Кой какви препарати ползва за миална машина?

  • 15 517
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 893
Нямам нищо надраскано. Мия предимно дуралекс и аркопал, вече доста години. Захабиха се само едни стъклени чаши, но те бяха от детските ми години.

# 46
  • Мнения: 2 323
Имам няколко въпроса -

1 Как препарат може да развали миялната??


Ето това чудо ми повреди машината.  #Cussing out Имам я от 4 години и веднъж реших да мина метъра и купих от този боклук. Миялната се задръсти и викнах майстори. Tе казаха, че масово се повреждат машините от НИТ. Всичко това ,че се лиших от любимията си уред за няколко дена ми костваше и 40 лева за прочистването. Никога повече. А за протокола: ползвам SomatT i Calgonit.

2 От кое зависи дали ще се надраскват съдовете? От препарата или от миялната?

3 Как дозирате препаратите, когато не са на хапче? На кутийката пише сигурно, но все пак понякога не е така, както пише...

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 765
Имам няколко въпроса -

1 Как препарат може да развали миялната??


Ето това чудо ми повреди машината.  #Cussing out Имам я от 4 години и веднъж реших да мина метъра и купих от този боклук. Миялната се задръсти и викнах майстори. Tе казаха, че масово се повреждат машините от НИТ. Всичко това ,че се лиших от любимията си уред за няколко дена ми костваше и 40 лева за прочистването. Никога повече. А за протокола: ползвам SomatT i Calgonit.

[
И на мен ми е интересно...И аз ползвам прах NIT.

2 От кое зависи дали ще се надраскват съдовете? От препарата или от миялната?

3 Как дозирате препаратите, когато не са на хапче? На кутийката пише сигурно, но все пак понякога не е така, както пише...
Аз си мисля, че ще е от препарата. Предполагам някой от тях не се разтварят добре при по-ниска температура и гранулките надраскват съдовете...което обаче не би трябвало да се случва ако се ползват таблетки newsm78 само така си разсъждавам...добре ще е настина някой да обясни къде е проблема.
Слагам 2 суп. л. прах на едно пускане, моята е голяма.
Има си и мярка на отделението 20 и 30 мл/гр. Пробвах няколко пъти докато оцеля количеството..

# 48
  • София
  • Мнения: 3 688
Калгонит на прах

# 49
  • Варна
  • Мнения: 26
Аз използвам АРО ,трябва да кажа ,че съм адски доволна.Веднъж обаче нямаше сол на АРО и е смених с някаква друга сол и като взеха да побеляват чашите и чиниите ,лошо ми стана.Чудехме се с мъжа ми как да вадим солта от резервоара,един час вадих с една лъжичка,то бе ужас...добре ,че после мъжа ми се сети за прахосмукачката тя може да засмуква и вода  та накрая изсмукахме  солта.

# 50
  • Мнения: 1 640
"Aро" от МЕТРО ли взимаш?Само сол или и прах и таблетки има за миялна с марката "Аро"?И ако има,доволна ли си от тях?Мерси!

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 765
"Aро" от МЕТРО ли взимаш?Само сол или и прах и таблетки има за миялна с марката "Аро"?И ако има,доволна ли си от тях?Мерси!
И трите ги има.
Праха е 3 кг. - към 12 лв.
Следващия път ще го пробвам.

# 52
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Значи ли, че ако се ползва само гел, няма да има надраскано по съдовете?

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 765
Значи ли, че ако се ползва само гел, няма да има надраскано по съдовете?
така пише на опаковката, обаче по-замърсени съдове едва ли ще могат да измият.

# 54
  • София
  • Мнения: 3 271
Сомат, пробвала съм и Калгонит, но не съм толкова доволна от него.

# 55
  • София
  • Мнения: 276
1. Calgonit
2. Claro
3. Somat

# 56
  • Мнения: 977
Сомат на прах - перфектно мие

# 57
Използвам Calgonit или Somat прах и съм много доволна. Последния път реших да взема нещо по-евтино и взех АРО от метро, но изобщо не съм доволна. Трябва да го пускам на по-висока температура за д а мие добре, а мисля че някои стъклени чаши ми се надраскаха от него

# 58
  • Мнения: 1 640

  Във Варна къде се продава Кларо - препарат,сол,гланц, или Кларо 3в1 таблетки?Другите изброени в темата консумативи ги видях в  големите магазини,но Кларото-не!

# 59
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Кларо го има в  Бриколаж или Практикер. И аз все се каня като отида там да си купя за проба, но все забравям. Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт