Забавления, колажи и ретуш - III

  • 19 660
  • 462
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 2 924
аз те разбрах.
Това ще са уроци подобни на оня с ръцете.
Би ли дала линк да се помъча поне?Simple Smile

Не знам за какви ръце говориш????
Бях си пускала крачето тук  Grinning но не съм ползвала урок
Става с наслагване на слоеве, маски, добри изходни снимки и много много търпение



става въпрос за снимката,която пусна преди няколко дни

и за видеоурока,който показва как се прави колажа



# 451
  • Мнения: 985
Абе как ги правите тия чудесии??? newsm78Кога ли и аз ще се науча,направо взех да се отчайвам,че ще мога някой ден и аз така... Tired

# 452
  • София
  • Мнения: 6 743
У, това последното ми идва малко хорор  Sick  #Crazy

# 453
  • Мнения: 1 884
Абе как ги правите тия чудесии??? newsm78Кога ли и аз ще се науча,направо взех да се отчайвам,че ще мога някой ден и аз така... Tired
Ще можеш, стига да искаш - с мерак и постоянство всичко става.  Grinning

# 454
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
дяволинке как се сваля точно от сайта че като се регистрирам ми иска някакви кредити и не мога да свалям от снимките ... има някакви free или е друг трика  Thinking ... а в руския сай изобщо не ми допуска да влизам - този дето го пусна Хипатия преди време  newsm78

# 455
Здравейте! Отдавна се пробвам да си правя разни колажи,но са чисто аматьорски и не могат да се сравняват с вашите... Попадала съм на мн онлайн уроци,но просто нямам търпение да ги чета и пробвам.  Ето едно колажче,което спретнах днес(на вълна бебета съм). Мисля,че се получи доста грубовато, но толкова си мога:

# 456
  • Мнения: 1 884
дяволинке как се сваля точно от сайта че като се регистрирам ми иска някакви кредити и не мога да свалям от снимките ... има някакви free или е друг трика  Thinking ... а в руския сай изобщо не ми допуска да влизам - този дето го пусна Хипатия преди време  newsm78

Ето тук се регестрирай, напиши си мейла и от там си активирай акаунта. После теглиш на воля.
http://www.sxc.hu/signup

DeSiBaRaBeSi здравей! Добре се получило колажчето, само лъчите на слънчето изглеждат векторни, може да ги блърнеш малко, и да намалиш контраста на сиянието над главичката на бебето, за да се вижда по-добре.

# 457
  • Мнения: 2 924
DeSiBaRaBeSi,
много ми харесва колажа ти:)
А иначе съм съгласна с SheDevil.
Нека сиянието не е толкова силно

# 458
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Десибарабеси, и на мен ми харесва. Със същите забележки Peace

# 459
  • Мнения: 8 769
Малееее, жестоки неща! И аз като vivi83 се чудя кога ли ше ви стигна....
Ще може ли да ме светнете какво точно означава "векторни" (за лъчите на слънцето). Всеки път като чета урок и видя ли думата вектор ми се изправя косата (лоши спомени от мъченията по геометрия в училище) и направо мозъкът ми блокирва.... Crazy

# 460
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Малееее, жестоки неща! И аз като vivi83 се чудя кога ли ше ви стигна....
Ще може ли да ме светнете какво точно означава "векторни" (за лъчите на слънцето). Всеки път като чета урок и видя ли думата вектор ми се изправя косата (лоши спомени от мъченията по геометрия в училище) и направо мозъкът ми блокирва.... Crazy

Векторни май значи, че са рисувани? Или не?

# 461
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
Малееее, жестоки неща! И аз като vivi83 се чудя кога ли ше ви стигна....
Ще може ли да ме светнете какво точно означава "векторни" (за лъчите на слънцето). Всеки път като чета урок и видя ли думата вектор ми се изправя косата (лоши спомени от мъченията по геометрия в училище) и направо мозъкът ми блокирва.... Crazy

Векторни май значи, че са рисувани? Или не?
не не значи 

изображенията биват растерни и векторни - при първото изображение означава че е композирано от точки или пиксели както и главният му недостатък е че при уголемяване над допустими граници то "пикселизира" започваме да виждаме точките му а при създаването на по-качествени и големи изовражения се използва векторния вариянт,при него изображението е изградени от линии и криви описани с математически формули

# 462
  • Мнения: 1 884
Малееее, жестоки неща! И аз като vivi83 се чудя кога ли ше ви стигна....
Ще може ли да ме светнете какво точно означава "векторни" (за лъчите на слънцето). Всеки път като чета урок и видя ли думата вектор ми се изправя косата (лоши спомени от мъченията по геометрия в училище) и направо мозъкът ми блокирва.... Crazy

Както е казала Деси, и едно допълнително разяснение от мен.

