща са в границите на посочените референтни стойности .
Моля за вашето мнение Praynig

# 31
  • Мнения: 19
Здравейте на всички!
Някой може ли да ми каже, дали може да се направи магнитен резонанс, вместо микционна цистография, защото съм чувала, че е болезнена за дечицата и много травмираща. Резонанса открива ли рефлукса?

# 32
  • София
  • Мнения: 213
Моля да ми кажете кои изследвания са най-показателни за проблеми с бъбреците ? Вчера направих на детенце ПКК и урина и ето някои  резултати, които ме притесняват :
Общ белтък 74 при реф. стойности от 58 до 80
Албумин       48                                        35 до 51
Креатенин   66                                             до 120
Урея             3,61                                          до 8,2
WBC /левкоцити/      12                       от 3,5 до 10.5
GR                              8.16                     от 2.1 до 6.4
Pct                           3.08                      от 1,0 до 2,5
Седимент - единични левкоцити
Останалите неща са в границите на посочените референтни стойности .
Моля за вашето мнение Praynig
Marafara от биохимията показателни за бъбреците са креатинин, урея и пик. киселина и общ белтък и албумин. На вас тези изследвания са ви абсолютно в норма.
Не знам за колко голямо детенце става дума?
WBC са левкоцитите, бели кръвни телца, които се повишават при инфекция, обикновено вирусна , но се повишават и при плач при взимането на кръвта, освен това за бебета и малки деца нормите са различни. Това се отнася и за GR - гранулоцити, които са клетки от диференциалното броене и при деца нормите са различни от цитираните от теб. Урината е абсолютно чиста, единични левкоцити е повече от норма .Така че, успокой душата .  Grinning 

# 33
  • Мнения: 78
Много ти благодаря, тази нощ ще успея да поспяспокойно. Но ще си направим консултация с нефролог ,че тези 8 години с диабет са си за плашене.... А между другото Мария е на 10 годинки.
Благодаря ти  Hug

# 34
  • София
  • Мнения: 213
Marafara, писах ти на лични. Спи спокойно и си направи консултацията с нефролог, който ще погледне бъбреците на ехограф, кръвните изследвания не могат да заместят това. Обърни внимание на захарта.  Hug
Хората живеят до дълбока старост с диабет, рпосто трябжа да е компенсиран / овладян/.
Между другото видях още една линийка и не знаех кое детенце си изследвала, защото за другото нормите за деца вече не са в сила  Wink

# 35
  • Мнения: 1 058
marychery от алергията ми прави алергична кашлица и има опасност от асма. Ходихме при него за мнение и той ми изтърси и за този ГЕР. Не стига, че бъбреци, алергия, увеличена трета сливица пък и ГЕР. Макар, че последното чесно казано нямам много време да му се притеснявам. Незнам при кой да го водя вече.

# 36
  • Мнения: 5 531
Ами аз водя Мария в Транспортна болница. Ние си оперирахме третата сливица минлия септември там, след безкрайните и боледувания, и неуспешно лекувана стрептококова инфекция. Много съм доволна. Без да искам да убидя някой, лично аз съм с особено мнение за Улевинов, може и да бъркам .

# 37
Здравейте мамчета,
Ели, много съжалявам че пак се налага да влизате в болница!
Ама ето го къде е вторник и от сърце ви желая - НИКАКВИ БОЛЕЖКИ И БОЛНИЦИ ПОВЕЧЕ -
това го желая и на всички ни!
Оох, така като ви слушам...и аз се наканих да заведем Малечко при Буева..дано да каже че не сме за операция...
незнам..от декември месец...откакто ни поставиха диагнозата(ВУР 2ст. в дясно) познайте дали съм спала спокойно и
дали съм могла да се израдвам наистина на първите срички на детенцето, на първите завъртания,
на сядането...все едно ми е в главата..все пипам челцето за температура... ужас.
Сега ще и звънна да си запазим час във 2-ра градска, стискайте палци, дано да има хубави новини!!!
И аз съм съгласна да се казва гласно за каква корупция става въпрос в нашето здравеопазване.
Лек ден и тази седмица само хубави новини за всички дечица!!!

