Защо омега-3 мастните киселини са важни за децата? Спечелете продукт по избор на EasyFishoil

  • 3 129
  • 185
  •   1
Отговори
# 15
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 710
Предизвикателството ми е обичайното - как да ги накарам да проумеят, че масово се ядат боклуци в пакетчета и да ги подминават.
Рибата на почит вкъщи е фагри, особенно като е уловена от някой приятел. То плътност на месото, то вкус... изобщо като омега 3 граната!
Иначе ядем риба поне през два дни, за да бъдем като японците - умни и здрави Simple Smile
Когато давам някакви добавки на децата ми, водещ е вкуса и формата им. Всъщност,  ако са с неприятен вкус ще ги приемат еднократно  само и това ще е, после няма да позволят да им дам отново.

# 16
  • Мнения: 264
Много трудно успявамс предизвикателството да яде здравословни храни, поне яде плодове. Риба не обича, ако хапне ще е цаца или бяла риба и то съвсем малко. Не успявам да набавя омега 3 дори и с добавки, защото не иска да ги пие, че били гадни. За това е много важно какъв е вкусът им.

# 17
  • Мнения: 1 457


Ох, двете ми деца имат кореенно различни вкусове за храна - големият хич не обича месо и го избягва, а малкият търси само месо. За щастие рибата е това, което обичат и двамата - дали във фурната или на скара поне досега се яде. Надявам се така да им се доставя достатъчно омега Simple Smile гледам да ядат риба вкъщи уж веднъж седмично,но понякога май пропускам. Вкусната хранителна добавка винаги е голям плюс.

# 18
  • Мнения: 353
Готвя здравословно, домашно и разнообразно за децата ми, а и имат късмет, че не обичат особено джънк фууд. Проблем имам само с рибата - с баща им я обожаваме, а те не искат и да я вкусят, затова им давам хранителни добавки с Омега 3 мазнини. Ако вкусът на добавката не им хареса, няма начин да ги накараш да я приемат.

# 19
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 850
🐟 Какви предизвикателства срещате пред постигането на здравословно и разнообразно хранене за вашето дете?
Малкото дете има особен афинитет към сладки неща  и за мен предизвикателството е да го ограничавам от тях поне малко. Иначе и двете обичат различни неща и това доста затруднява приготвянето на разнообразно и здравословно хранене.

🐟 Колко и каква риба ядат вашите деца? Според мен - недостатъчно. Трудно намирам хубава риба на прилична цена. Иначе и двете деца обичат - печена на фурна или на скара предимно.
🐟 Как им осигурявате достатъчно омега-3? Трудно и прибягвам до добавки.

🐟 Колко важен е вкусът на хранителните добавки за вашите деца? Много е важен - дъщеря ми например не иска да взима Омегата, която и давам, защото и мирише на риба. Ако са вкусни добавките, това би било голямо предимство.

# 20
  • Мнения: 14 804
За щастие моето дете обича риба и я хапва с удоволствие. Пастърва, сьомга, скумрия, хек.. Всякаква обича. За  разлика от доста други храни, обаче. Старая се да й предлагам разнообразно меню, да я карам да опитва. Трудна е и с добавките. Трябва да е нещо наистина вкусно, иначе не го приема.

# 21
  • Мнения: 1 002
Старая се да готвя разнообразно като добавям нещата, които иначе не би ги хапнал в нещо, което ще изяде. Разчитам на разнообразната кухня в детската градина. Поне плодове и зеленчуци обича, та там нямам проблем.
Риба готвя през седмица, основно сьомга или пъстърва.
Не мисля, че му осигурявам достатъчно омега 3 и за това залагам на добавки, а вкуса им е винаги предимство и приемане без мрънкане.

# 22
  • София
  • Мнения: 20 116
🐟 Основното предизвикателство е да я накарам да яде плодове и зеленчуци, както и да обяснявам защо не трябва да яде пакетирани боклуци, докато децата около нея хрупат непрекъснато чипс, зрънчо и вафли.

 🐟 Дъщеря ми не яде всякаква риба, обича само сьомга, пъстърва и бяла риба, а като сме на море, хапва и цаца. Повече обича скариди и раци. Вкъщи се стремим поне веднъж седмично да има риба на масата.

 🐟 Понеже изобщо не съм сигурна, че детето си набавя необходимото количество омега-3, както и витамини, задължително й ги давам под формата на хранителни добавки.

 🐟 Много е важен вкусът, както и размерът на самите таблетки. Помня първия път, в който я гонех да изпие една омега-3 и тя отказваше в продължение на часове, защото размерът на капсулата беше огромен. После опитвахме и с течни, но при тях пък вкусът беше компромисен и отново имаше затруднения при приема.

# 23
  • Мнения: 1 359
Детето ми обича да яде риба. Не знам дали осигурява необходимите Омега-3.
Мисля, че вкусът и видът на хранетилните добавки за децата е определящ дали дето ще го харесва.

# 24
  • София
  • Мнения: 514
🐟 Какви предизвикателства срещате пред постигането на здравословно и разнообразно хранене за вашето дете?
Основната ми трудност е да се избягват пакетираните храни. Детето ми се храни разнообразно, с домашна храна, плодове и зеленчуци, но харесва и пакетирани сладки неща, сокове и подобни.
🐟 Колко и каква риба ядат вашите деца?
Веднъж седмично яде риба, но в малки количества - основно пъстърва или скумрия. Понякога опитва и сьомга, но определено не е от любимите храни.
🐟 Как им осигурявате достатъчно омега-3?
Не знам дали осигурявам достатъчно  омега-3. Надявам се да си набавя някакво количество от разнообразната храна.
🐟 Колко важен е вкусът на хранителните добавки за вашите деца?
Много е важен - ако нещо не се хареса на вкус, няма шанс да го приеме.

# 25
  • Мнения: 665
Какви предизвикателства срещате пред постигането на здравословно и разнообразно хранене за вашето дете? 🐟 Колко и каква риба ядат вашите деца? 🐟 Как им осигурявате достатъчно омега-3? 🐟 Колко важен е вкусът на хранителните добавки за вашите деца?
- Срещам огромни предизвикателства, защото детето ми не яде всичко, дори понякога не иска да опита. Синът ми много рядко яде риба. Разчитам на витамините за деца, за да си набави нужното количество Омега - 3.
Вкусът е изключително важен за приема на хранителни добавки, защото детето няма да ги иска, ако не са вкусни.

# 26
  • Мнения: 1 905
Вкъщи често приготвям сьомга и бяла риба, на фурна. Дъщеря ми ги харесва, комбинираме със салата от зеленчуци. Все пак на периоди приемаме и добавки, съдържащи Омега 3.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 1 565
🐟 Какви предизвикателства срещате пред постигането на здравословно и разнообразно хранене за вашето дете?
Като цяло децата ми се хранят пълноценно и разнообразно! Винаги преди основното ядът разнообразни плодове. На всяко хранене имат салата. Мляко и млечни продукти всякакви. Месо приготвено печено или на еърфрайър. Ядки и пълнозърнест хляб, с лимец.
 🐟 Колко и каква риба ядат вашите деца?
Риба приготвям веднъж седмично. Предпочитат сьомга. Но понягога пека пъстърва, лаврак, ципура и други риби. На Никулден задължително рибата е пържен шаран.
 🐟 Как им осигурявате достатъчно омега-3?
Рибата, която приготвям и най-вече сьомгата. Обичат сурови орехи и често им давам. веднъж седмично в менюто имаме и бобови култури. Много обичат яйца и освен, че с тях приготвям различни храни, често и просто им давам варено яйце. Понякога съм взимала и добавки Омега 3.
🐟 Колко важен е вкусът на хранителните добавки за вашите деца?
Вкусът е много важен. Особено като бяха по-малки.

# 28
  • Мнения: 180
Детето ми обожава риба и не е злиядо,което ми помага да и предлагам разнообразно меню.Всеки четвъртък детската кухня предлага рибно ястие,обикновено хек,а вкъщи през уикенда приготвяме пъстърва,ципура или лаврак.Предпочита плодовите вкусове,ако се налага допълнителен прием на омега-3.

# 29
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
Моите и двамата обичат да си похапват, особено малкия.Аз обаче не обичам много да готвя и добре че има от къде да им купувам домашно сготвена храна.Риба рядко се яде у дома най-вече заради мъжът ми, който не може да я понася и ако случайно аз и/или някое дете яде такава той излиза от вкъщи и се връща чак когато е сигурен,че вече сме приключили с храненето.
Вкусът на добавките не е толкова важен, колкото примерно омегата, която давам да няма аромат на риба.

Общи условия

Активация на акаунт