Растерното изображение (наричано още bitmap изображение, т.е. цифрово изображение) представлява структура с данни или файл, съдържащ най-общо правоъгълна мрежа от точки (или пиксели) с различен цвят, които се представят върху екран/дисплей или хартия. Цветовете на всеки пиксел се дефинират индивидуално. Качеството на растерна илюстрация се определя от общия брой пиксели и цветовата информация, съдържаща се във всеки пиксел (дълбочината на цветовете) — напр. илюстрация с резолюция 640 × 480 пиксела (общо 307 200 пиксела) и 24 бита цветова информация на бит изглежда много по-груба, и цветовете и не се преливат толкова гладко, както в илюстрация с резолюция 1400 × 1050 (общо 1 310 720 пиксела) пиксела и дълбочина на цвета 32 бита.

Векторната графика (наричана още геометрично моделиране) представя изображенията с помощта на геометрични обекти като точки, линии, криви и многоъгълници. Векторните (щриховите) изображения са по-гъвкави от растерните (битмапите), защото могат да се променят размерите им без загуба на качеството на изображението; при увеличаване на размера на растерното изображение, то започва да изглежда на „зърна”. Освен това, често векторните изображения заемат по-малко памет от растерните (файловете с векторни изображения са по-малки от тези с растерни).

Растеризация
Растеризацията е процесът на преобразуване на контурно изображение в изображение, образувано от точки. Растерни формати са всички онези, които се ползват при сканиране, заснимане с цифрова камера или машинно генерирани.

Векторно базирани програми са такива като CorelDraw, Adobe Illustrator, Macromedia Freehand, AutoCAD. Файловите формати включват .cdr, .ai, .esp, .wmf, .emf и др. Векторните изображения се различават от растерните (.gif, .jpg, .tif, и др.) по това, че те може лесно да се променят по големина без загуба на качеството , а текста и ръбовете са ясни и чисти. Ако вашите файлове са направени на Photoshop или подобна програма е желателно те да са с резолюция 220dpi. при окончателния размер, за да са идеални за печат.  Simple Smile

Ето хинтче и за най-често ползваните  формати:  Grinning
GIF - характеризира се с опростена, файлова структура и наличие на сравнително малък брой атрибути на изображението. Позволява много добра степен на компресия, без при това да се нарушава качеството на извежданото изображение.
TIFF - (Tag Image File Format) - Един от основните графични формати използвани при скенерите и дигиталните камери. Позволява точно описание на сложни изображения. Създаден е от разработчиците на Microsoft Windows
BMP - Стандартен, разстерен формат за съхраняване на графични изображения. Всички бази от данни записват растерните графики в този формат ( Graphic и т.н.).
JPEG - (Joint Photographic Experts Group) - Предназначен е да компресира имформационния обем на изображения, пресъздаващи реалистични сцени, които притежават голям брой цветове, преливащи през малки области. Подходящ за снимки но не е подходящ за контурни изображения с относително големи едноцветни области. Важно е да се отбележи, че JPEG постига отличната си компресия чрез загуба на информация. Това става на две нива, които се усланят на несъвършенството на човешкото око да разграничава цветовете и преливните зони на изображенията. Първото ниво намалява информацията, пазена за цветовете, а второто намалява информацията за пикселите в преходните области на изображението и обикновено е достъпно за настройка от потребителя. По тази причина JPEG не е подходящ за оригинали на изображения.

Хайде на новата тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=193833.new#new
Енде  Laughing

Последна редакция: вт, 29 май 2007, 19:16 от SheDevil

Общи условия

Активация на акаунт