# 38
Мами, прочетете това http://club.biberonbg.com/read.php?9,410301,page=1
Леле, настръхнах, ама е добре да знаем, за да пазим децата си.
Запазих час при Буева за следващата седмица, за тази нямаше свободни часове!

# 39
  • Мнения: 1 802
Здравейте, момичета! Аз съм щастлива  newsm44 вече сме си в къщи. Ще ходим само 3 дена на инхалации със вентолин заради лаещата кашлица. Ларингитна е  Tired Смятат, че е доста заслабнал имунитета покрай операцията и затова и се случва всичко това на Виктория  Tired
Сутринта дадохме стерилна урина, моля се да няма псевдомонас или каквато и друга бактерия да е  Peace Покрай всички тези неща, свързани със здравословното състояние на Викито май имам неотолжа нужда и аз от лекар ... психиатър  Joy

Благодаря на всички за пожелнията! Дай боже, вече никакви болници! Успешна седмица на всички ви!  Hug

# 40
Здравейте и от мен. От днес вече не съм гост, а вече регистриран член на форума. Явно проблемите на бебето ще се окажат по-сериозни отколкото очаквах, въпреки успокоенията на Анадолийска, че нищо не вижда на ехографа и че всичко било "перфектно". Въпреки това, обаче, бебето продължава да пишка на пресекулки и вече сме направили две уроинфекции. Искам да попитам майки, които са по-напред с материала възможно ли е да няма никакви съмнения на ехографа и въпреки това пак да има рефлукс или някакъв друг проблем. И другото е за лекарството Балкофен. Четох в предишните теми, че след даването на това лекарство децата преставали да пишкат на пресекулки. Какво точно е действието на това лекарство?
Ще ви бъда благодарна ако ми отговорите, защото вече съм на ръба на нервна криза (даже и отвъд)

# 41
  • Мнения: 1 802
стефканм , възможно е! Не всико се вижда на ехограф!  ВУР се установява само със микционна снимка ...  И щом пишка не пресекулки това може и да се окаже проблем  Rolling Eyes Направи си консултация със още един нефролог, няма да е излишно!
За това лекарство, незнам нищо. Но ще се включат майки, които са го давали те ще ти пояснят  Hug
А ти на първо време се успокой! Няма да решиш проблемите по този начин, а и бебчето ще усети че си нервна, а това не е добре за него! Дано притесненията ти са излишни! Желая ти го все сърце!  Hug

И аз да те попитам нещо. Анадолийска вече не преглежда ли във поликлиниката към педиатрията? Само във МЦ ''Борола? Моя позната иска да води детенцето си при нея, та да и кажа ако само там преглежда вече.

Последна редакция: пн, 19 мар 2007, 12:40 от Елеонора_76

# 42
Благодаря ти, Ели. С кой нефролог ще ми препоръчаш да се консултирам?

# 43
  • Мнения: 1 802
стефканм, ние водихме Викито при Лилова. Тя сега работи във педиатрията в Токуда и приема за прегледи пак там. Прегледа е 30 лв. От регистратура си вземаш картонче и се качваш в кабинета и. Това е! За Буева нямам впечатления, не сме правили консултация при нея. Лилова е внимателна, поне по моите наблюдения. Като се усъмни при нас за проблем, задължително поиска да направим и консултация със уролог и ни прати при д-р Момчилов. Смея да ти я препоръчам  Simple Smile Поне при нас не направи нищо на своя глава, без да е чула и мнението на уролог ...

Последна редакция: пн, 19 мар 2007, 13:30 от Елеонора_76

# 44
  • Мнения: 1 058
Стефканм Вики ми пишка на пресекулки и ми казаха нещо за пикучния мехур, но нищо не разбрах. Изследването за стеснение на уретера не му го направиха.
marychery при кой ходихте в транспортна болница? Чувала съм, че там има добър специалист УНГ.

Общи условия

Активация на акаунт