Кървене втори месец след раждане и последвал кюртаж

  • 249
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте много съм изплашена търся съвет, помощ или сходни случки ако някои е бил в такава ? Бях бременна със близнаци бяха момичета умряха в мен         22 седмица предизвикаха раждането последва и кюртаж изписаха ми лекарства едно от тях беше противозачатъчни толкова бях зле психически и физически след като излиазох от болницата че не съм обърнала внимание че отзад имат 1,2,3,4,дни подред на номерата и редът е трябвало да ги пия объркала съм ги и сега 2 месец аз кървя не ее обилно но кървя звъннах на лекуващият ми гинеколог и тои ми каза да ида в понеделник на преглед можело ие лекарствата понеже съм ги объркала да се ие получило като полип някъв и сега съм много изплашена ами да не съм нещо повредена и да не мога да забременея повече

Последна редакция: сб, 20 апр 2024, 17:57 от Cvetelina Cenko 758897

# 1
  • Мнения: 3 517
Спокойно, лекарят Ви знае. Всичко ще е наред!

# 2
  • Мнения: 11 364
Спокойно мило момиче, имали сте травмиращо преживяване, но момичета минават много кюртежи и после си имат дечица.
От обърканите лекарства пък въобще не може да си повредите плодовитостта.

Отидете на лекар и вижте какво ще предложи. Ако предлага кюртеж - потърсете второ мнение.

Най-вероятно от лекарствата кървите. Ще ги спрете, ще се изистите и ще се наредят нещата. След 6 месеца пак ще почнете с опитите. Но е добре да си намерите репродуктивен специалист, който да проследи какво е станало и защо са задинали ембрионите. Добре е да си направите изследвания за тромбоза, а и други. Да, малко ще забавите забременяването, но какъв е смисъла да бременеете и нещата да не приключват добре. Ще се изследвате, ще ви подкрепят с добавки и лекарства и ще стане бебенцето.

Сега се погрижете за себе си. Нали на това детенце ще му трябва здрава пихически и физически мама!

Прегръщам ви! Дано се сбъдне мечтата ви по-най-лесния път!

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 5 978
Но е добре да си намерите репродуктивен специалист, който да проследи какво е станало и защо са задинали ембрионите. Добре е да си направите изследвания за тромбоза, а и други.
Може би имаш предвид изследване за тромбофилия. Тромбозата трудно би останала  незабелязана.

Иначе и аз мисля, че кървенето е най-вероятно на хормонална основа от обърканите хапчета. Но все пак отиди да те видят на ехограф дали всичко е изчистено като хората.

И спокойно, от хапчетата няма да си повредиш репродуктивните функции.

Също така в днешно време кюртажите се правят от мед. специалисти (а не нелегално от някоя "опитна" лелка) и това не пречи на последващо забременяване.

Ако много се притесняваш дали не е станало нещо с матката и тръбите по време на кюртажа, можеш да отидеш при добър репродуктивен специалист да огледа матката за сраствания (не винаги се виждат на ехограф обаче) и проходимостта на тръбите.
Аз се притеснявах за евентуални последствия от моя кюртаж и точно това направих.

Последна редакция: сб, 20 апр 2024, 15:24 от Brin de muguet

# 4
  • Мнения: 11 364
Ами то е малко по-обхватно изследване. От генетично до кръвно + липси в организма. Не е точно тромбофлебия, но нека приемем че и това е насока за изследването.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 5 978
Тромбофлебит и тромбофилия са две различни неща.
Тромбозата или тромбофлебитът не могат да останат незабелязани и жената със сигурност ще разбере, ако ги има.
Доколкото тромбофилията може да е тих убиец на ембриони/фетуси.

# 6
  • Мнения: 3
Спокойно мило момиче, имали сте травмиращо преживяване, но момичета минават много кюртежи и после си имат дечица.
От обърканите лекарства пък въобще не може да си повредите плодовитостта.

Отидете на лекар и вижте какво ще предложи. Ако предлага кюртеж - потърсете второ мнение.

Най-вероятно от лекарствата кървите. Ще ги спрете, ще се изистите и ще се наредят нещата. След 6 месеца пак ще почнете с опитите. Но е добре да си намерите репродуктивен специалист, който да проследи какво е станало и защо са задинали ембрионите. Добре е да си направите изследвания за тромбоза, а и други. Да, малко ще забавите забременяването, но какъв е смисъла да бременеете и нещата да не приключват добре. Ще се изследвате, ще ви подкрепят с добавки и лекарства и ще стане бебенцето.

Сега се погрижете за себе си. Нали на това детенце ще му трябва здрава пихически и физически мама!

Прегръщам ви! Дано се сбъдне мечтата ви по-най-лесния път!


Тромбофлебит и тромбофилия са две различни неща.
Тромбозата или тромбофлебитът не могат да останат незабелязани и жената със сигурност ще разбере, ако ги има.
Доколкото тромбофилията може да е тих убиец на ембриони/фетуси.
Тромбофлебит и тромбофилия са две различни неща.
Тромбозата или тромбофлебитът не могат да останат незабелязани и жената със сигурност ще разбере, ако ги има.
Доколкото тромбофилията може да е тих убиец на ембриони/фетуси.
благодаря ви за съветите и насоките много сте мили всички за първи път се сблъсквам с това и дано е за последно правехме опити 4 години със съпругът ми накрая забременях бяха еднояични Господи как плакахме от радост а сега ......и просто незнам само веднъж да спре това кървене и ще потърся някои спецелист иколебая се или Тутракан или София незнам

# 7
  • Мнения: 11 364
След като споменавате Тутракан, значи сте от Северна България. Може да проучуте клиниката в Плевен и да поетитет проф. Конова или проф. Катя Тодорова. Невероятни жени и специалистки. Ще ви помогнат.

# 8
  • Мнения: 3
След като споменавате Тутракан, значи сте от Северна България. Може да проучуте клиниката в Плевен и да поетитет проф. Конова или проф. Катя Тодорова. Невероятни жени и специалистки. Ще ви помогнат.

След като споменавате Тутракан, значи сте от Северна България. Може да проучуте клиниката в Плевен и да поетитет проф. Конова или проф. Катя Тодорова. Невероятни жени и специалистки. Ще ви помогнат.

След като споменавате Тутракан, значи сте от Северна България. Може да проучуте клиниката в Плевен и да поетитет проф. Конова или проф. Катя Тодорова. Невероятни жени и специалистки. Ще ви помогнат.

Да Северна България със Велико Търново благодаря ви много ще потърся информация за тях благодаря ви искрено

Общи условия

Активация на акаунт