Дайте съвет за ремонт на тоалетна.

  • 11 961
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 571
И ние ще слагаме тапети в тоалетната за да се освежи без много къртене. Обаче на пода какво да сложим? Покрай темата за корка се зачудих, дали ще подходящ и за мокро помещение, е то не е съвсем мокро де....
renci, според мен може и догоре, ако цвета не е много тъмен.

# 16
  • Мнения: 4 068
Благодаря ви много за идеите момичета! Определено ми дадохте материал за размисъл. Сега остава да предам предложенията ви на родителите ми и да решим какво да правим в крайна сметка. Ще разгледам и тапетите за мокри помещения, за да добия представа, че току виж ми харесали. Абе правенето на ремонти е кофти работа, но пък после е приятно новичко и чистичко и свежичко.....Нямам търпение вече.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 011
Samimami
Специално за теб измерих помещението-0.90/1.40м.,вратата е ПВЦ и се отваря навън.Имам още две приятелки,живеещи в къща и с толкова мънички бани.От тях взехме идеята.На едната банята е 1.20/1.20 и даже имат бойлер/хоризонтален,почти допрян до тавана/,тоалетна,мивка и шкафче с осветление над мивката.Легените са и закачени на стената,коша за пране също седи там,когато се къпят го изнасят временно в коридора.Имат и завеса за баня на вратата,и тяхната се отваря навън.
На другата ме приятелка е 1.00/2.00м. тоалетната е с моноблок в дъното на банята,на отсрещната стена са душа,завеса за баня и след него е мивката,вратата се отваря навътре.И трите сме със светли плочки и помещенията са приятни така.
Мивката ни и съвсем малка,колкото да си измиеш ръцете,купувахме я заедно с душа за да съвпадне сифона със струята и да не пръска излишно по този начин.

# 18
  • Мнения: 2 591
нашата тоалетна също е ужасно малка (панелка) и в момента е в ремонт  Mr. Green

за мое огромно съжаление няма място за мивка (наистина е МАЛКА), канал също няма да правим на пода (в момента), но затова пък се сдобихме с вентилатор, който се задвиждва, щом светнем лампата и много красив аплик за лампата. иначе ремонтът се изразява в премахване на тапетите!, които бяха поставени над плочките и нова (много свежа мазилка), както и в някаква плоскост за тавана! като стане (до края на седм. се надявам) ако има интерес, ще я снимам Wink

# 19
  • Мнения: 10 614
нашата тоалетна също е ужасно малка (панелка) и в момента е в ремонт  Mr. Green

за мое огромно съжаление няма място за мивка (наистина е МАЛКА), канал също няма да правим на пода (в момента), но затова пък се сдобихме с вентилатор, който се задвиждва, щом светнем лампата и много красив аплик за лампата. иначе ремонтът се изразява в премахване на тапетите!, които бяха поставени над плочките и нова (много свежа мазилка), както и в някаква плоскост за тавана! като стане (до края на седм. се надявам) ако има интерес, ще я снимам Wink

И нашата е такава - 0.80м на 1.05м. Много исках мивка, но няма къде наистина. Оставихме ремонта за април-май. Ще ми е интересно да видя вашата.

# 20
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Изобщо не се налага да се къртят плочки, вече има специални лепила (циментови смеси са), с които се лепи направо върху старите плочки. Нашите в кухнята са лепени по този начин. В коридора пък е лепено върху мозайката, без изобщо да се надрасква или нещо подобно. Според мен си оставете латекса, като над плочките залепите някакъв хубав фриз. Ще си спестите много главоболия.

# 21
  • Мнения: 4 068
В крайна сметка решихме да направим пак цокъл с плочки, които да завършва с фриз и нагоре да си е латекс, но цветен. Просто наистина е прекалено малка тоалетната и много ще се запуши иначе. Плочките избрахме, фриза също сега сме в процес на избиране на моноблок.
Благодаря на всички за идеите и помощта!

Общи условия

Активация на акаунт