Покажете си хола / споделете идеи

  • 114 932
  • 493
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 750
Извинете , че отклонявам темата малко, но имам въпрос към Спаска. От къде са ви диваните? Моята идея за къщи е същата с 2 дивана, а тези ми харесват. Ако си от София ще е супер...и ценичка ако е удобно  Laughing

Диваните са на мебелна къща "ПЛАСТИКА". Това, което мога да ти кажа за тях е ПРИ НИКАКВИ ОБСТОЯТЕЛСТВА да не поръчваш каквото и да било от тази фирма! Това, разбира се, е мое лично мнение на база горчив опит.
Да, диваните като дизайн изглеждат добре (такива, за каквито имах идея) и звучат практично, защото са със свалящи се калъфи на възглавниците от седящата част и облегалките. Това ме "грабна" и мен. Само че изпълнението се оказа безобразно некадърно, да не говорим колко закъсняха със срока. Вярно, преди 5 години, но не вярвам да са се "поправили". Класически пример за "хубава работа, ама нашенска ...".

При първи удобен повод ще ги сменя тези дивани с радост!

Пропуснах да добавя, че цената, която платихме за тях хич не беше ниска, особено за преди 5 години.

Последна редакция: вт, 27 фев 2007, 15:02 от Спаска

# 16
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
така си и помислих, че е акцент, но не бях 100% сигурна...
ние сьщо имаме 2 дивана....след около месец се местим в нов апартамент и сьм решила да подредя всичко в осмоьгьлна форма....

# 17
  • BG
  • Мнения: 793
r0ksi, страхотен диван  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 2 958
r0ksi   , доволна ли си от дивана? На коя фирма е? Ако имат сайт ,да го потърся.В момента точно диван търся и обзавеждане за хол.

# 19
  • Мнения: 4 300
r0ksi, страхотен диван  Peace
Много си го харесвам, двамата с мъжа ми се събираме легнали пред Тв и никой на никого не пречи:)
Доволна съм от дивана, имаме го от година и половина ( август 2005). Не са се деформирали възглавниците- понякога мъжа ми като играе 3-4 часа на компютъра и като стане има ефект:), но разменям с някоя от съседните и всичко е Ок. Отдолу като ги махнеш има една гъста мрежа от широки стегнати ластици , върху тях има плат и отгоре са възглавниците. Купен е от Айко. За съжаление не знам фирмата производител- преди някокло месеца търсих фактурата за други форумки, но не пише кой е. Имаше вариант и с механизъм, но понеже никой не спи в хола го купихме без. А и се оказа че табуретката ( двойна, пред прозореца, не знам дали се вижда на снимката) като се сложи до дивана и става удобно за спане. Имаше възможност да се избира дамаска и кожа- кожата ни е изкуствена ( не е мръднала, макар че си оставям чашата на страничната подпиралка за ръцете), а цветовата комбинация ние си я измислихме.
Не съм специалист по мебелите, съвсем лично и непрофесионално мнение изказвам.
Струваше около 1400 лв по спомен.
А по повод на свалящите се калъфи - веднъж съм ги сваляла, изпотих се 100 пъти. Следващия път- с Рейнбоу.
Не че няма ефект след като ги изпрах, но е голям зор.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 958
Бях в Аико , сега се сещам ,че имаше подобен, ама след като ти сподели. Wink
Благодаря за отговора.

# 21
  • Мнения: 646
Благодаря на Спаска   bouquet

# 22
  • Мнения: 51
Диванът на рокси е страхотен - това е новата ми мечта! Само да отбележа, че скоро видях в едно магазинче за мебели около пазара Красно село подобна кройка - лежанката се отваря като ракла, а другата част нещо се разгъваше ли, не си спомням добре, но цената беше перфектна - около 900 лева. Беше комбинация от изк. кожа /ама много готина/ за подлакътниците и облегалката, а възглавниците бяха с дамаска на ципове. Страшно ми хареса и ако доживея новия хол, ще наблъскам вътре такава мебел. Струва ми се супер удобно /но трябва да се има предвид, че седалището на такъв диван е около метър - бая си е едричък, така че може би  в по-малко пространство ще му е некомфортно /на дивана, а и на хората, които го избикалят/ . Снимки от сегашния ми хол малко ме е срам да покажа, защото е страшна шарения по стените - уж щяхме да го боядисаме "хей сега", но междувременно сменихме жилището /да ми е честито!/ - ще се хваля по-нататък.

