Където мина - трева не никне...

  • 20 247
  • 212
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 759
                    RU talking to me?  Whistling

# 196
  • Мнения: 2 070
Нали съм си екстремиска.


Администрацията на анонимния "екоекстремистки" сайт http://bgnature-blacklist.bravehost.com с удоволствие ви съобщава, че от днес започваме да публикуваме регистрационните номера на бетонобъркачките, багерите, фадромите, булдозерите, валяците и други такива хави, които щъкат в националните и природните паркове. Ако имате снимки на машини с регистрационните им номера, открити в защитени територии - пращайте на blacklist@mail.bg
Изпращайте и информация за регистрационни номера, придружена с данни за машината (какво представлява), къде и кога е видяна, какво е правила, и чия собственост е (не всичко е задължително - само което знаете).
Надяваме се нашият сайт да се чете и от служители на пътна полиция.

# 197
  • Мнения: 2 759
...от днес започваме да публикуваме регистрационните номера на бетонобъркачките, багерите, фадромите, булдозерите, валяците и други такива хави, които щъкат в националните и природните паркове...
                   Мислим почти еднакво, тъкмо ми хрумна оня ден да снимам колите, спиращи/паркиращи на пешеходни пътеки.

# 198
  • Мнения: 2 070
Важен информационен линк... Всички новини свързани с екология, защита на околната среда, Натура и прочие - Зелен фокус в Дневник

http://evropa.dnevnik.bg/browse/?rubrid=983

# 199
  • Мнения: 2 070
Малко инфо за днес

"Зелен офис" ще намерите приложен към вестник Дневник в сряда 17.10.

Зелените навици стават все по-разпространени и куул - събираме разделно боклука, използваме уреди с нисък разход на електроенергия, ходим пеш, вместо да използваме кола... Знаем ли обаче какво да правим, за да превърнем офиса, където прекарваме по-голямата част от времето си в зелен?

Отговорите на този въпрос ще намерите в безплатната книжка "Зелен офис", която ще бъде приложена към утрешното издание на "Дневник". Съвместният проект на "Дневник" и Горичка предлага множество съвети за това как да бъдем екологично отговорни и на работното място.

В книжката ще намерите обилна информация и идеи за това как да намалите употребата на копирна хартия в офис среда (според една статистика 20 000 листа годишно на служител). Една от препоръките е да използваме и двете лица на хартията - всеки 100 пакета двустранно отпечатана, рециклирана хартия спасяват 2 дървета, спестяват повече от тон въглеродни емисии и пространство от почти 1 куб. метър на сметището.

В зелената книжка освен за енергийна ефективност ще прочетете как дори ритуалът кафепиене може да спести вредни емисии, както и защо старите мебели са за предпочитане пред новите. Секцията "Изграждане на екип" ще бъде от полза за отдел "Човешки ресурси" при планирането на следващия тийм билдинг, а заинтересуваните ще намерят интересна информация за нестандартни политики при създаването на корпоративна отговорност у служителите.

Ето пълния списък от теми:

* Енергия
* Reduce, reuse, recycle
* Транспорт
* Въглероден неутралитет
* Вода
* Мебели и почистване
* Кафе пауза
* Изграждане на екип


Това са нещата, които ни се сториха важни и които включихме в "Зелен офис". Книжката можете да намерите само тази сряда, само с вестник "Дневник".

# 200
  • Мнения: 6 998
ДеЩоВИди, ти ли си писала статии? Grinning
Ще пробвам в някоя от почивките да купя вестника...
Като гледам колко хартия хабим в тоя офис да принтираме какво ли не, направо сърцето ме заболява Confused

Късметлийка се оказах, вестникът го раздават безплатно на рецепцията в нашата сграда. Laughing

Последна редакция: ср, 17 окт 2007, 09:30 от Еовин

# 201
  • Мнения: 2 070
Ео, що реши, че съм писала статии бе човек. Днес говориха и по Канал 1 за инициативите и зелените издания на Горичка, в Пингвините има книжка с неща от сайта им.

Нещо за днес, съжалявам, че толкома късно, но който иска може да се разходи. Получих го на майл и го пускам директно.

Здравейте приятели,

Продължаваме напред за Рила и Иракли – в много градове!


Странджанската кампания доказа, че има смисъл!

 

На 18.10.2007 (четвъртък),

Шествие и концерт за Рила и Иракли !

София

 

Остава, Балканджи, БГз , Добри и Питкин,

Андро Стубел , народни песни и танци

                   
за нашата обща идея и ценност!

 

17.30 – 19.00 часа: шествие от Министерството на околната среда и водите на Славейков (по Графа, Алабин, Дондуков покрай Министерски съвет до площад Батенберг). Сборен пункт за шествието: площад „Славейков" до Министерството, 17.00 – 17.30 часа. Носете си много музикални инструменти, красиви лозунги, звънчета и кутийки-дрънчилки, за да загреем за концерта! J

 

19:00ч., площад „Батенберг" (на жълтите павета до бившето място на „Мавзолея") – начало на концерта!!! Музика за хората и природата благодарение на Остава, Балканджи, БГ з, Добри и Питкин, Андро Стубел , изпълнители на народни песни и танци

 

С това музикално събитие Българска Фондация Биоразнообразие връчва годишната награда за най-успешна кампания за 2007г. – тази за опазването на Природен Парк „Странджа" – на всички нас, гражданите, отговорни за успеха!

 

Надяваме се това с това музикално събитие да предизвестим успешността на една друга кампания – тази за запазването на свещените земи на Национален Парк Рила!!! Освен това кампанията „Да спасим Иракли" също продължава!

 

Бъдете облечени в синьо – като водата на Седемте Рилски езера и на морето. Да се разлеем по улиците и на площад Батенберг!

 

 

Сини Рилски езера от хора

и в другите градове

18.10.2007, четвътрък, 18.00 часа

 

 

Варна – пред хотел „Севастопол"

Пловдив – „копчетата"

Стара Загора пред Общината


Имаме силата да се справим, това показаха действията ни за Странджа!

Защото сме хората, които сами поемат отговорност за запазване на националните ценности и на човешкото си достойнство!

 За всички градове важат сините дрехи – като морето и езератаJ

 За да остане природа в България!

www.forthenature.org

 

Вижте какво се случва с Рила:

http://forthenature.org/cases/rila

и в „новини": http://forthenature.org/news/

 

Вижте какво се случва с Иракли:

http://daspasimirakli.org/index.php?option=com_content&task= … =230&Itemid=1

Това, което мен ме притеснява е, че синьото може да мине за предизборно..ама карай...

 



# 202
# 203
  • Мнения: 6 998
Ео, що реши, че съм писала статии бе човек.
newsm78 Не знам, може би защото рано сутринта каза за книжката Simple Smile (Ама логика...)
Книжката много вдъхнови мен и още няколко човека и сега ще правим проектче за Зелен офис при нас. Най-радостното е, че аз на никого не бях казала (освен на двамата колеги), но единият подшушнал на шефа и шефът идва с голяма усмивка и казва : "Почвайте да пишете, че да задействаме по-бързо нещата с по-високото ниво, идеята е страхотна" Grinning

# 204
  • Мнения: 2 070
Ео, що реши, че съм писала статии бе човек.
newsm78 Не знам, може би защото рано сутринта каза за книжката Simple Smile (Ама логика...)
Книжката много вдъхнови мен и още няколко човека и сега ще правим проектче за Зелен офис при нас. Най-радостното е, че аз на никого не бях казала (освен на двамата колеги), но единият подшушнал на шефа и шефът идва с голяма усмивка и казва : "Почвайте да пишете, че да задействаме по-бързо нещата с по-високото ниво, идеята е страхотна" Grinning

Браво на вас!!! Ти къде работиш, ако не е тайна

# 205
  • Мнения: 2 070
www.gudevica.org - лятна еко академия за деца

www.zelen.bg

Тези са на мой приятел-колега, който купи едно старо читалище в Родопите някъде и направи хубава инициатива...

www.dmsbg.com - друга инициатива на Българска Фондация Биоразнообразие - изпрати един смс спаси 1кв.м. природа

директно от тук - http://www.dmsbg.com/projects_details_actual.php?id=42
 

Последна редакция: пт, 19 окт 2007, 15:43 от ДеЩоВиди

# 206
  • Мнения: 6 998
Въпрос за експерти:
виждали ли сте такова в БГ и ако да - къде. Всякакво инфо е полезно, ще намеря начин да се свържа с доставчика, дори в ресторант да сте го видели. Аз със сигурност съм виждала, но не знам дали в България, или в чужбина newsm78 Ако не е ясно от картинката - това е едно руло хавлия, което се навива - заместник на хартиените кърпи в баня и тоалетна.

# 207
  • Мнения: 740
Провери във фирма Хаглайтнер - 9659898. Почти съм убедена, че точно там съм го виждала

# 208
  • Мнения: 6 998
Звъняхме им. Казаха, че нямат. Сега ще ви кажа и другата фирма, която проверихме - Софтекс Интериор - и те нямат.
Покрай тоя проект...май ще си отворим фирма за внос на еко-неща. Laughing

# 209
  • Мнения: 2 759
Провери във фирма Хаглайтнер - 9659898. Почти съм убедена, че точно там съм го виждала

                   Те са дистрибутори на хартиените неща, доколкото знам... Сега ще погледна.

                   П.П. ЛУНА ДОЗАТОР ЗА СГЪНАТИ КЪРПИ ЗА РЪЦЕ е само за хартиени май  newsm78... Но пък на останалите си пише изрично, че са за хартиени неща, а на този - не...

Последна редакция: чт, 01 ное 2007, 15:21 от Четвъртото зад ъгъла

Общи условия

Активация на акаунт