Бъдещи и настоящи мами в Чехия 3

  • 22 684
  • 284
  •   1
Отговори
# 225
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
 здравейте момичета,
първо да честитя на Миленката хубавата розова новина.
При нас има няколко новинки, на малката Вярка получихме паспорта от БГ-то и дори вече има тървали побит, същия розов документ като нашия.
Двете баби вчера се размениха и сега тука е другата - на мъжлето мамчето. Rolling Eyes Mr. Green
Много поздрави от нас. Много благодаря  bouquet за  хвалбите на Вярка  Mr. Green

# 226
  • Мнения: 6 390
Здрасти банда
днес чета тази статия
http://zpravy.idnes.cz/letosni-zima-byla-nejplodnejsi-po-12-lete … 090534_domaci_anv
и се сетих за нашите новородени и бременелки  Mr. Green Hug
Как сте, как я карате?
Вярка
много пораснала ми се вижда  Party браво на нея. Как е положението с другата баба  Whistling Mr. Green а в чешкия роден лист как е написана  newsm78

Миленке
как е корема  Party име иматели вече  Whistling
бонус за теб
http://www2.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/nejcastejsi_jmena_deti_v_lednu_2007

Пражската банда никаква я няма  Grinning

Ние ходиме по басейни, и много не се заседяваме вкъщи  Sunglasses
Поздрави на всички

Последна редакция: чт, 21 юни 2007, 11:44 от Eli_cz

# 227
  • Мнения: 4 717
Здравейте Peace

Много сме мълчаливи напоследък, може би е нормално за лятно време...

Ели, много благодаря за сайта с извадките за имената, от тях има такива, които не би ми минало и през ума да нарека бебка така, но за чехите са традиция и дори ми е сладко като чуя "Барборка" или "Кубик", пък те все едни такива шошести Hug Ще обмислим името хубаво, защото искаме да е интернационално... Ели, като те видях каква лентичка си сложила много се смях, да я нацелуваш твоята малка козичка Heart Eyes Оня ден идва нашата хазяйка и не била забелязала,че съм бременна(не че не ми личи корема де...) #Crazy, тя беше много развълнувана жената и после останала много изненадана мъжа ми като и съобщил защо сме купили аджеба детско креватче hahaha Joy

Корема расте, вече съм 10кг напред и доктора каза да се спра с яденето, ама аз много не го слушам, лошото е, че се заседявам по 8ч на работа, а поглъщам по 3-4л течности и се побърквам от пишкане Laughing

Вече нямам търпение до другия преглед, след 7мия месец ли започват да са по-начесто?

Ванче, вярка много бързо и расте косицата, пу-пу голяма е сладуранка Hug
Пети, как са твоите юнаци? Имат ли си вече приказка помежду си Laughing, баткото помага ли?

Да ви кажа, за дулата и аз не виждам смисъл да я наемам, най-малко пък у дома. В болницата дано се оправя с чешкия, въпреки че никой няма да ме върне ако не разбирам нещо hahaha, аз с разбирането съм отлично, приказването ми е като на абориген...

Поздрави на всички и цунки на бебчетата  bouquet

# 228
  • Мнения: 6 390
Хехехехе Миленке
няма страшно, важното е ти да разбираш, пък и бг дули няма - та да превежда през цялото време  Mr. Green
А ти няма да има за какво да се обясняваш, само трябва да действаш - според наставленията  Mr. Green
Това ми припомня, че като дойде анестезиоложката да ми слага епидурала, вече нито чувах, нито виждах, всичко ми беше все тая - какво правя и какво говоря, и тая кака вика
- г-жо легнете и стойте неподвижна да ви сложа епидурала
аз лягам, ама точно като риба на сухо се мятам на леглото, тя около 10х ми повтаря едно й също, аз - все същото  ooooh! и тя накрая - бавно и отчетливо
- г-жо вие разбирате ли чешки  Mr. Green
Аз и проскърцах че разбирам, но не мога да си контролирам тялото вече  Crazy Laughing, и тя вика ок, тогава като се овладеете, и ако не сте родила още се обадете  Shocked и аз
- НЕЕЕЕЕЕЕЕЕ  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Та с извънземни сили за мен, застанах мирно, и ми сложиха епидурала.... та се преродих  Wink Mr. Green
С други думи искам да кажа че само наставления дават, няма нужда много да се обясняваш, пък и мъж ти може да е там ако искате  Wink