# 23
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Дано да съм полезна с моя интериор, жилището ни е нестандартно, хола е с 5 ъгъла, от които само един прав, но все пак някоя идейка може да се окаже полезна, а като акцент май се оказа факта че хола не може да не е съобразен поне от части с кухнята, тъй като са в едно помещение:
http://good-times.webshots.com/photo/2553105050100325739gMLOuc
http://good-times.webshots.com/photo/2359016950100325739usJHXl
http://good-times.webshots.com/photo/2516315980100325739GXiqwU
http://good-times.webshots.com/photo/2931242760100325739cVSGBV

# 24
  • Мнения: 2 242
До колкото знам разстоянието от ТВ зависи от размера на екрана, дори и да не е с кинескоп, а да е плосък пак трябва да е достатъчно далеч, за да не се уморява зрението. Понеже нашият е 29 инчов стои в единият ъгъл на хола, а дивана е срещу него (по-най-дългият диагонал).
Мебелите ни са поръчвани по наш проект, но за съжаление самият хол с правоъгълната си форма не ни даде много шанс за творчество. Харесвам олекотени модулни конструкции, които са разположени по-високо (закрепени на стената) и дават свобода след време да бъдат комбинирани по-различно. Направихме и доста компромиси за да е по функционално и практично (примерно исках ниски маса и диван)
http://www.bgphoto.net/photos/2122/o632786540893437500.jpg
http://www.bgphoto.net/photos/2122/o632786541103125000.jpg

# 25
# 26
  • Мнения: 3 576
Какво му е нестандартното на твоя хол??? Четириъгълен е.
Моя е с такава форма, че не знаех как да го измеря да сметна площта на пода Wink

Така като гледам на лилавата стена слагате един голям диван, срещу него стената ниски секции и ТВ, и отстрани съвсем малко рафтове за декорация, картини и т.н джвъчки.

Няма препоръчително разстояние до ТВ. Ние като избирахме отидохме в Техномаркет и гледах от какво разстояние образа няма да ми е прекалено голям. Значи за 42" е около 3м. минимума, сама си прецени за по-малко. Успоредно разположение е по-доброто.
Диваните с ниска облегалка НЕ са неудобни.
Акцент не съм избирала, може би е дивана, като най-голям и най-светъл

# 27
  • Мнения: 2 641
http://pg.photos.yahoo.com/ph/iroussinova/album?.dir=a0e0scd& … ssinova/my_photos

видях че говорите за дивани. тези са най удобните дивани на които съм сядала а съм седнала сигурно на над 100...лично аз бих ги предпочела по ниски ама ненамерихме и взехме тези. а хола ни в момента служи и за стая за игра Simple Smile поне място сме осигурили Wink

# 28
  • Мнения: 63
Така като гледам на лилавата стена слагате един голям диван, срещу него стената ниски секции и ТВ, и отстрани съвсем малко рафтове за декорация, картини и т.н джвъчки.

Хола е 6.25 x 6.10. Телевизора е 68 или 70см. Ако дивана е на лилавата стена, а телевизора на срещуположната и филма е със субдитри направо не откарвам до там. Растоянието до телевизора най-вече ме вълнува заради дребната. Струва ми се, че преди 1000 години бях чувала нещо за препоръчително мин. разстояние за очите.

С ниска секция, масичка за кафе, 2 фотьола и диван усещането е сякаш всеки момент чакаме да пристигне останалата част от мебелировката. В същото време с тези врати не знам къде да направя втори кът и какъв точно да е.

# 29
  • Мнения: 4 546
щом от входната врата се влиза направо в хола, може да опрледелиш място за нещо като портманто. имаше една темичка за антретата и имаше там такива снимки  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт