Чийз кейк?

  • 28 710
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
Цитат на: Valeria

А някой има ли рецептата за блат от маслено тесто случайно?

Имам много рецепти, преди време ги свалих от интернет, но така и не остана време да ги преведа, камо ли да ги изпробвам. Ако четеш на английски или руски, да ти ги пратя ли по e-mail-а?

# 16
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Валерия, втората рецепта, която съм ти дала е с печене.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: Erica
Валерия, втората рецепта, която съм ти дала е с печене.

Е да ама онова се пече барабар с крема отгоре. Значи ако това тиклявото го бях опекла щеше да се получи желаният резултат така ли?
Защото тя смеската ми е както ти си я дала, само дето аз реших, че мога да не пека.

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Чийзкейка, който аз правя (но нямам рецептата при мен) се пече на 2 пъти - първо малко се запича блата (който е от бисквити и масло), после - заедно с крема.
Точната рецепта нямам, но можеш да импровизираш - блатът е от бисквити и масло; бисквитите смляни, полети с масло - можеш да го изсипваш на порции, за да не дойде в повече, бъркаш добре, после с лъжица го притискаш максимално към дъното на формата, да стане сбит. Леко пекваш за няколко минути. Отгоре крема избери от някоя от другите рецепти; аз ползвам обикновено крема сирене, българско; правила съм и с извара с малко кисело мляко за гладкост, също става. Слага се върху блата (който е равен, не се разстила по стените) и пак се запича.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Ясно. Значи грешката ми е, че не го пекнах. Изкушавам се сега да махна крема отгоре и да го запека за малко за да видя какво ще се получи Neutral Face

# 20
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Цитат на: Taneto
Това, което аз съм яла в тукашната Неделя е много трудно да се нарече чийзкейк.

Ето ти един мой вариант, бих казала почти класически:

Основа:
250 гр. орехови бисквити
(използвам ореховите на Победа, макар че те са по 190 гр. пакетчето, просто слагам около 1 пакет и половина);
100 гр, разтопено масло;
щипка канела;
щипка индийско орехче.

Бисквитите се смилат с някаква машинка на прах и се омесват с маслото и подправките. Отваряща се форма с диаметър 20-24 см (не повече) се "опакова" по дъното и стените. Поставя се в хладилника за 30 мин. да се стегне.

Пълнеж:
500 гр. извара се бият с миксер до хомогенизиране. Добавят се 180 гр. пудра захар (не обикновена!!!) и продължава да се бие. Добавят се 1 ванилия и 1 с.л. лимонов сок. 4 яйца се добавят едно по едно, т.е. едва след поемането на първото яйце се слага второто и т.н. Сместа се изсипва в тавичката и се пече около 1 час на 180 град. След опичане може сместа малко да се клати, не е проблем.

Оставя се да изстине.

Глазура
Използвам половин бурканче конфитюр, около 150 гр., което ако има нужда се подслажда с 2-3 с.л. захар (зависи от какво е конфитюра. Аз използвам вишни и боровинки основно).
1 пакетче желатин се разтваря според упътването и се добавя към конфитюра, разбърква се добре и се полива върху изстиналия чийзкейк. Добре е да престои няколко часа преди консумация, за да се стегне желето.
Ако остане, от следващия ден се съхранява в хладилник.

Ето снимка:


http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=2105&AlbumId=5778& … mp;PhotoId=196578

Аз си харесах най-много тази рецепта и скоро мисля да я пробвам  cook и после   Hamburger

# 21
  • Мнения: 2 609
Цитат на: Taneto
Това, което аз съм яла в тукашната Неделя е много трудно да се нарече чийзкейк.

Ето ти един мой вариант, бих казала почти класически:

Основа:
250 гр. орехови бисквити
(използвам ореховите на Победа, макар че те са по 190 гр. пакетчето, просто слагам около 1 пакет и половина);
100 гр, разтопено масло;
щипка канела;
щипка индийско орехче.

Бисквитите се смилат с някаква машинка на прах и се омесват с маслото и подправките. Отваряща се форма с диаметър 20-24 см (не повече) се "опакова" по дъното и стените. Поставя се в хладилника за 30 мин. да се стегне.

Пълнеж:
500 гр. извара се бият с миксер до хомогенизиране. Добавят се 180 гр. пудра захар (не обикновена!!!) и продължава да се бие. Добавят се 1 ванилия и 1 с.л. лимонов сок. 4 яйца се добавят едно по едно, т.е. едва след поемането на първото яйце се слага второто и т.н. Сместа се изсипва в тавичката и се пече около 1 час на 180 град. След опичане може сместа малко да се клати, не е проблем.

Оставя се да изстине.

Глазура
Използвам половин бурканче конфитюр, около 150 гр., което ако има нужда се подслажда с 2-3 с.л. захар (зависи от какво е конфитюра. Аз използвам вишни и боровинки основно).
1 пакетче желатин се разтваря според упътването и се добавя към конфитюра, разбърква се добре и се полива върху изстиналия чийзкейк. Добре е да престои няколко часа преди консумация, за да се стегне желето.
Ако остане, от следващия ден се съхранява в хладилник.