А за имената...
На мен шарка и камила са ми едно от най смешните имена за момиченца  Mr. Green

# 229
  • Мнения: 240
Здрасти мацки:)) Пражката група никва я нямало--е Ели недей така бре--тука сме Wink (някой) други са в Бг-то:))
Тъй да ви се похваля вече си имам тървали побит--е само ние с половинката, но скоро и децата ще имат:)). По тоя повод записах Маята на ясла--много и харесва там, чешката кухня особено яде като разпрана--в къщи тц--май ще трябва да ходя на улоци  при готвачката на градината Party. От 1,07 тръгва всеки ден до 20,07 и после на есен 3,09 с песен--та както казва Момчо--ти ще си починеш сега 20-на дни;))
Айде поздрави на всички
Ели ако идваш към Прага обади се, или пък да се организираме ние да ви дойдем на гости ако ми обясниш по-подробно пътуването с влаковете;))
Бай

П. П Ели ти май каза, че станало нещо с телефона ти, е аз така и така си смених моя, ще ти пиша на скайпа новия си номер:))

# 230
  • Мнения: 4 717
Руми, поздравления за трвалия!!!
дано да се похвалия и аз някой ден, че имаме Hug

Мая сигурно е намерила компания на яденето сега и лятото ще и липсва гулаша на лелите от детската Mr. Green

Ели, аз го разбирам чешкия, ама колежките все ме майтапят, че като ми дойде времето и българския ще си забравя hahaha, ще ви разправям после да се посмеете, пък вие ще кажете дали сте ми стискали палци Joy

Поздрави на всички и весели почивни дни  bouquet

# 231
  • Мнения: 29
Здравейте милички,  bouquet
аз нямам много време да пиша,тук при нас е голяма лудница,така съм изморена че вечер заспивам с децата,през ноща кърмя Адам по 2-3 пъти ..и сутрин съм пак като пребита....но пък вечер като ги погледне човек двамката как сладко спят и си казвам че всичката тая мъка си заслужава.
Руми,честито за трвалия!  bouquetАз тази година ще мога да получа чешко гражданство,но се чудя дали има смисъл Thinking.С трвалия нищо не ми липсва.Но незнам моля посъветвайте ме,който знае нещо повече.Как стоят нещата с двойното граждансво ..има ли го още?
Айде лека от мен...че едвам гледам  Tired
p.s.и малко нови снимчици  Crazy http://petynka.multiply.com/photos/album/23

# 232
  • Мнения: 240
Здравейте,

Пети-к, напълно те разбирам с мъниците и много трудно, но пък си заслужава Wink. Направо се родих като спрях да кърмя Влади по сто пъти на нощ:)). Иначеза чешкото гражданство--двойно гражданство вече няма. Принципно тървалия ти дава всички права на чешки гражданинн с много малки изключения--които са си подробности от сорта на гласуването, (ното май не е такъв дерт), освен това някои банки и програми за кредити са само за чешки граждани, тъй че както си прецениш Wink. Незнам какви плюсове имаш от българското гражданство--след 10-на години здраве и живот и ние ще го мислим ама да видим много вода има да изтече дотогава:)). Айде ще кажеш кво си решила. Целувки на мъниците
Бай

# 233
  • Мнения: 6 390
Привет банда
радвам се на това раздвиждаване  Mr. Green

Пети
много са готини двамата, а Адамек вече как се смее  Party
http://petynka.multiply.com/photos/photo/23/4
тук много ми харесва  Mr. Green
Ти записа ли Пепик на градина или на ясла?

