С какво миете пода?

  • 4 725
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 391
Мия с Медикс пода, а ръцете мия преди да го сложа да спи сутрешния и следобеден сън.

# 31
  • Мнения: 3 622
За паркета - Пронто

# 32
  • Мнения: 1 896
И аз мисля, че препаратът е по-опасен за детето от всяка нормална мръсотия, която може да влезе в устата му.
Вярно е, че при контакт с разни микроорганизми си градят имунитет.
Между другото, една от основните хипотези за бума на алергии е хигиенната - а именно, че децата като малки живеят в прекалено стерилна среда и имунната им система след това реагира свръхбурно на съвсем безобидни дразнители, с които не се е запознала навреме.
Така че чисти с нещо по-леко и пускай бебо да лази спокойно, правиш нещо добро за него.

# 33
  • София
  • Мнения: 10 858
Мия подовете с Доместос разреден в кофа с вода.

# 34
  • Мнения: 402
И аз мисля, че препаратът е по-опасен за детето от всяка нормална мръсотия, която може да влезе в устата му.
Вярно е, че при контакт с разни микроорганизми си градят имунитет.
Между другото, една от основните хипотези за бума на алергии е хигиенната - а именно, че децата като малки живеят в прекалено стерилна среда и имунната им система след това реагира свръхбурно на съвсем безобидни дразнители, с които не се е запознала навреме.
Така че чисти с нещо по-леко и пускай бебо да лази спокойно, правиш нещо добро за него.


Мисля че е казано много точно. Благодарение на манията на майка ми всичко да е стерилно, от както се помня съм алергична към толкова много неща, че и аз като на Монк фобиите не мога да ги изброя всичките.
По-важното е да пазиш препаратите далече от детето, това че си измила пода с препарат не е опасно, опасно е да докопа самия препарат, една вечер като ходихме с малката в спешното за високата й температура имаше 5 деца на различна възраст - от 1,5 до 5,3 години погълнали препарати за почистване, това е страшно.
И още нещо, трябва да се проветрява след миене, за да не остава миризмата на препарата в стаята - понякога т.нар ларингиална кашлица идва именно, като алергична реакция на силната миризма.

# 35
  • Мнения: 3 537
Ние сме с паркет и мия само с Пронто  Wink

# 36
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Медикс син, напоследък, преди с Пронто за паркет.

# 37
  • Мнения: 94
Мия с Доместос и с Медикс разредени във вода,след което винаги проветрявам стаите. Hug

# 38
  • Мнения: 11 607
Пак да се включа - не забравяйте,че от прекалена чистота, детето има опасност да развие някоя алергия...... или пък да има последствия в детската градина,че там хигиената не е като в къщи! Така,че внимателно и с хигиената!

# 39
  • Мнения: 1 655
Цялата плеяда от изброени препарати не са подходящи за малки деца, особено за бебета. Имат остър аромат и могат да предизвикат алергии. Педиатърката ни винаги ме е съветвала да забърсвам само с вода. Позволявам си препарат, само ако детето е навън и няма да е в къщи в близкия половин час.

# 40
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Паркета го мия с моп и Пронто, който се разтваря във вода.
Банята само с Доместос

# 41
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
С розово Бинго терикота, а паркета с Пронто.

Общи условия

Активация на акаунт