Ето снимка:


http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=2105&AlbumId=5778& … mp;PhotoId=196578



Добре изглежда,но и другата торта над салатата-Часовник,ми изглежда вкусна  Yum ,Тане,би ли споделила каква е  party002
Валерия,извинявай,че се намесвам Embarassed

# 22
  • Мнения: 373
Момичета пускам ви две рецепти за подобни на чийз кейка сладкиши. Не съм ги пробвала, ще чакам отзиви.
Топла сиренена торта
---------------------------------------------------------------------
1. Загрява се фурната до 180г С
2. Разбиват се 5 жълтъка + 750г сирене (маскарпоне/рикота/извара/обезсолено прясно сирене) + 1 ч.ч. захар + пакетче ванилия + 3 с.л. грис (или брашно с бакпулвер) + 100 г стафиди + 200 г сметана + настърганата кора от 1 лимон.
3. Разбиват се 5-те белтъка на сняг и внимателно се добавят към горната смес.
4. Изсипва се в намаслена тавичка (или покрита с намаслена хартия) и се пече около 45-50 минути на умерена фурна.
5. Поднася се топла.


Пай със сирене върху орехова подложка (италиански пясъчен деликатес)
-------------------------------------------------------------------
1. Загрява се фурната до 180г С
2. Смилат се 3,5 ч.ч. орехи (доста, ама си заслужава)и се смесват с 1 ч.ч. захар + 100 г стопено масло. Разстила се с помощта на лъжица в намаслена тавичка (или покрита с намаслена хартия), притиска се.
3. Запича се за 8-10 минути, изважда се от фурната и се покрива с крем от 500г сирене (маскарпоне/рикота/извара/обезсолено прясно сирене) + 200г сметана + 2 яйца + 1.5 ч.ч. захар + 3с.л. нишесте + ванилия + бадемова есенция.
4. Пече се още 30 минути. Изстудява е.
Внимание: Подложката е ронлива

# 23
  • Мнения: 3 927
искрице, няма да стжаляваш, гарантирам ти около 99% Wink

рецептата е преведена от специално немско издание за чийзкейкове, имаше поне 50-60 вида, аз си харесах около 10-ина....
Опаковането на формата е много лесно, защото тестото става малко като пластелин и се работи лесно с ръце.

buubinka,

тортата, който цитираш е прословутата Лунна торта, която аз разкритикувах в едноименната тема. Ако ти се чете, прерови "лунната" тема Wink . А изгледжа що-годе добре, защото без украса мяса на ......да не казвам, че модераторите ще ми спрат достъпа Wink . Пробвай, на теб може и да ти хареса. Много мами се изказаха прехласнато за нея....

# 24
  • Мнения: 217
Цитат на: Taneto
Това, което аз съм яла в тукашната Неделя е много трудно да се нарече чийзкейк.

Ето ти един мой вариант, бих казала почти класически:

Основа:
250 гр. орехови бисквити
(използвам ореховите на Победа, макар че те са по 190 гр. пакетчето, просто слагам около 1 пакет и половина);
100 гр, разтопено масло;
щипка канела;
щипка индийско орехче.

Бисквитите се смилат с някаква машинка на прах и се омесват с маслото и подправките. Отваряща се форма с диаметър 20-24 см (не повече) се "опакова" по дъното и стените. Поставя се в хладилника за 30 мин. да се стегне.

Пълнеж:
500 гр. извара се бият с миксер до хомогенизиране. Добавят се 180 гр. пудра захар (не обикновена!!!) и продължава да се бие. Добавят се 1 ванилия и 1 с.л. лимонов сок. 4 яйца се добавят едно по едно, т.е. едва след поемането на първото яйце се слага второто и т.н. Сместа се изсипва в тавичката и се пече около 1 час на 180 град. След опичане може сместа малко да се клати, не е проблем.

Оставя се да изстине.

Глазура
Използвам половин бурканче конфитюр, около 150 гр., което ако има нужда се подслажда с 2-3 с.л. захар (зависи от какво е конфитюра. Аз използвам вишни и боровинки основно).
1 пакетче желатин се разтваря според упътването и се добавя към конфитюра, разбърква се добре и се полива върху изстиналия чийзкейк. Добре е да престои няколко часа преди консумация, за да се стегне желето.
Ако остане, от следващия ден се съхранява в хладилник.

Ето снимка:


http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=2105&AlbumId=5778& … mp;PhotoId=196578
Тане в момента правя твоя чийзкейк ,тъкмо го сложих във фурната .Като го опитаме утре ,/че тогава мъжа ми има рожден ден /ще пиша харесал ли ни е.
Като чета рецептата и видях какво се получава мисля ,че ще ни хареса.Благодаря за прекрасната рецепта!

# 25
  • Мнения: 2 609
Цитат на: Taneto


buubinka,

тортата, който цитираш е прословутата Лунна торта, която аз разкритикувах в едноименната тема. Ако ти се чете, прерови "лунната" тема Wink . А изгледжа що-годе добре, защото без украса мяса на ......да не казвам, че модераторите ще ми спрат достъпа Wink . Пробвай, на теб може и да ти хареса. Много мами се изказаха прехласнато за нея....

Ааа,нея я четох,значи това е тя,ще се пробва,само да намеря някой да ми гледа детИто Grinning

# 26
  • Мнения: 1 116
Eто рецептата по която аз правя чийзкейк. Беше постната в дир-а преди доста време от Поли. Все съм си мислила че направата на чийзкейк е голяма играчка, но тази рецепта ми се видя лесна, реших да опитам и взе че се получи от първия път Simple Smile
Чизкейк:

За основата:

2 ч. раздробени сухи ибсквити (graham crackers)
1/2 ч.л. мляна канела
1/2 ч (113 гр.) разтопено масло

Крем:

450 гр. крем сирене стайна температура
1 ч. захар
3 яйца
1 ч.л. ванилен екстракт
кората на 1 лимон настъргана на дребно
450 гр сметана,желателно по-гъста

Също ще ни трябва разглобяваща се форма за торта 23 см.,алум. фолио и голяма форма за водна баня.

За основата:
В комбайна раздробяваме бисквитите и разбъркваме с маслото и канелата.На дъното на формата постиламе кръгче от пергаментна хартия и разстиламе сместа както по дъното,така и от страни.Утрамбоваме добре и слагаме в хладилника.

Приготвяне на крема:

Разбиваме с миксер на ниска скoрост крем сиренето,добавяме захарта и продължаваме да разбиваме докато сместа не стане гладка.Добавяме яйцата едно по едно,ванилията и лимона.Най-накрая добавяме сметаната.Масата трябва да е добре смесена,но не прекалено разбита.
Изваждаме основата от хладилника,изливаме крема.Слагаме формата върху парче фолио (аз правя двойно),слагаме я заедно с фолиото в друга по-голяма форма или дълбока тава,която наливаме с гореща вода и слагаме във фурната да се пече. Фолиото е нужно за да не затича вода във формата. Пече се във предварително загрята до 165 гр.С (325 F) фурна 50 минути. Чизкейка трябва леко да се поклаща,но след изстудяване той става по-плътен.След като изключите фурната оставете чизкейка вътре още за 1 час.След изстиване,сложете в хладилника минимум за 4 часа (най-удобно е за цяла нощ). След изваждане от хладилника се освобождава от формата и се украсява по желание.

Аз гарнирам отгоре със сладко от боровинки и сметана


Имам няколко снимки от процеса на правенето, ако има желаещи мога да ги кача и покажа.

# 27
  • Мнения: 373
Цитат на: Di5
Eто рецептата по която аз правя чийзкейк. Беше постната в дир-а преди доста време от Поли. Все съм си мислила че направата на чийзкейк е голяма играчка, но тази рецепта ми се видя лесна, реших да опитам и взе че се получи от първия път Simple Smile
Чизкейк:

За основата:

2 ч. раздробени сухи ибсквити (graham crackers)
1/2 ч.л. мляна канела
1/2 ч (113 гр.) разтопено масло

Крем:

450 гр. крем сирене стайна температура
1 ч. захар
3 яйца
1 ч.л. ванилен екстракт
кората на 1 лимон настъргана на дребно
450 гр сметана,желателно по-гъста

Също ще ни трябва разглобяваща се форма за торта 23 см.,алум. фолио и голяма форма за водна баня.

За основата:
В комбайна раздробяваме бисквитите и разбъркваме с маслото и канелата.На дъното на формата постиламе кръгче от пергаментна хартия и разстиламе сместа както по дъното,така и от страни.Утрамбоваме добре и слагаме в хладилника.

Приготвяне на крема:

Разбиваме с миксер на ниска скoрост крем сиренето,добавяме захарта и продължаваме да разбиваме докато сместа не стане гладка.Добавяме яйцата едно по едно,ванилията и лимона.Най-накрая добавяме сметаната.Масата трябва да е добре смесена,но не прекалено разбита.
Изваждаме основата от хладилника,изливаме крема.Слагаме формата върху парче фолио (аз правя двойно),слагаме я заедно с фолиото в друга по-голяма форма или дълбока тава,която наливаме с гореща вода и слагаме във фурната да се пече. Фолиото е нужно за да не затича вода във формата. Пече се във предварително загрята до 165 гр.С (325 F) фурна 50 минути. Чизкейка трябва леко да се поклаща,но след изстудяване той става по-плътен.След като изключите фурната оставете чизкейка вътре още за 1 час.След изстиване,сложете в хладилника минимум за 4 часа (най-удобно е за цяла нощ). След изваждане от хладилника се освобождава от формата и се украсява по желание.

Аз гарнирам отгоре със сладко от боровинки и сметана


Имам няколко снимки от процеса на правенето, ако има желаещи мога да ги кача и покажа.
Давай, давай, майсторице! People Angel

Общи условия

Активация на акаунт