Руме
честито за трвалия  Tada те това е хубава новина  Mr. Green браво.
Май трябва да сменяте готвача у вас, за Мая  Wink Laughing
Браво и на нея за яслата.

Аз по тоя повод да се оплача, че не взеха Емката на градина  Crossing Arms вчера бях много ядосана по случая, Мартин ми се смее  ooooh! Laughing
Мога да се одволам, и сега в понеделник май ще ида да говоря с директорката, да видим какво ще каже на четири очи  Close
Причината е че съм я записала на 4.часа, за да си взимам род. приспевек  Crossing Arms
Но пък дадох и потвързени о заместнани - което уж ме правеше с предимство, според думите на директорката.... но в крайна сметка е май все тая....
ще се консултирам в някой чешки форум, и до понеделник дано имам повече ясно по темата  Crazy

# 234
  • Мнения: 6 390
Забравих за гражданството да напиша  Blush
ами в крайна сметка според мен става дума за пари, след сума-ти документи който искат и двете държави от теб, за който се плащат различни такси, за марка, за сверка и тн, на края БГ едно време искаха 200 лв - ако президента ти подпише молбата за освобождаване от гражданство, а в Чехия при последната промяна при която все още се интересувах от гражданството, таксата беше 10.хил крони за да набиеш статни обчанстви.
Обаче чехите повече те контролират за всичко, искат всичко за времето по което пребиваваш в Чехия - здравни., социални, данъци, да имаш чист рейстрик и тн и тн.
Според мен е предимство че е единия е бг, а другия е цз, защото според ситуацията - ставате ту бг, ту цз - всичките  Wink Mr. Green

# 235
  • Мнения: 240
Здравейте,
ели--точно щях да те питам дали са я взели емката на градина. Май това с 4ч. на градина действително е проблем--тук едни майки ми казаха същото, че не взимат деца на 4ч щото нямало места. Хм--ще видим догодина нас какво ще ни правят;))
Бай за сега

Последна редакция: пн, 25 юни 2007, 08:54 от vihronrav

# 236
  • Мнения: 6 390
Привет мацки
чакай да се похваля с нов подпис  Mr. Green
Иринке
какво ще кажеш  Whistling Mr. Green
ей тук много за времето, и уж било доста правдива прогнозата  Sunglasses Laughing
http://search.gismeteo.ru/?req=listbycountry&country=%D7%E5% … 8%FF&lang=rus

Иначе, не съм написала още, нито при директорката съм ходила, но имам 14.дни да обжалвам градината.

Забравих да кажа на Руми че гости след август се надявам да става да приемаме  Mr. Green

# 237
  • Мнения: 419
Мацки привет и от мен.
Миленка честита розова новина   bouquet
Руми ,честито за тървалито.
Ние с Вилин сме в Бг.Бяхме 20 дни в Пловдив,сега сме в Ямбол,а след 2-3дни отиваме на морето и ще се приберем края на юли.

# 238
  • Мнения: 240
Ехеее здравейте,

пак нещо изоставихте форума а Wink Да ни кажа аз днес след двудневно чакане в цизинецса (вече хоби ми стана Sad) най-накрая успях да подам и на децата документите за тървали та има няма след 60дни и те ще имат такъв побит. В интеерес на истината не ми е притрябвал спешно ама знам ли на къде ще отидат нещата та по-добре и те да имат Simple Smile. Иначе Маята ходи на ясла всеки ден и по причини цизинецка два дни дори спа там--като гледам май аз се притеснявам повече на нея не и пречи играе и я взимам доста спокойна. Само се надявам да не боледува много есента.
Ели кво стана с детската успя ли или не я взеха емката в края на краищата?
Поздрави

# 239
  • София
  • Мнения: 4 397

Здравейте, моят мъж ще заминава за Чехия и искам да ви помоля да ми кажете бебешки сайтове да си избера количка да ми донесе ако харесам, и някой други дребни неща за бебока и баткото    Hug

Общи условия

Активация на акаунт